18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Trening PMC

matiskate • 2013-06-12, 20:45
Filmik ukazujący PMC ( Private Military Contractors ) znanych w tej części świata jako kontraktorzy albo najemnicy, w trakcie treningu z dynamicznego strzelania, akompaniuje im Johnny Cash.

Jedyne czego żałuje to to, że w Polsce nie ma tak szerokiego dostępu do broni palnej jak w Hameryce, bo tez bym sobie tak postrzelbił od czasu do czasu. :snajper2:


evil_smiley

2013-06-12, 21:06
Mówi się że hamerykańce to głownie idioci itd. ale załóżmy potencjalny atak nieważnie kogo np. ruskich. Potrafią się obsługiwać bronią i co najważniejsze ją posiadają, a w POlsce bieda... Jedno trzeba im przyznać - mają swoje i prawa i jeżeli ktoś chce im je ograniczyć potrafią się postawić nie tylko w internetach jak większość polskich gimbonapinaczy.

Puszale

2013-06-12, 22:15
Za Johnego i broń, ewentualnie broń i Johnego zawsze piwko.

nakimesis88

2013-06-12, 22:40
Czekam na komentarze takie, jak ten na górze - że Polska to ch*j a hameryka to krul.

A materiał ładny, chociaż pewnie wielu z tych gości zdechnie w pogoni za piniendzem. :P

froqer

2013-06-12, 22:43
@crysis, nawet jak będziesz obyty z bronią, to zawsze będzie ci brakowało obycia bojowego i umiejętności okażą się gówno warte w walce. Chociaż nie znam się, to tylko moje zdanie.

Lucky.79

2013-06-12, 22:50
Zawsze możesz się zapisać do klubu strzeleckiego. Tam też można dynamicznie "postrzelbić"... Tylko za ammo i strzelnicę trzeba płacić.

thqpo

2013-06-12, 22:51
Wszyscy by tylko "szczelali", a mieć odpowiednią sprawność fizyczną - siłę, kondycje wytrzymałość, to już nie bardzo. No i komu by się chciało rozkazów słuchać.

Co...........21

2013-06-12, 22:53
ja to bym tam nie mógł mieć broni bo bym cały czas myślał tylko o tym że w każdej chwili mogę zabić kogoś obok i tak by mnie ta myśl wykańczała aż bym w końcu nie wytrzymał i strzelił komuś w łeb, ewentualnie sobie :)

SexRex

2013-06-12, 22:54
Jeśli jestem niekaranym, zdrowym na umyśle pełnoletnim i pełnoprawnym obywatelem dlaczego nie mogę mieć dostępu do broni palnej czy to do samoobrony czy sportu? Stany to akurat zły przykład. Ale np Czechy czy Szwajcaria mają bardzo przyzwoite zasady według których broń jest udostępniana obywatelom. A osobiście nigdy nie słyszałem o strzelaninie u naszych południowych sąsiadów...

matiskate

2013-06-12, 23:13
lubiepoziomki napisał/a:

nazwa utworu prosze



Johnny Cash - God's Gonna Cut You Down

KillQ8

2013-06-12, 23:20
Mmm, piosenka zajebista, tak samo jak Johnny i Red Dead Redemption, w którym to kawałek ten się znalazł.

znerwicowany_nerwus

2013-06-12, 23:35
Gdyby w Polsce dostęp do broni był by taki łatwy jak w stanach, to po roku populacja zmniejszyłaby się o połowę. Mój pociąg do broni palnej zaspokaja duet: Arma2 + freetrack :)

SowaQ

2013-06-12, 23:43
U nas jest dostęp do broni, ale dla tych bardziej normalnych. Nie dla tych, którzy ciągle się szarpią żeby tak było. Jesteście idiotami.

piotrekt1976

2013-06-12, 23:45
Znerwicowany_nerwus.
Prosze nie siej defetyzmu poniewaz tym stwierdzeniem obrazasz wiekszosc Polakow :P
Uwazasz ze jestesmy glupsi od przecietnego amerykanina?
Jakos jest powszechny dostep do broni( bron czarnoprochowa np. COLT) w Polsce i nie widze zeby ulice splywaly krwia zastrzelonych ludzi .


ps. Do reszty towarzystwa.
Aktualnie po rozluznieniu przepisow dotyczacych wydawania broni do celow sportowych lub kolekcjonerskich to od bardzo dawna nie bylo tak latwo uzyskac pozwolenia na bron palna jak aktualnie
Faktyczne wymagania to :
1. zapisac sie do klubu lub stowarzyszenia strzeleckiego i odbyc minimum 3 miesieczny staz.
2. Zdac patent strzelecki ( jes to to banalne) i z automatu dostaje sie licencje sportowa
3. Pojsc do lekarza i do psychologa.
4. NIE BYC karanym
5. Wypisac wniosek wraz z kopiami , oplacic 242 zl .
6 Wysłac wniosek do wlasciwego WPA ze wzgledu na miejsce zamieszkania
7. Czekac na odpowiedz, w miedzyczasie bedzie przeprowadzony wywiad srodowiskowy z dzielnicowym


Po spelnieniu w/w warunkow praktycznie z automatu otrzymuje sie pozwolenie na bron( decyzja trwa okolo 1-2 miesiecy) i mozna isc i kupowac bron palna np Glocka, Bwerette w kalibrach od 6mm do 12mm

Po otrzymaniu pozwolenia na bron nalezy zakupic szafe z minimum 1 zamkiem atestowanym.

To wszysrko i jak sie czlowiek sprezy to mozna to wszystko zalatwic od chwili wkroczenia na strzelnice do momentu zakupu w okolo 5-6 miesiecy.

Pozdrawiam

ps.ps Zeby byla jasnosc spokojnie mozna wystapic o kilka sztuk broni np-4-6 i przewaznie Policja nie robi wstretow.