18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Transport gazu

Marian_Koniuszko • 2023-01-03, 18:23
Transport i magazynowanie gazu w Pakistanie




ThunderZ

2023-01-03, 18:32
zagadka ? gdzie jest więcej gazu w butli czy w tych ich śmiesznych balonach ;d?

jasypan

2023-01-03, 18:35
Stajesz w niedalekiej odległości włączasz nagrywanie w telefonie, pstrykasz petem i gotowe.

unpleasant

2023-01-03, 18:35
Autor zapomniał wiec wstawiam.


UrlichUrwich

2023-01-03, 19:40
ThunderZ napisał/a:

zagadka ? gdzie jest więcej gazu w butli czy w tych ich śmiesznych balonach ;d?



Rozpakowany plik butla.zip
Wg mnie w obu tyle samo, tyle, że butla bezpieczniejsza.

kinio7777

2023-01-03, 19:41
U nas gaz jest drogi więc nikt w kondomie by go nie ciągał... :-)

Baronessa

2023-01-03, 19:54
jasypan napisał/a:

Stajesz w niedalekiej odległości włączasz nagrywanie w telefonie, pstrykasz petem i gotowe.



Wybuchu spektakularnego nie oczekuj, bo gaz nie skompresowany jak w butli.

Zlodziej1

2023-01-03, 20:19
UrlichUrwich napisał/a:

Rozpakowany plik butla zip
Wg mnie w obu tyle samo, tyle, że butla bezpieczniejsza.



Ja pie**ole takie debile chodzą po swiecie

Ajot

2023-01-03, 20:23
ThunderZ napisał/a:

zagadka ? gdzie jest więcej gazu w butli czy w tych ich śmiesznych balonach ;d?



W butli 11kg mamy ok. 22l propan-butanu fazy płynnej, co daje ok. 6m3 w fazie lotnej.
W takim balonie na pewno tyle nie ma, może jakieś 2m3

Jeszcze kwestia wartości opałowej. W balonach jest zapewne metan, który ma wartość opałową 2,5x mniejszą od propan-butanu.
Myślę, że w zaokrągleniu można przyjąć, że w takim condomie jest 8x mniej potencjalnej energii zmagazynowane, niż w butli 11kg LPG.
Wszystko na oko, bo gaz metanowy może mieć różną wartość opałową - duze widełki zależnie od jakości.

Piotr641

2023-01-03, 21:19
Andrzej to pie**olnie!

Momonti

2023-01-03, 21:26
Baronessa napisał/a:

Wybuchu spektakularnego nie oczekuj, bo gaz nie skompresowany jak w butli.



No to k***a wróć do szkoły podstawowej i sprawdź z czego wynika wybuchowość gazu. Podpowiem- z charakteru spalania. W fazie lotnej prędzej dobrze pie**olnie, bo szybciej dojdzie do mieszanki optymalnej gaz-tlen. Skroplony gaz musiałby najpierw parować, więc ch*jowo z tym wybuchem by było.

Baronessa

2023-01-03, 23:19
Momonti napisał/a:

No to k***a wróć do szkoły podstawowej i sprawdź z czego wynika wybuchowość gazu. Podpowiem- z charakteru spalania. W fazie lotnej prędzej dobrze pie**olnie, bo szybciej dojdzie do mieszanki optymalnej gaz-tlen. Skroplony gaz musiałby najpierw parować, więc ch*jowo z tym wybuchem by było.



Jak niby geniuszu wielki foliowy kondon ma wybuchnąć (wytworzyć huk)? Co najwyżej rozerwało by folię i wielkie kłęby ognia ulotniły by się po pewnym czasie.

smc

2023-01-04, 08:41
Gaz wybuchnie tylko zmieszany z powietrzem w odpowiednich proporcjach. Jestem policjantem,, zaufaj mi. Znal się na tym.

przewodnik_elektryczny

2023-01-04, 08:58
Ostatnio słyszałem że infrastruktura przesyłu gazu w Gównostanie ( tzn Pakistanie ) jest tragiczna i radzą sobie na różne sposoby, ale k***a to już jest przesada