18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tradycyjne tworzenie katany

qt...........ia • 2014-06-05, 01:07
Uwaga nic sadystycznego!

Był już podobny film, tyle tylko, że tutaj jest bez zbędnego
pie**olenia narratora i katana robiona jest przez innych japońców.





Dla mnie ciekawe ale jak się nie podoba to do kosza.

Karman32

2014-06-05, 13:27
Jak dla mnie to to zbędne pie**olenie narratora jest o tyle ciekawe, że gdy widze coś po raz pierwszy to dowiaduje się co jest co i jak się to je.

sebe13

2014-06-05, 13:53
Ciekawi Cie sam proces, ale narrator pie**oli ? Czyli w trakcie ciekawego filmu nie słuchasz dialogów ?

oc...........an

2014-06-05, 14:50
Ciekawy materiał. A sama w sobie katana bardzo ustępuje Europejskiemu czy arabskiemu uzbrojeniu z epoki. Historie o niebywałej ostrości to najczęściej mity (nie neguję, że mogło być parę rzeczywiście unikalnie ostrych katan), a dla samuraja była to broń ostateczna - o wiele bardziej cenili sobie długie łuki i np Yari. Winą słabości katan było przywiązanie do tradycji i brak wrogów zewnętrznych - bitwy często polegały na wybieraniu sobie przeciwnika i walki jeden na jeden (bo honor itp.). W czasie kiedy Europejczycy bez przerwy się napie**alali i modyfikowali uzbrojenie wg potrzeb, Japończycy co najwyżej prowadzili krótkie wojenki miedzyklanowe.

Dymekx

2014-06-05, 17:12
@up Katana broń lżejsza od szabli a i tak samuraje się uparli, że będą ją trzymać obiema dłońmi. Niezwykłą rzeczą jest sam proces tworzenia i kultura jaka została stworzona wokół tego ostrza i kodeksu.