18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Totalny rozpierdol

zdrowoyebne • 2016-10-27, 00:58
Wspolczucie dla rodzin ale rowniez dla strazakow ktorzy musza takie resztki wycinac

MaczoJuh

2016-10-28, 08:09
1st. Zona juz nie zyla chyba od 2 dni.
2nd. Nwaidome czy dzieciaki zyly podczas zderzenia.


Mozliwe opcje ? :
Gosc wjechal specjalnie.
Gosc zasslabl z nerwow.

SanicHegehog

2016-10-28, 08:56
bleblebator1 napisał/a:

No i co udowodnili?
Że dwa identyczne auta zderzające się z tą samą prędkością rozpie**alają się identycznie.


Oraz że takie auta jadące prosto w mur przy takiej samej prędkości, rozpieprzą się tak samo. Ja rozumiem, że nie każdy ogarnia języki obce i fizykę na poziomie podstawówki, ale trzeba nie mieć wstydu, żeby się tym chwalić.

bleblebator1 napisał/a:

Ale jeżeli jedno z nich ma większą prędkość, to zwiększa się jego energia kinetyczna, i to nie liniowo. No i we wzorze jest masa, ale kluczowa jest prędkość, bo jest w kwadracie.


A gówno prawda. Jeśli rozpiszesz wzór (jakże skomplikowany), to masa się w nim zniesie. Więc prędkość nie jest tu kluczowa, "bo jest w kwadracie", tylko dlatego, że to jedyna zmienna, która pozostaje. A przy równych prędkościach też się znosi.

sirapacz

2016-10-28, 09:29
Widzę, że mamy tu teraz nagle masę fizyków - na świeżo po zadaniach. Sumowanie prędkości to skrót myślowy konsekwencji zderzenia jednego pojazdu z drugim nieruchomym. Czyli innymi słowy jeden stoi w miejscu a drugi uderza z prędkością 230. Czy teraz wam łatwiej zrozumieć?

Nimr0d

2016-10-28, 09:31
IOI napisał/a:


zachowaj lepiej takie idotyzmy dla siebie i sie nie kompromituj w internecie.



Sam jesteś debilem, tak samo ci którzy postawili piwa i inny śmiejący się z komentarza tamtego gościa, naoglądaliście się mythbusterów i myślicie że zderzenie osobówki z każdym pojazdem rozkłada siły na pół. Prędkości się nie sumują jeśli pojazdy, które się zderzyły były podobnej masy i oba wytraciły prędkość do 0, tir wobec takiej osobówki tylko nieznacznie stracił na prędkości, strefy zgniotu też nie ma więc prawie całą prędkość tira można przypisać osobówce.

Abyście zrozumieli że jesteście debilami wytłumaczę bardziej łopatologicznie:

- ściana o masie 20ton porusza się z prędkością 90km/h i uderza w 1,5 tonowy pojazd poruszający się z prędkością 10hm/h, czy wg. was wszystko rozłoży się na pół ? ch*ja, auto rozpie**oli się o ścianę z siłą jakby jechało 100km/h.,bo ściana nie ma strefy zgniotu i nie wytraca na prędkości. Taką ścianą jest właśnie tir wobec osobówki.

A autor tematu jest upośledzony że tylko 2 tagi umie wpisać ? Administracja chyba też skoro nie wprowadza ostrzejszych wymogów, później nie można tematu znaleźć, bo k***a ameby nie potrafią bardziej nad tagami pomyśleć.

wizytka

2016-10-28, 09:54
@Dżizas_kurde może jednak angielski by się przydał, a już na pewno umiejętność wyciągania wniosków. Skoro zderzają ze sobą dwa takie same samochody z taką samą prędkością to chyba logiczne, że siła uderzenia podzieli się po równo. Ale w przypadku gdy jest tak znacząca różnica mas i konstrukcji (w ciężarówce raczej próżno szukać takich stref zgniotu, które by pochłonęły część energii) to prędkości mają zajebiste znaczenie.

Co nie zmienia faktu, że gdyby przy 150 przypie**olił w ścianę lub drzewo to efekt byłby podobny, a przynajmniej zaoszczędziłby traumy kierowcy ciężarówki ten pie**olony egoistyczny morderca rodziny.

sirapacz

2016-10-28, 10:39
@Nimr0d "ściana o masie 20ton porusza się z prędkością 90km/h i uderza" Za ten fragment należy ci się okejka jak psu buda:) wyobraziłem sobie tę ścianę :)

Segor

2016-10-28, 12:11
@Nimr0d Zgadzam się w 100% - TIR praktycznie nie ma strefy zgniotu i jego masa jest dużo większa niż osobówki co powoduje, że zniszczenia osobówki będą dużo większe niż przy zderzeniu 150km/h.

Novik

2016-10-28, 12:51
gówno burza jak zwykle o martwych źle się nie mówi/piszę może gość miał swój powód czemu to zrobił głowa rodziny? :/ smutne i niech im ziemia lekka będzie

sk911

2016-10-28, 15:33
Dżizas_kurde napisał/a:


jakim kretynem trzeba być żeby używać takich porównań ?
faktycznie jakby to pomnożył przez prędkość światła to by wyszedł wynik żę ja pie**olę.


Co ty k***a jesteś? radziecki uczony ?


Nic się nie sumuje ...

Wcale się nie dziwię że chcą zlikwidować gimnazja...
W podstawówce w 6-7 klasie na fizyce tego uczyli.

Masz tu pismo obrazkowe (angielski nie wymagany)

https://www.youtube.com/watch?v=r8E5dUnLmh4




Te Panie fizyk i podsyłaczu linków, jakbyś się interesował tym co wklejasz to kilka odcinków później zrobili powtórkę i przyznali się do błędu i potwierdzili że zderzenie dwóch aut o tej samej prędkości 50mph nie równa się uderzeniem auta w ścianę z prędkością 50mph.

ire09

2016-10-28, 15:42
Prędkości nie sumuja się przy teoretycznym zderzeniu dwóch identycznych pojazdów o takiej samej masie. Wtedy strefa zgniotu pochłaniająca energie dwukrotnie się wydłuża co w rezultacie odpowiada zderzeniu ze sztywną ścianą bez sumowania.
W tym przypadku różnica mas i stref zgniotu ( czy twardości ciężarówki) powodują, ze prędkości obu pojazdów maja znaczenie. Pewnie nie jest to dokładna suma ale pewnie z dużym współczynnikiem.

dabster

2016-10-28, 16:39
Fizycy z youtube haha słuchajcie ich dalej to w końcu Nobla zgarniecie. Do książek i myśleć samemu. Ewentualnie pytać mądrzejszych od siebie.

kokos_123

2016-10-28, 16:45
IOI napisał/a:


zachowaj lepiej takie idotyzmy dla siebie i sie nie kompromituj w internecie.



gość ma trochę racji, tylko źle to rozpisał, bo na pęd powinien to rozpisać

innymi słowy, osobówka jadąc 150km/h, zderzyła się z ścianą pędzącą 80 km/h w przeciwną stronę ( bo ciężarówka ma belkę i nie ma strefy zgniotu )

pęd osobówki 41.7*1500 = 62550 p
pęd ciężarówki 22.24 * 30000 = 667200 p

kapujesz, pęd ciężarówki jest ponad 10 razy większy niż osobówki, dlatego jak przyjebie w nią osobówka, to ciężarówka jedzie dalej nie zwalniając nawet wyraźnie
Dlatego zapisał to 150+80

Ba zakładając masę i prędkość, mogę obliczyć o ile zwolni ciężarówka po pie**olnięciu, zwolni o ok 7.5 km/h :D ( w momencie uderzenia, bo jeszcze muszę obliczyć stratę prędkości na nadanie tej 1.5 tony prędkości 72,5km/h ale mi się nie chce )
Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo ostatnie gdzie miałem fizykę to liceum już ładne lata temu.

teraz się zastanawiam, czy pęd jest wystarczający, tzn czy nie rozpisać to z wzoru na energię kinetyczną
ciężarówka 15000*22.24^2 = 7419264 J
osobówka 750*41.76^2 = 1307923.2 J

tu wychodzi że ciężarówka ma 5.7 razy większą energię kinetyczną
i ciężarówka zaraz po zderzeniu z osobówką zwolni o ok 7.4 km/h ( w monecie uderzenia )

niech ktoś mnie uświadomi jak to powinno być ( z czego liczyć i czy się gdzieś nie walnąłem w obliczeniach )

sadolomans

2016-10-28, 18:36
IOI napisał/a:


zachowaj lepiej takie idotyzmy dla siebie i sie nie kompromituj w internecie.



Odwołując się do 3 zasady dynamiki siła uderzenia była gdzieś pomiędzy 150km/h a 230km/h.

kokos_123 napisał/a:



gość ma trochę racji, tylko źle to rozpisał, bo na pęd powinien to rozpisać

innymi słowy, osobówka jadąc 150km/h, zderzyła się z ścianą pędzącą 80 km/h w przeciwną stronę ( bo ciężarówka ma belkę i nie ma strefy zgniotu )

pęd osobówki 41.7*1500 = 62550 p
pęd ciężarówki 22.24 * 30000 = 667200 p

kapujesz, pęd ciężarówki jest ponad 10 razy większy niż osobówki, dlatego jak przyjebie w nią osobówka, to ciężarówka jedzie dalej nie zwalniając nawet wyraźnie
Dlatego zapisał to 150+80

Ba zakładając masę i prędkość, mogę obliczyć o ile zwolni ciężarówka po pie**olnięciu, zwolni o ok 7.5 km/h :D ( w momencie uderzenia, bo jeszcze muszę obliczyć stratę prędkości na nadanie tej 1.5 tony prędkości 72,5km/h ale mi się nie chce )
Poprawcie mnie jeśli się mylę, bo ostatnie gdzie miałem fizykę to liceum już ładne lata temu.

teraz się zastanawiam, czy pęd jest wystarczający, tzn czy nie rozpisać to z wzoru na energię kinetyczną
ciężarówka 15000*22.24^2 = 7419264 J
osobówka 750*41.76^2 = 1307923.2 J

tu wychodzi że ciężarówka ma 5.7 razy większą energię kinetyczną
i ciężarówka zaraz po zderzeniu z osobówką zwolni o ok 7.4 km/h ( w monecie uderzenia )

niech ktoś mnie uświadomi jak to powinno być ( z czego liczyć i czy się gdzieś nie walnąłem w obliczeniach )



Zatankowany ciągnik razem z pustą naczepą waży około 15 ton.
Na nagraniu widać że oba pojazdy są blisko siebie więc któryś z pojazdów musiał mocno zahamować (pewnie TIR)

St...........on

2016-10-28, 19:57
Brawo panowie! Tak czytałem tą gówno burzę, aż w końcu padły konkrety, ale są i porażki (jedną z nich jest to, że przychodzą tutaj osoby za ch*ja nie znające praw ,wzorów fizycznych i siejące hipokryzję do takiego stopnia, że chce się takiego delikwenta pomścić na jego nauczycielu fizyki). A ten przypadek łatwo sobie wyobrazić, powiedzmy ,że otyła osoba powiedzmy 120kg biegnąca (czysto teoretycznie) 10km/h zderzy się z osobą o wadze powiedzmy 70kg biegnącą również 10km/h ,ale w kierunku przeciwnym do osoby otyłej, jakie będą tego skutki?... widzicie to oczami wyobraźni? jak chudzielec odbija się od grubasa i odlatuje w stronę Słońca?

Dżizas_kurde

2016-10-28, 20:27
Pany nie wzięły pod uwagę naczelnej zasady..>
Że ściana nie ma "strefy zgniotu"
To zbyt skomplikowane obliczenia żeby je tutaj wyciągać, ale...

efekt uderzenia jednego samochodu w drugi kiedy oba jadą z prędkością X będzie taki sam jakby jeden stał a drugi w niego walnął z prędkością X a nie 2X.
Cały bajer polega na tym że "im mocniej zgniatasz puszkę tym mocniej ona się sprzeciwia"


Chodzi o to żeby wybić z głowy durnym gimbusom że jak dwa auta walną w siebie z prędkością 50km/h każdy to nie jest efekt uderzenia w ścianę z prędkością 100km/h.... i to że prędkość jest w kwadracie , w dupie w oku.....
Chodzi o zdolność do pochłaniania i rozpraszania energii. Można przy uderzeniu z prędkością 5km/h skręcić sobie kark w samochodzie... jak się uderzy w słupek jadąc tyłem albo przeżyć dzwona przy 100km/h ale to inne tematy.

W tym przypadku gość miał minimalne szanse na przeżycie a niestety robotę tutaj robi zdolność do rozpraszania energii...

Wyobraźcie sobie że wpie**alacie się z prędkością 100km/h dużą ilość luźno poskładanych kartonów o łącznej masie 40 ton..... podejrzewam że auto wyjdzie bez szwanku.
A teraz... ta sama masa... w formie betonowego kloca.....

Cytat:


A autor tematu jest upośledzony że tylko 2 tagi umie wpisać ? Administracja chyba też skoro nie wprowadza ostrzejszych wymogów, później nie można tematu znaleźć, bo k***a ameby nie potrafią bardziej nad tagami pomyśleć.


To sobie dodaj do ulubionych amebo j***na
Albo Ctrl+D do zakładek paciorkowcu pie**olony.