18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Toś zatankował

~Angel • 2015-02-03, 13:14
mała awaria na stacji


nanab

2015-02-03, 17:58
mogl to zapalic

SzalonePalce napisał/a:

Ja bym już dawno sp***olił na drugi koniec ulicy. Jakby to wszystko się niechcący zajarało chociażby od rozgrzanego tłumika...


bo jestes ciota i boisz sie benzyny poza tym naperwno ma w dachu zamontowany odpalony na max obrotach silnik od f1 z kolektory ozgrzane do przezroczystosci zeby daly rade zapalic benzyne

robertinio

2015-02-03, 18:12
trza było odłożyć słuchawkę a nie bujać w obłokach jak kapie nad głową

c3zar

2015-02-03, 18:50
A zawór odcinający dopływ nie jest czasem w pistolecie - odłożenie go nic by nie dało..? :roll:

_poison_

2015-02-03, 18:53
mycie samochodu gratis :P

dozek

2015-02-03, 19:21
c3zar napisał/a:

A zawór odcinający dopływ nie jest czasem w pistolecie - odłożenie go nic by nie dało..? :roll:



zazwyczaj po odłożeniu na uchwyt pompa się wyłącza.

SzalonePalce

2015-02-03, 21:55
nanab napisał/a:

mogl to zapalic


bo jestes ciota i boisz sie benzyny poza tym naperwno ma w dachu zamontowany odpalony na max obrotach silnik od f1 z kolektory ozgrzane do przezroczystosci zeby daly rade zapalic benzyne




Po prostu nie jestem kompletnym nanabem jak niektórzy. Od zwykłego rozgrzanego tłumika benzyna się bez problemu zapali (temperatura samozapłonu benzyny to 300°C a tłumik się spokojnie może rozgrzać do 500°C+) a jak jesteś taki kozak to nagraj filmik jak się polewasz benzyną, a następnie polewasz nią rozgrzany tłumik w samochodzie.

CichaWoda

2015-02-03, 22:23
mówi się że niektórym z nieba lecą pieniądze

jak widać temu paliwo

PERKUN

2015-02-03, 23:07
Czy ktoś zwrócił uwagę na datę nagrania? Przecież to się dopiero wydarzy w marcu!!! :trollencjusz:

boczowporzo

2015-02-04, 10:56
@SzalonePalce
który tłumik końcowy (bo o nim mówimy w tym konkretnym przypadku) nagrzeje się do +500 stopni ? chyba po dłuższym upalaniu to się uda, ale kto w normalnych warunkach tak jeździ pomijając rajdy czy wyścigi ? Na pewno nie ten gość, który oszołomiony patrzy jak mu oblewa auto.

Uprzedzam gdybyś miał mnie pouczać o strzałach w wydech w wyniku detonacji niespalonego paliwa jako argument że benzyna się może zapalić "od tlumika" - zazwyczaj się to dzieje w przypadku upalania, a dwa że raczej nie dzieje się to na końcu układu :)

SzalonePalce

2015-02-04, 12:07
boczowporzo napisał/a:

@SzalonePalce
który tłumik końcowy (bo o nim mówimy w tym konkretnym przypadku) nagrzeje się do +500 stopni ? chyba po dłuższym upalaniu to się uda, ale kto w normalnych warunkach tak jeździ pomijając rajdy czy wyścigi ? Na pewno nie ten gość, który oszołomiony patrzy jak mu oblewa auto.

Uprzedzam gdybyś miał mnie pouczać o strzałach w wydech w wyniku detonacji niespalonego paliwa jako argument że benzyna się może zapalić "od tlumika" - zazwyczaj się to dzieje w przypadku upalania, a dwa że raczej nie dzieje się to na końcu układu :)



Do 500+ stopni rzeczywiście rozgrzeje się raczej tylko przy upalaniu ale jeśli jest wycięty katalizator to przy dłuższej jeździe tłumik rozgrzeje się spokojnie do ponad 300 stopni.
Bierz też pod uwagę, że opary momentalnie się "rozlewają" po otoczeniu więc spokojnie po chwili mogły dosięgnąć do środkowej części tłumika czy nawet kolektora wydechowego.

boczowporzo

2015-02-04, 13:29
A ja bym się nadal spierał, że 300 stopni to musiałby chyba być szczególny przypadek. Raz, że długa jazda chyba nie powinna tu wiele zmieniać, dlatego że temperatura spalin nie będzie się zmieniać, za to zmieniać się będzie prędkość a co za tym idzie zmieni się też ilość powietrza które w tym czasie będzie omiatać całą powierzchnię układu wydechowego. Co chyba wpłynie na to, że temperatura tłumika utrzyma się na podobnym poziomie ?
Ekspertem nie jestem ale 300 stopni na końcu tłumika topiło by nam zderzaki. U mnie np. zderzak rozpoczyna się ok. 10 cm nad tłumikiem. Taki plastik pewnie się stopi przy 1xx stopniach.

przez rękawiczkę pewnie da się dotknąć tłumika na jego końcu nie ryzykując jej stopieniem :)
ale jak mówie ekspertem nie jestem

SzalonePalce

2015-02-04, 14:27
boczowporzo, Ja ekspertem też nie jestem, po prostu bym nie ryzykował. A jak już mówiłem @nanab-owi niech poleje rozgrzany tłumik benzyną to się wszyscy przekonamy. Tylko niech nagrywa;)

Topiony_serek

2015-02-04, 15:44
k***a, ale te ruskie poszli do przodu u ich już marzec!

nanab

2015-02-04, 16:42
SzalonePalce napisał/a:




Po prostu nie jestem kompletnym nanabem jak niektórzy. Od zwykłego rozgrzanego tłumika benzyna się bez problemu zapali (temperatura samozapłonu benzyny to 300°C a tłumik się spokojnie może rozgrzać do 500°C+) a jak jesteś taki kozak to nagraj filmik jak się polewasz benzyną, a następnie polewasz nią rozgrzany tłumik w samochodzie.


po 1 mam normalny samochod i wydech jest pod spodem a nie cche mi ie specjalnie na kanal jechac zeby pryskac w niego paliwem po drugi to moze kolektor sie nagrzeje do tylu, tlumik mozna reka dotknac

Zielak

2015-02-04, 18:31
kevin171 napisał/a:

W Polsce jeszcze by musial zaplacic za to paliwo.


Przecież zapłacił :idzwch*j: