18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Topol-M

WhatsUpMan • 2011-08-25, 04:30
Rosyjski rakietowy pocisk balistyczny dalekiego zasięgu. Jak widać pie**olnięcie ma piękne.



Filmik jest już bardzo stary, możliwe że na sadolu już jest, aczkolwiek ni ch*ja nie mogłem znaleźć po tagach.

Dorzucam też źródło w którym można co nie co poczytać o ów pocisku: http://pl.wikipedia.org/wiki/RS-12M1_Topol-M

zozur

2011-08-25, 07:53
straszny fail z twojej strony jest to bomba atomowa o nazwie "baker" jej równoważnik trotylowy wynosił 23kt (23 000 ton trotylu) i w dodatku amerykańska nie ruska, a już na pewno nie jest to żaden pocisk balistyczny. Była to seria prób jądrowych na pacyfiku dokładnie na atolu bikini tak te wyspy się nazywają. Operacja nosiła nazwę "Crossroads" niemniej jednak to jedna z bardziej spektakularnych eksplozji jądrowych. Ciekawostką jest ,że nie wszystkie okręty zatonęły tylko "kilka". Następny razem sprawdź dokładnie co wstawiasz, a nie ludzi w błąd wprowadzasz.

WhatsUpMan

2011-08-25, 12:34
To co napisałem w opisie to jedynie informacje które podał ktoś od kogo ten filmik pożyczyłem, więc to tamta osoba wprowadziła ludzi w błąd, łącznie ze mną. Miałem pewne wątpliwości, ale nie miałem żadnej alternatywy więc podałem w opisie to co było.

Everizon

2011-08-25, 23:24
@up zmień informatora bo lepszy ubaw niż sądzisz..

butelka rumu

2011-08-26, 02:54
Ale jankesi Ruskich nie pobili jeśli chodzi o moc bomby ;)

Suka_Blyat

2011-08-26, 09:03
butelka rumu napisał/a:

Ale jankesi Ruskich nie pobili jeśli chodzi o moc bomby ;)


A po co tu już dalej pobijać? W przypadku wojny nuklearnej z naszej planety powstanie nie nadająca się do zamieszkania atomowa pustynia. Wielu zapewne pamięta, bądź wie, jakie szkody wywołał Czarnobyl, a obecna broń masowego rażenia ma moc w ch*j Czarnobyli (było mówione w jakimś dokumencie n.t Czarnobyla)

Everizon

2011-08-26, 10:00
@up a jakie szkody wywołał czarnobyl ? widzisz gdzieś w pobliżu "atomową pustynię nie nadającą się do zamieszkania" ? Dookoła czarnobyla jest przepiękny las z mnóstwem zwierząt. Więcej i bujniej tam istnieje życie niż jakimkolwiek innym rejonie tego kraju !

Sz...........jk

2011-08-26, 10:39
Czarnobyl to pryszcz, nadmuchana bajka o niebezpieczeństwie. Czemu nikt nie mówi o prawie 2500 bomb atomowych zdetonowanych w latach 1945-1995? Czarnobyl to pryszcz względem tego co już zrzucano, a 2500 bombek to jednak coś. Jest o tym filmik na YT, jako ciekawostkę podam, że to USA zrzuciło najwięcej bomb w trakcie testów, na drugim miejscu było ZSRR.

Niech już wreszcie przestaną pie**olić na temat Czarnobyla skoro dzisiejsza bombka atomowa robi większe szkody, a takich bombek w ramach akcji wojskowych troche zrzucono.

Suka_Blyat

2011-08-26, 10:54
Everizon napisał/a:

@up a jakie szkody wywołał czarnobyl ? widzisz gdzieś w pobliżu "atomową pustynię nie nadającą się do zamieszkania" ? Dookoła czarnobyla jest przepiękny las z mnóstwem zwierząt. Więcej i bujniej tam istnieje życie niż jakimkolwiek innym rejonie tego kraju !


Owszem, teraz tam jest ten sławny Czerwony Lasek (czy jakoś tak), ale zapomniałeś co się chyba działo zaraz po awarii i jakie mogły być tego skutki, gdyby sprawę olano... Ile ludzi zmarło na choroby popromienne, ile dzieci rodziło się z nowotworem tarczycy. Nie chodziło mi konkretnie o skutki namacalne typu dziura w ziemi, lecz o skutki dalekosiężne, bo przecież przy wybuchu atomowym uwalnia się promieniowanie, które tak szybko nie opadnie. Zainteresowanym polecam dokument na jutubie "bitwa o czarnobyl"

Sz...........jk

2011-08-26, 10:59
W Czarnobylu nie doszło do wybuchu jądrowego... Jedynie została rozsadzona kopuła reaktora przez co wydostały się na zewnątrz radioaktywne pierwiastki, ale wybuchu jądrowego NIGDY tam nie było!

cysio0407

2011-08-26, 11:40
@~Sklej
Jakoś ludzie pracowali w elektrowni jądrowej w Czarnobylu aż do 2000 roku i jakoś żyją.
Porównujecie skażenie radioaktywne, które polega na powolnym, wieloletnim rozpadzie pierwiastka promieniotwórczego z wybuchem jądrowym, w którym rozpad trwa mikrosekundę (10^-6), a promieniowanie zanika po kilku dniach.

Suka_Blyat

2011-08-26, 12:06
cysio0407 napisał/a:

@~Sklej
Jakoś ludzie pracowali w elektrowni jądrowej w Czarnobylu aż do 2000 roku i jakoś żyją.
Porównujecie skażenie radioaktywne, które polega na powolnym, wieloletnim rozpadzie pierwiastka promieniotwórczego z wybuchem jądrowym, w którym rozpad trwa mikrosekundę (10^-6), a promieniowanie zanika po kilku dniach.


No bo obudowali uszkodzony reaktor sarkofagiem i w miarę go zabezpieczyli... Gdyby zostawili go tak jak był po wybuchu mogłoby być ciekawie
Cytat:

W Czarnobylu nie doszło do wybuchu jądrowego... Jedynie została rozsadzona kopuła reaktora przez co wydostały się na zewnątrz radioaktywne pierwiastki, ale wybuchu jądrowego NIGDY tam nie było!


W Czarnobylu doszło do wybuchu na skutek wzrostu ciśnienia pary wodnej w reaktorze, wywalenie kopuły to najmniejszy problem... Poczytajcie trochę, a potem zacznijcie dyskusję :-/

kieroshaw

2011-08-26, 12:08
Tak generalnie promieniowanie jest "efektem ubocznym" wybuchu bomby atomowej, głównym czynnikiem niszczącym jest fala uderzeniowa i cieplna... Gdyby chcieli zniszczyć ludzi za pomocą "czego innego" niż fali to walnęli by bombę biologiczną albo chemiczną, o wiele lepsze efekty

KingOfEvil

2011-08-26, 13:08
Toż to przecież bomba atomowa.
Swoją drugą taka ciekawostka: zabronili już prób jądrowych podwodnych bo te bomby siały zbyt duże zniszczenie, swoją drogą zapewne Amerykańskie wojska zmawiają swoim obywatelom że bomby służą do transportowania żywności dla biednych krajów.

Pacios

2011-08-26, 13:16
I tak oto powstało Tsunami! :)