18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tomek Fachowiec

turkowizorka • 2012-09-08, 15:04
Filmik instruktażowy pokazujący jak profesjonalnie kołkuje się styropian na elewacji domu. Tomek ma fach w rękach- prawdziwa złota rączka :idzwch*j: Tylko trochę skromny :-D


turkowizorka

2012-09-08, 18:45
Dla zobrazowania jak powinno wyglądać kołkowanie:


Wasili666

2012-09-08, 18:48
Do Boguslawa Leciny na praktyki tepy ch*ju :D

wciazszukam

2012-09-08, 18:52
pie**olisz tam na górze, że dobrze robi. Jak takie dziury klejem wypełnisz to po pierwsze zmarnujesz w ch*j kleju, a po drugie narobisz tyle mostków cieplnych, że nie wiem po ch*j to w ogóle było ocieplać. Jedyny ratunek to jeszcze pianka montażowa, później wyrównywanie i generalnie w ch*j niepotrzebnego pie**olenia. Wystarczyło wydać 30zł na dłuższe wiertło, a nie pchać wiertarkę po samą rączkę w ten styropian.

rudirude

2012-09-08, 18:57
Izolacja poszła się j***ć. Poprzez nadmierne kołkowanie zmniejsza się opór cieplny warstwy izolacyjnej. Czyli gość który tam zamieszka będzie wydawał na ogrzewanie więcej niż to potrzebne.
Pozostaje tylko zaciągnąć jak najszybciej zaprawą i może inwestor się nie skuma, że robota sp***olona:>

fryca88

2012-09-08, 19:24
Kapitan bomba tam napie**alał z karabinka

Kupa_w_majtkach

2012-09-08, 19:38
wciazszukam napisał/a:

pie**olisz tam na górze, że dobrze robi. Jak takie dziury klejem wypełnisz to po pierwsze zmarnujesz w ch*j kleju, a po drugie narobisz tyle mostków cieplnych, że nie wiem po ch*j to w ogóle było ocieplać. Jedyny ratunek to jeszcze pianka montażowa, później wyrównywanie i generalnie w ch*j niepotrzebnego pie**olenia. Wystarczyło wydać 30zł na dłuższe wiertło, a nie pchać wiertarkę po samą rączkę w ten styropian.



Gdzie ty tam typie widzisz dziury? Ocieplałeś kiedyś budynek? Wiesz jak wyglądają kołki do płyte styropianowych? Nie? To jak masz pisać bzdury to nie pisz wcale.

Pianką montażową :homer:

LuckyLu

2012-09-08, 19:47
Sranie w banie , przy takiej wysokości budynku , styropian daje się tylko na klej . Co za matoł .

wciazszukam

2012-09-08, 20:15
@Dudeczek
Ocieplałem i dopiero po uważnym przyjrzeniu się widzę, że ten as od razu sobie kołeczki klejem opie**olił. Ja to zostawiłem i wypełniłem przy wklejaniu siatki, dzięki czemu budynek nie wyglądał jak po ostrzale artyleryjskim. Druga rzecz, że nie rozmieszczałem kołków na chybił trafił.

Kupa_w_majtkach

2012-09-08, 20:26
@wciazszukam

Jak się dokładniej przyjrzysz to zauważysz, że on też nie robił tego na chybił trafił.

@LuckyLu

Robienie tego kołkami jest lepsze. Poza tym I tak, i tak jest na kleju, a kołeczki to bonus- dla pewności

Magicalan

2012-09-08, 20:51
Oho, ilu fachowców.. Nagle wszyscy na forum ocieplali sobie chaty i wiedzą najlepiej jak się to robi :)

orzechccc

2012-09-08, 21:02
jak im to wodą podejdzie to bedzie po ociepleniu nie mowiac juz o tym jak przez to zimo przebija:D

c3zar

2012-09-08, 21:27
Robota sp***olona i nie ma co gadać, kołki powinny być wbijane jak na obrazku wyżej a nie napie**olone po całej powierzchni w dodatku widać że za głęboko wkręcone.

michal_macieja

2012-09-08, 21:45
Oj gimbusy się odzywają :)
A ja powiem po kilku latach pracy w Obsłudze obierków że, od nadwyżki głowa nie boli,
Spotkałem się z fuszerkami i z niby dobrą robotą, ale z ociepleniem sam bym walił jak najwięcej, bo lepiej się będzie trzymać, i będzie na lata...
Więc się odpie**olcie od niego.... Gimbusy...

Paweł92

2012-09-08, 22:05
Widzę, że sami fachowcy...


...po europeistyce.. :amused:

matig

2012-09-08, 22:44
turkowizorka napisał/a:

Dla zobrazowania jak powinno wyglądać kołkowanie:
Obrazek
Obrazek



nie kołkuje sie tak poco tyle kołków ??? i poco tak dziurawić sciane pod kamera termowizyjną puźniej widać straty...

najlepiej 4 kołki na m/2 czyli 2 kołki na płytę... w sumie na takich małych bud. do 3 piętra to bym wogóle nie kołkował bo jak tylko mur jest dobry ( nie psuje się i nie sypie ) to niema bata żeby płyta spadła ( pod warunkiem ze woda nie podcieka)

co do gościa to nie ma się co śmiać bo nikt nie jest idealny i poprostu zrobił co mu kazali....