18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tomasz Olbratowski - RMF FM [zbiorczy]

Giorgio69 • 2012-05-14, 15:14


Felieton Tomasza Olbratowskiego w RMF FM

pakicito

2012-05-14, 16:19
matura z polskiego jest zawsze trudna, bo trzeba znać zj***ne lektury, ale k***a żeby nie umieć liczyć to padaka

McMenel

2012-05-14, 16:41
A ja miałbym problem z matą bo nauczyciel gówno potrafił i do nauki się nie przykładał. Polak to banał kiedyś był. Nic nie robiąc i nie czytając żadnych lektur 3 z pisemnej i 4 z ustnej...

bo...........ę

2012-05-14, 16:58
Nikt nie każe na polaku wybierać lektur. Ja, np. wybrałem temat "język piosenek współczesnych zespołów młodzieżowych" - i rozkminiałem o czym pisze behemoth czy tam k44 :) Cwanym trza być!

black88

2012-05-14, 17:39
Eee żaba też za trudna, jakby dajmy na to kumak górski był to by sie nie połapali z brzuchem...

oldsoul166

2012-05-14, 18:47
Niestety, póki co w naszym społeczeństwie produkuje się magistrów europeistyki, kulturoznawstwa, administracji czy sztuki. Im łatwiejsza matura tym więcej w przyszłości potencjalnej k***a " inteligencji " tfu...

Każdy zdaje matura, każdy idzie na studia, każdy szuka pracy. Proste Panie Donaldzie prawda ?


rossiNH

2012-05-14, 22:36
5 tys :D skad on wzial tak astronomiczna sume?

Pa...........an

2012-05-14, 22:42
Podaj w kolejności alfabetycznej cyferki od 1 do 9. Możesz się pomylić o sześć.

Prawie z krzesła spadłem :)

LICH0

2012-05-14, 22:49
Ryba psuje się od głowy więc mi nie pie**olcie, że to wina uczniów!

dyziom

2012-05-14, 23:09
tak to jest, kiedy kreuje się swoje zdanie patrząc na najłatwiejsze zadania. Po to jest poziom rozszerzony, żeby kosić, niech sobie ten gościu zrobi choć jedno zadanie z mat. roz. zesra się...

!Timon

2012-05-14, 23:10
Pewnie, że nie wina uczniów - kto będzie ciężko zakuwał jeśli nie będziesz tego od niego wymagał?
Żeby nikt nie poczuł się urażony - tak działa zdecydowana większość dzieci/młodzieży/dorosłych. Z tego powodu trzeba tak ustawić poprzeczkę, żeby było do czego równać.

@up
Rozszerzona matura jest dla ludzi idących na np. politechnikę czy medycynę [u mnie była fizyka ale teraz jest podobno do wyboru fiz/mat na kilku uczelniach]. Podstawowa jest dla ogółu społeczeństwa który uzyskał ŚREDNIE wykształcenie. Dodawać/odejmować/dzielić/mnożyć to wykształcenie podstawowe. Moja babcia w 50' jak zdała maturę miała zajebiście szerokie perspektywy bo maturę było zdać ciężko i do liceum się dostać również. Teraz skończone liceum nie świadczy o niczym.

vantage

2012-05-14, 23:26
przepraszam... koleś mnie wk***ia po prostu.. nic nie poradze...

kazor1984

2012-05-14, 23:26
Reforma oświaty jest jak najbardziej udana - już od ilu lat pracodawcy szukają młodych, wykształconych i z wieloletnim doświadczeniem.
To jak taki jeden z drugim zda maturę pred komunią to raz że będzie wykształcony (dokument ma) a dwa że będzie miał jeszcze kilka lat na zdobycie doświadczenia zawodowego.
Był popyt na rynku pracy - jest podaż ze szkół.

avenger1

2012-05-14, 23:45
pakicito napisał/a:

matura z polskiego jest zawsze trudna, bo trzeba znać zj***ne lektury, ale k***a żeby nie umieć liczyć to padaka

a co jest trudnego w nabyciu wiedzy o danej lekturze? wystarczy przeczytać ale jeśli czytanie boli no to faktycznie może się wydawac trudna

dwakilo

2012-05-14, 23:57
Pozdrawiam wszystkich nieudaczników życiowych :D

X