18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Tokarczuk o Polsce.

mariusz3pl • 2019-12-15, 14:04
Proszę jak bohaterka ostatnich tygodniu widzi naszą historie.









Warto wspomnieć że nasi zachodni sąsiedzi odpowiedzialni za II wojnę św. ostatnio twierdzą że II wojna to nie byli Niemcy a naziści i oczywiście zupełnie przypadkiem zdarza im się obozy które tworzyli nazywać polskimi.

Hrabia Drapula

2019-12-16, 00:47
może i tak powiedziała, ale mi jakoś obraz z dźwiękiem się nie zgrywa tu
a od niemców mogliśmy się nauczyć dwóch rzeczy, budowy samochodów i obozów

maderfakermen

2019-12-16, 00:50
obsrany gównem karaluch... strach rozdeptać, żeby sobie butów nie pobrudzić.

moja stara

2019-12-16, 01:03
DarioLee napisał/a:

niech się pie**oli to ukraińskie k***isko



jestes idiotą i czuję, że mama ci mówi to codziennie. tylko nie wiem czemu jest tak okrutna i dodaje do tego "ty scierwo"

zeozwatyelektryk napisał/a:

obsrany gównem karaluch... strach rozdeptać, żeby sobie butów nie pobrudzić.



nie cytuj taty jak o Tobie mowil

nomo

2019-12-16, 05:32
ellsworth napisał/a:

A czym niby były kresy, jak nie koloniami??


Ty się historii w Moskwie uczyłeś ?

Ruska klamliwa onuco, przed rozbiorami kresy to była Litwa, państwo niepodległe i związane z Polska Unią, tyle i tylko tyle, tak samo jak był unia ze Szwecją, i unia z Ukrainą.

Artur85

2019-12-16, 07:27
Tępa c**a...

darayavahus

2019-12-16, 09:19
Kurewski plebs (taki jak ona) nawet cały w złocie i szmaragdach pozostanie tym, czym jest.

yoozwa

2019-12-16, 17:20
tvpisss i jej wyznawcy i wszystko jasne .....

picolo

2019-12-16, 22:20
cwe* z p*zdą.

Tomix93

2019-12-17, 00:59
Chyba brakuje jej ku*asa ze tak świruje

JednorękiBandyta

2019-12-17, 04:35
Widzę ze debili to nie brakuje nic dziwnego że napie**alają tak na Polske jak sami sb szkalujemy nawet tutaj na forum ile jest piwek pod durnymi komentarzami. Jak dla mnie niema co wchodzić w dyskucje z amebami umysłowymi ale postaram się napisać krótko im chodzi tylko o hajs sami dobrze wiedzą jaka jest prawda a to że Polska najbardziej pomagała żydom mimo że mieliśmy 3 razy bardziej przej***ne niż w takiej Francji która właściwie kolaborowała w dużej mierze z Niemcami ale to inny temat, dowód sprawiedliwi wśród narodów mówi to coś komuś? Na tym wszelka dyskusja powinna się urwać,
Polska: 6992 - Śmiało można powiedzieć że byłoby ich znacznie więcej jednak jak wiadomo wielu zmarłych za taka pomoc nie wpisali a karane to było tylko w Polsce śmiercią...
Holandia: 5778
Francja: 4099
Ukraina: 2634
Moim zdaniem stan ten zawdzięczamy nie tylko dobroci serca ale też samemu faktowi iż żyliśmy z nimi po prostu i mieliśmy jaja by ryzykować dla bliskich niezależnie od tego czy był to żyd czy nie żyd po prostu człowiek którego się znało całe życie. I tu też warto dodać dlaczego w Polsce było tylu żydów a w innych krajach znacznie mniej? Bo my w przeszłości najlepiej ich przyjęliśmy co było naszym ogromnym błędem bo na każdym korku w historii właśnie tak się odwdzięczają...A pie**olenie typu w sumie to prawde mowi itp itd jest poniżej krytyki - gdyż jak wiadomo w każdym kraju znajdzie się jakaś szara przeszłość albo jakieś k***y jak np na filmie widać jedną :) I równie dobrze można pie**olić tak w cały świat że USA wymordowała Indian i teraz niech płaci wszystkim czerwonoskórym reparacje.... Czy jak 1 osoba dajmy z 100 osobowego państwa jest mordercą a 90 osób pomogła ocalić ludzi to czy można mówić że ten kraj mordował żydów? Chyba oczywiste są takie rzeczy ale widze ze dla niektorych z tego portalu niezbyt tym bardziej jak już wspomniałem to że Polska najbardziej pomagała Żydom w czasie II WS jest udokumentowane przez samych żydów https://pl.wikipedia.org/wiki/Sprawiedliwy_w%C5%9Br%C3%B3d_Narod%C3%B3w_%C5%9Awiata
A odnośnie kolonii https://www.youtube.com/watch?v=oF27ROpFcHI
Więc co ona pie**oli i porównuje? My mamy brać z nich przykład?

A tak Niemcy wielkie ofiary Nazistów z kosmosu mają zaskakująco dużo osób na tej liście całe 627 odrazu widać że buntowali się i stawiali opór władzy haha...A Adolfa to ci sami kosmici wybrali w demokratycznych wyborach, a wypowiedzi publiczne przed wyborami miał miłe i sympatyczne na temat żydów kto mógłby się spodziewać? Wystarczy trochę poszukać i bd wiadomo żę ludzie doskonale zdawali sb sprawę kogo wybierają bo duża część wypowiedzi była skierowana wprost przeciwko żydom 0 krycia się, to dlatego tylu żydów uciekało do USA chocby...

SmieszekJeb2ny

2019-12-17, 17:28
triball napisał/a:

95% procent Polaków nie wywodzi się od husarii, Piastów czy szlachty, tylko od chłopstwa. Biednego, przywiązanego do ziemi pańszczyzną, głodzonego, sprzedawanego i kupowanego, traktowanego jak niewolnicy. Mariusz3pl, najprawdopodobniej twoja prababka była gwałcona przez ekonoma za stodołą, a pradziadek jeszcze się z tego cieszył, bo wraz z bękartem dostał jako rekompensatę dwie gęsi.
O tym mówi Tokarczuk, tylko do idiotów nie dociera...

To o czym mowisz to jest raczej oczywiste ze wiekszosc ze wywodzi od chlopow ale powiedz mi gdzie i kiedy polacy mordowali masowo zyow czy tworzyli kolonie?


Tr...........ty

2019-12-17, 20:07
PomidorGFTJ napisał/a:

Ta pani jest po prostu elementem maszyny propagandowej mającej na celu ideologiczny podbój Państwa Polskiego, a raczej reszty tego co z nas zostało.



Z tego filmu wynika, że w Holandii większość ludzi ma wyższe wykształcenie, bo skoro głównie na uczelniach tak im piorą mózgi lewacy i zdobywają większość w wyborach. W takich filmach dobrze byłoby na poparcie pewnych zarzutów, wrzucenie czegoś na dowód - skoro autor twierdzi, że ktoś publicznie wypowiedział się kontrowersyjnie, to dlaczego nie wrzuci filmiku z tą wypowiedzią (co na pewno zostało zarejestrowane przez media). Brak mi tam też źródeł informacji, może jakieś cytaty itp