18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

To dobrze, że jest źle

Arrancar • 2011-11-23, 15:10
Filmik pokazuje jak w telewizorni rozumieją rzeczywistość. Iście komiczne...gdyby nie realny wpływ tegoż na nas wszystkich. Ukazuje też za jakich debili mają swoich telewidzów. Czyż nie czarny, absurdalny humor??;]


Poza tym bardzo mi miło - to mój pierwszy post. Pozdrawiam;]

misiu

2011-11-23, 21:35
tak, to było sarkastyczne zakończenie, ale to nie znaczy że nie było w nim prawdy. a oni właśnie liczyli na inteligencje swoich odbiorców, nih*ja nie znaleźli.

Legon

2011-11-23, 22:46
po 1 sarkazm po 2 debil tego nie zauwazy i napisze jakies durnoty a debile mu potakuja

Arrancar

2011-11-23, 23:27
dobra skasowalo komentarz to wyloze w skrocie.

Pierwsze wrazenie nie nadaje sie do oceniania telewizji.

1. Pryzpomnijcie sobie co widzieliscie w tv na temat marszow 11 listopada a potem ogladnijcie to

lub sciagnijcie niezmodyfikowany plik z kamery ( opis filmu na yt)

2. Stopien telewizyjnej bezczelnosci doszedl do granic np. podczas smierci kaczora. Wczesniej ( nawet dwa dni przed) lali z niego ze do klamek nie siegnie, czy ze skloca caly rzad, ze w ogole jatrzy i w ogole chu**owy i wszystko co zle w Polsce to on, a potem "stracilismy meza stanu" i rzewne lzy, smutne glosy dziennikarzy, ktorzy wczesniej lali z niego. Najlepszy przyklad Monika Olejnik i inni tez.

3. Bezustanna linia poparcia dla rzadu w kazdej tv, oznacza, ze jesli to byla ironia to tylko sie wylamal dziennikarz, ale wg mnie w kontekscie tego co mowia nie mozna traktowac tego jako umowe, chyba, ze nadal obdarza sie tv zaufaniem

4. Zmiana znaczenia pojec przez tv, ktore kreuja cos takiego : patriota = faszysta, demokracja = zawsze to co najlepsze, dyktatura = zawsze to co zle, antysemityzm = zbrodnia, wobec ktorej inne blakna itd.

pozwala mi to sadzic, ze w tv raczej nie powiedza ci prawdy, sarkazmu uzywaja tylko odnosnie przeciwnikow politycznych swoich mocodawcow tudziez szefa, maja ludzi za takich, ktorym wmowia wszystko (marsz, kaczynski etc.) wiec po tych wszystkich wymienionych i innych wydarzeniach nie moge uznac, ze to sarkazm skierowany przeciw rzadowi czy sytuacji, tylko raczej prawda podana do wierzenia ludziom, ktorzy ufaja tv, w jej odbiorze opieraja sie na PIERWSZYM wrazeniu, co najdzesciej prowadzi tychze ludzi do wnioskow o jakie panom z tv chodzilo. Ale enjoy, opierajcie sie powyzsi
Legon napisał/a:

po 1 sarkazm po 2 debil tego nie zauwazy i napisze jakies durnoty a debile mu potakuja


i inni inteligentni na pierwszym wrazeniu to wyjdzie wam na dobre. Serio. Mniej stresu i spokoj bo u nas jest dobrze i w ogole zielona wyspa etc. I to nawet jesli w tym jednostkowym przypadku sie zagalopowalem w doszukiwaniu sie drugiego dna...

androgenius

2011-11-23, 23:32
@up, wiesz czym się charakteryzuje większość zielonych wysp? Nikt na nich nie mieszka, to daje do myślenia.

makasa20

2011-11-24, 00:00
Kto nie głosował na Tuskoturbokłamcę piwo k***a !

yadam

2011-11-24, 00:11
media mówią dokładnie to co statystyczny polak chce usłyszeć, bo liczy się tylko i wyłącznie pieprzona kasa

Gienek2

2011-11-24, 07:06
zaraz powiedzą, że u nas w kraju jest już tak zajebiście, że trzeba wprowadzić podatek od zajebistości

sowiak92

2011-11-24, 12:40
@makasa20
Już sie tam nie chwal

Szajmon

2011-11-24, 13:21
Po pierwsze Arrancan przeczytaj co napisał PaczekDNA. Po drugie poszukaj obejrzyj sobie materiał tego dziennikarza. Po trzecie nie wyjeżdżaj z 11.11.11. itd. i śp. Prezydentem zostaw go w spokoju. Po czwarte tak zagalopowałeś, co nie zmienia faktu że byliśmy i będziemy zawsze w jakimś stopniu manipulowani.

ja...........03

2011-11-24, 13:25
jedna chyba kładę parującego sroca na to wszystko
mogę dodać że za 100$ miesięcznie można mieć wszystko co trzeba - dupeczki rum trawkę owoce z drzewa i dziczyznę z puszczy
pie**olę to odkładam na samolot , idę na rentę i wypie**alam żyć jak człowiek bez świata doczesnego

MudPie

2011-11-24, 13:39
Nie no, jak jestem tolerancyjny tak po obejrzeniu tego, mam ochotę temu dziennikarzynie wyje**ać w ryj!

Arrancar

2011-11-24, 15:28
moze dodalem do tego wlasna teorie, ale na podstawie wczesniejszych doswiadczen, ktore ta teorie potwierdzaja. Nie moge nie wyjezdzac z 11.11 czy Prezydentem, bo to bylaby zgoda na manipulacje, ktorej jak mowisz, zawsze bedziemy w pewnym stopniu poddani, a ja twierdze, ze bedziemy tylko do tego stopnia jesli sie na to zgodzimy (przy fakcie uswiadomienia sobie tego), lub jesli nie bedziemy tego w ogole wiedziec, co posrednio usprawiedliwia.

Wracajac do prezydenta itp. to raczej nie mowilem o nim czy o samym marszu, ale sposobie przedstawienia tego przez tv i swoistej dla niej dwulicowosci ( w przypadku Prezydenta) czy tez czystego pójścia w zaparte w sprawie marszu, co teraz, po wycieku do sieci zbyt duzej ilosci informacji zaprzeczajacych ich oficjalnej wersji probuja odkrecic. Reasumujac nie czepialem sie prezydenta i marszu tylko sposobu przedstawienia, a zostawienie tego w spokoju to zgoda na takie zachowaniam nawet tylko wobec innych ludzi.

squorpion

2011-11-24, 16:24
źle gada, dać mu wpie**ol

Maro91

2011-11-24, 16:59
A może zacznijmy żyć tak jak niegdyś żył człowiek pierwotny. Nie będzie promieniowania, spalin, odpadów etc. Tyle dobrego za jednym razem :-D

Szajmon

2011-11-24, 21:25
Widzę się nie zrozumieliśmy. Artykuł, reportaż, news nie wiem dokładnie akurat nie zaprzeczał faktom takim jakim są. Ten dziennikarz w oczy mi nie kole jak na razie. Czy Ty naprawdę sądzisz że większość ludzi wszystko łyka z telewizji i innych mediów. Większość tutejsi weterani to dojrzali ludzie z wyrobiona opinią na wszelakie tematy dodają komentarze do tych filmów i ciężko im cokolwiek że tak to ujmę wkręcić. Ty podajesz 3 argumenty które są tak stare... wszyscy je znają. Co do Prezydenta to zmarłym( wszystkim - kwestia dyskusyjna ) należy się szacunek więc odpuść. Ludzie byli będą i dwulicowi i robić wszystko żeby zarobić bo ludzie tego chcą. Tak jak na Sadolu większość lubi oglądać to jak ktoś robi sobie krzywdę lecz najczęściej przez swoją głupotę. Żeby być świadomym manipulacji wystarczy trochę się uczyć na historii o propagandzie. Tyle w temacie. Możesz ludzi uświadamiać a film który dodałeś jako poparcie swoich tez jest równie mocno jednostronny czyli zmanipulowany. ;-)