18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

To był(by) zamach!

~Polimaty • 2013-11-20, 19:25
Na tak śmiały i spektakularny sposób zgładzenia Adolfa Hitlera mogli wpaść tylko nieustępliwi i odważni Polacy. Zapraszam w podróż w warszawską jesień 1939 roku.



Bibliografia:
- Jan Nowak Jeziorański, „Kurier z Warszawy", 2005r.
- Roger Moorhouse, Polowanie na Hitlera", 2013r.
- Dariusz Baliszewski, "Polski zamach na Hitlera", 2011r.
- Mariusz Nowik, "Człowiek, który mógł zabić Hitlera", 2013r.
- Emilia Kunikowska, "Hitler przemknął im koło nosa", 2011r.

kucma19

2013-11-21, 00:58
czy ja dobrze widze czy tam stala czerwona zonda?

Gudio89

2013-11-21, 01:18
ch*jowo widzisz, to ferrari. Nie zauważyłeś, że między drzwiami a nadkolem (na czerwonej karoserii...) jest żółte logo ferrari? Swoją drogą, zaraz obok jest salon tejże marki.

P.S. Fajny odcinek.

nowynick

2013-11-21, 10:01
Gdyby ten człowiek występował dla TVP może zacząłbym płacić abonament

Raskolnikow

2013-11-21, 10:17
Ja w tvp widzialbym wiecej programow pokroju zagadek xx wieku woloszanskiego. Mam za soba obowiazkowa edukacje i wiecej o historii, ktora nas faktycznie dotyczy(czyli ostatni wiek) dowiedzialem sie ogladajac jego programy niz z lekcji historii. A historii byly godziny, potrzebne czy nie, o to mozna sie spierac. Ale jesli juz ucze sie o babilonii czy cesarstwie rzymskim przez kilka lub kilkanascie godzin, nastepnie idziemy przez wieki omawiajac jednego lub dwu królów Polski na zajecia to dlaczego nie poswiecimy drugie tyle czasu na ostatni wiek? Czesto w edukacji ledwie wspomina sie pierwsza i druga wojne. Czesto poswieca sie na te okres jedynie miesiac w 3-letnim cyklu nauki. I tak samo jest w podstawowce, gimnazjum i liceum. Nie ma tu zadnej ciaglosci nauki, a powtarzanie wciaz tego samego. Nigdy nie zaglebiamy sie w odpowiednim stopniu w sprawy naprawde istotne.

A jaranie sie polimatami w obecnej formie jest slabe. Temat na piec minut rzadko kiedy jest omowiony w zadowalajacym stopniu(stad zawsze odcinek polimatow plus, z odpowiedziami na nurtujace widzow pytania). A moznaby to zamknac w jednym, a dluzszym programie wyczerpujacym temat w pelni.

justin_bimber

2013-11-21, 11:15
nie rozumiem tak się jarają tym a tak na prawdę do niczego nie doszło. nawet próby nie było a hitler pewnie nawet o tym nie wiedział, więc o co tyle hałasxu

JURIJ_77

2013-11-21, 11:31
i jak zwykle nic z tego nie wyszło ... wszystko czego dotkną się Polacy jest skazane na porażkę - nawet odzyskanie niepodległości w 1989r. ...

quartz75

2013-11-21, 11:32
Zamach którego nie było? W rowach trotyl pokryty gruzem? Takie rzeczy tylko w Polsce. Przewody kilkaset metrów pociągniete do sapera - obserwatora - odpalacza który nic nie widzi? No ludzie, takich bzdur to nawet żaby nie łykają.

LICH0

2013-11-21, 11:42
Jak zwykle perfekcyjnie.
Więcej poprosimy!

Nihilista

2013-11-21, 12:14
Sam te historie wymyśla? Nie za młody na autorytet w dziedzinie historii Polski? A tak poważniej, wk***ia mnie mocno jego mimika i płaszczyk. W ogóle, wszystko mnie dzisiaj wk***ia..

quartz75

2013-11-21, 12:23
Za młody. Widzi, że jak to mówią zażarło i jedzie dalej. Kasa, lajki, popularność. Zgłębiać tematu nie ma po co, gimbusowe umysły i tak łykną. Przecież to do nich kieruje swoje filmiki. Lepiej tak niż wcale. Że ten akurat to bardziej domysły niż historia jako taka. Trudno, widać tak każdy bloger się rozwija. Czyli zawija.

wasza_mama

2013-11-21, 13:32
qutarz75: Nie pie**ol, coś robi fajnego.

RITI

2013-11-21, 13:34
W 7:04 gość w Subaru ładnie pojechał. j***ć przepisy Warszawiaki umieją najlepiej.

quartz75

2013-11-21, 14:26
wasza_mama napisał/a:

qutarz75: Nie pie**ol, coś robi fajnego.



Nie pierdoł skoro nie rozumiesz o czym mówi twój adwersarz.

4.2 złamane znowu.

typo

2013-11-21, 17:18
@quartz75: Warto się może zapoznać z formułą takich filmików. Jak chcesz się zagłębić w temat - proszę bardzo, są materiały, filmy na tematy przedstawiane w Polimatach. A i w bibliotece pewnie znajdziesz ciekawe informacje na dany temat.

To jest zajawka, jak kogoś temat zainteresuje niech drąży.

W takiej formie te filmiki są naprawdę dobre (a niektóre rewelacyjne). Z jednej strony ludzie pie**olą, że wszyscy przed kompem siedzą, z drugiej jak ktoś coś zrobi to ch*jowo.

Niech się chłop trzyma tych 10 minutowych filmików, bo robi to dobrze.