18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Testowanie ciężarówek

phrontch • 2019-07-10, 09:04
Test polegający na totalnym zniszczeniu tira




TheExitest

2019-07-10, 18:04
od długiego czasu w słowniku jezyka poslkeigo jest takie cos jak TIR oznacza to wlasnie taka ciężarówkę
https://sjp.pl/tir

Pan_Doktur

2019-07-10, 20:07
TheExitest napisał/a:

od długiego czasu w słowniku jezyka poslkeigo jest takie cos jak TIR oznacza to wlasnie taka ciężarówkę



tak samo handlarz butami nie powie na buty sportowe adidasy

;-)

dla ciekawych


zsflogo

2019-07-10, 20:48
wyklepie się

Rozjebie

2019-07-10, 21:06
andrzejrobert75 napisał/a:

kiedy pojawiło się określenie TIR na ciężarówkę?



Każdą ciężarówkę nazywasz "tirem"? W naszym języku , w mowie potocznej, przyjęło się nazywać tirem tylko ciągnik z naczepą 13,6 m.

Nellum

2019-07-11, 04:19
ja bym tam wsadzał pedofili i gwałcicieli przypinać ich do fotela i niech jadą :D

no i oczywiście kozojebców imigrantów za allaha :lol:

ZajętyPelikan

2019-07-11, 13:47
Coordinator napisał/a:

Każdą ciężarówkę nazywasz "tirem"? W naszym języku , w mowie potocznej, przyjęło się nazywać tirem tylko ciągnik z naczepą 13,6 m.



TIR to skrót od konwencji, ale mniejsza o to bo też zestaw (ciągnik siodłowy + naczepa ) nazywam TIR'EM. Nie pouczam Cię tym komentarzem, ale zaznaczam, że nie ma sensu uczyć ludzi takich rzeczy. Będą chcieli to sami się nauczą, nic na siłę. :D

aleextra

2019-07-11, 13:56
Najbardziej mi się podoba około 26s - wjechanie w cholerę ciężkiego i rozpędzonego pojazdu w bramę - pięknie widać tutaj jakość stali. Niby taka sobie delikatna, a mocna w cholerę. Zdaje się, że widziałem kiedyś film jak ktoś czołgiem, czy tam pojazdem opancerzonym, chciał przez takie ogrodzenie wjechać - nie wiem w jakim kraju - ogrodzenie zatrzymało ten pojazd. A wyglądało na ogrodzenie jak takie ładniejsze - co wokół bogatszych domków sobie ludzie stawiają :)

an...........se

2019-07-11, 14:42
Jak ktoś mówi 'TIR' w odniesieniu do ciągnika z naczepą, to jeszcze OK, bo wiadomo, o co chodzi (skrót myślowy), ale jeśli ktoś nazywa powyższą ciężarówkę (solówkę) TIRem, to już kurde jak nazywanie Multipli awionetką.

Zatem tłumaczę:

"TIR (skrót od fr. Transport International Routier[1], „Międzynarodowy Transport Drogowy”) – międzynarodowa konwencja celna z 14 listopada 1975 dotycząca przewozu towarów samochodami ciężarowymi w transporcie międzynarodowym, pozwalająca uprościć procedury na przejściach granicznych i w urzędach celnych w celu większej skuteczności przewozów drogowych."

Tak jak są różne rodzaje zabudowy w busach, tak i ciężarówki się rozróżnia, ale generalnie pojazdy powyżej 3,5t to ciężarówki.

PS. Nie, nie jestem kierowcą.