18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Test Sprawdzianu szóstoklasisty.

McMenel • 2014-03-31, 20:02
Widząc temat na onecie postanowiłem sprawdzić swą wiedzę. Więc odpaliłem test dla 6 klasy szkoły podstawowej. Znalazłem tam arcyciekawe pytanie. Prawdopodobnie matematyczne lecz coś w nim mi się nie zgadza. Chciałbym spytać się szanownej społeczności sadola czy też mają takie wrażenie iż pytanie jest co najmniej dziwne. A oto treść :
Do szkolnego koła przyrodniczego należy 24 uczniów. Podczas jednych zajęć 1/4 grupy zajęła się pomiarem opadów atmosferycznych, 1/8 uczniów ustalała kierunek i prędkość wiatru, 1/12 uczniów mierzyła wilgotność i temperaturę powietrza, a 4 uczniów zajęło się ustalaniem stopnia zachmurzenia. Reszta uczestników koła była nieobecna na zajęciach. Ilu uczniów było nieobecnych?
Odpowiedzi :
A.2
B.3
C.6
D.9

WolfXp1

2014-03-31, 20:42
a mie to się widzi że chodzi o to iż odpowieć
C:6 a
D:9 czyli


69 Ty zboczuchu

Mr.Drwalu

2014-03-31, 20:50
@up

Albo pozycja 71

69 i dwa palce w dupie. :szczerbaty:

wizytka

2014-03-31, 21:01
@veetoo

ty serio rozpisywałeś układ równań do zadania, które można w głowie na bieżąco liczyć?? ty chyba musiałeś przez całe studia rozwiązywać pierwsze zadanie z pierwszego roku w takim wypadku huehue

Veetoo

2014-03-31, 21:15
Laska, nie widzisz, że źle zrozumiałem treść zadania zadania?

el...........wy

2014-03-31, 22:13
McMenel poza tym, że jest wybitnym matematykiem ma również zapędy socjalistyczne. Przypadek? Pewnie tak..

mistrz173

2014-03-31, 22:14
Vetoo - studia zryły banie. Jestem w technikum a też chciałem to rozwiązać jak ty, tylko że brak mi było jednego słówka - "pozostałych". Po drugim przeczytaniu zrozumiałem o co kaman. Rzeczywiście dziecko z podstawówki sobie by z tym poradziło - "umysł dziecka jest niesamowity" bo dziecko zawsze znajduje najprostsze rozwiązanie, a także dlatego że nigdy nie spotkało się z zadaniami "wyższej" klasy.

wodzu11

2014-03-31, 23:02
@Veeto

Wiem co czujesz :d Tez parę razy się przejechałem, np w zadaniach do 1 liceum (całkiem proste) zaczęły mi w pewnym miejscu wychodzić liczby zespolone :D

imegas

2014-03-31, 23:06
Wystarczyłoby zamienić wyraz "grupy" na "koła przyrodniczego" i po rozkminie :D

NieWiemZeWiem

2014-03-31, 23:43
Ludzie przecież to sam McMenel toż to legenda lewactwa gospodarczego na tym sadolu. To kuzyn jezuskachrystusa i innych mu podobnych. Jego starym jest mare30ks.

Więc nie dziwcie się, że chłop ma problemy z matmą.


Tak jestem zajebisty. Dla mnie całki były najprostszą rzeczą matematyczną jakie spotkały mnie na studiach.


aktywuje gównoburze i jestem z tego dumny....3...2...1...showtime

minusator

2014-04-01, 01:25
k***a zmęczon po robocie włażę na sadola a tutaj takie kwiatki, bałem się przez chwilę że przez tę harówkę do reszty zgłupiałem bo tak samo jak dla Veeto wychodzi mi układ równań.

@NieWiemZeWiem

Abstrah*jąc od tego jaką opinią McMenel cieszy się na forum (a w sumie chój mnie to obchodzi) to ze niby jego wina i że lewak bo ty jakiegoś zadania nie rozumiesz?

A tłumacząc zadanie i problem z nim:

W zadaniu powiedziane jest że jakiejś liczby osób na tych zajęciach nie było także proste równanie z 24 po prawej stronie nie może być użyte. Wiemy jedynie że kolejno trzy różne części tych obecnych (jakiejś liczby x bo kij wie ile ich było) plus nieobecni to 24. Wiec układ równań jak chój. Można by od razu sobie wykoncypować że 11/24 tego iksa plus wynik odjęcie tej części od 24 ma nam dać łącznie 24 ale to to samo co układ równań. W zasadzie tyle że cześć w pamięci niejako zrobiona. A teraz dzieciaczki rozwiążcie ten układ równań ;-)


Edit:
Napisałem że kolejno trzy części ale żle się wyraziłem, kolejność bez znaczenia bo ujmujemy z tego samego.

ProVVe

2014-04-01, 01:58
Więcej czasu zabrało mi szukanie tej "dziwnej" niedorzeczności rzekomo zawartej w zadaniu niż wyliczenie tego banału...


Jedyne co może dziwić to fakt, że 37,5% klasy jest chora... Pewnie Afrykański pomór świń zaatakował najgrubsze osobniki...

St...........el

2014-04-01, 02:19
Uwaga uwaga, to zadanie ma wiele rozwiązań, bo nikt nie napisał, że każdy z uczniów wykonuje ALBO jedno zadanie (wyłącznie), ALBO jest nieobecny.

Tadaaaaa :amused:

kih0n

2014-04-01, 11:37
@McMenel
sp***alaj za granicę baranie, nie będę za takiego nieuka płacił podatków.
k***a żeby dwa razy podstawówkę powtarzać...

Pierre d'Ollony

2014-04-02, 06:33
Niech to wejdzie na główną bo autor nieźle się skompromitował :D

mrseev

2014-04-02, 11:40
Ale Autor ma racje ze to pytanie JEST zj***ne. Zauważcie że koło naukowe liczy 24 osoby z czego 9 było nieobecnych wg rozwiazania. To jakim prawem, W GRUPIE W KTÓREJ znajduje się obecnie 15 osób, mamy 1/12 uczniów?

Owszem, teoretycznie wszystko układa sie jasno - mamy 1/12 czyli 2, mamy 1/6 czyli 4 itd, tylko czemu liczycie to od 24, skoro grupa tego dnia liczyła 15 osob?