18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Telefon przyszłości

K0saZNosa • 2013-09-12, 14:26
Nie wiem jak Wam ale mi pomysl sie podoba i chetnie bym to nabyl :D

MocnyFull

2013-09-12, 15:58
Mexykanin napisał/a:

@MocnyFull i ch*j mnie to obchodzi? musisz wpie**olić obrazek na cały ekran, żeby się k***a pochwalić?




tak, dokładnie tak.

spokospokojuzschodze

2013-09-12, 16:08
kobziarz napisał/a:

Na pewno tego nie wprowadzą, ale nie jak piszecie, że producenci by przestali zarabiać itd, a po prostu z technicznego punktu widzenia. Nie da się podpiąć do "płyty bazowej" choćby pamięci za pomocą kilku metalowych bolców. Tak samo z ekranem, procesorem i pozostałymi podzespołami. Chociaż sam pomysł fajny, to przynajmniej na razie niewykonalny.


czemu? przecież kostki ramu w PC masz podpięte pod płytę główną w ten sposób, że je po prostu wkładasz i domykasz zatrzaski

Dr0mg

2013-09-12, 16:09
czemu nie, modułowy telefon który składasz pod siebie jak LEGO komponenty nie były by drogie z racji konkurencji a całość to 1,5 tyś pln to tak jak z kompami dziś za karte płacisz tysiaka a za rok ona nie wyrabia bo są już 2x lepsze a za tą samą cene co kupiłeś. a tak po za tym fajna zabawka

OgarStaryx2

2013-09-12, 16:10
przy obecnej technologii niemożliwe. Zwykły cpu ma 70 wyprowadzeń, a gdzie gpu, ram, lcd i reszta bambetli? Na tej płytce musiało by być 500 dziurek na podstawowe podzespoły. Wystarczy, że jedna nóżka nie styka i cały telefon nie działa... Musi być przylutowane i koniec!

ellsworth

2013-09-12, 16:26
Co za bzdura! Przecież tak działają PC - wymieniasz co chcesz, a jednak niezliczone tony zużytych komputerów osobistych lądują na śmietniku. Ba! Powiedziałbym, że lądują częściej niż laptopy, właśnie z tego powodu, ze to tylko jedna część tu, jedna część tam. Natomiast żal wyrzucić całego laptopa tylko dlatego, ze się postarzał. Spójrzcie na allegro. Jest tam całe zatrzęsienie nawet archaicznych laptopów typu Pentium 2, natomiast PC rynek wtórny jest znacznie mniej rozwinięty, mało kto kupi kartę graficzną sprzed 10 lat, więc kawałek po kawałku takie komponenty lądują na śmietniku.

zombie111

2013-09-12, 16:28
Fajny pomysł ale po pierwsze jak mówi @up, potrzeba znacznie bardziej zaawansowanego połączenia niż zwykły bolec. Jak niby CPU ma się łączyć z pamięcią, aparatem, ekranem itp. przez 4 nóżki?
Po drugie, za mało SZPANU. Teraz króluje srajfon, czyli przereklamowane gówno niewarte połowy swojej ceny. To pokazuje czego chcą ludzie - czegoś drogiego i mega wypasionego. To jest po prostu zbyt podstawowe.

Gdyby to było realne to pierwszy bym kupił, ale wątpię niestety.

Bociek

2013-09-12, 16:34
no i ch*j że będą robić moduły które będa się psuć 56x szybciej niż analogiczne podzespoły w normalnym telefonie żeby sobie zapewnić kupowanie nowych modułów i zarobek

CaveCake

2013-09-12, 16:38
Ja nie wiem kto ci w kompie procesor przylutował ale najlepiej trzymaj swój sprzęt z dala od niego.
Co do pomysłu. Musieli by mieć strasznie rozbudowaną infrastrukturę tej płytki podstawowej, aby mogła ona automatycznie rozpoznawać jaki element gdzie się znajduje. No chyba, że należało by ją programować z zewnątrz do obsługi danego zestawu części.
Poza tym, przy tak dużej standaryzacji części do telefonu, Tajwańczycy mogli by produkować więcej wybuchowych baterii.

to...........um

2013-09-12, 16:49
Brzydkie to. Ale pomysł ciekawy.

voidinfinity

2013-09-12, 16:58
Pomysł super - a jak będziecie płakać i narzekać, że się nie uda - zamiast coś zrobić - to tak będzie :-P

Fajnie się to porównuje z "niewymienialną" baterią w ch*jphonie.

da...........li

2013-09-12, 17:04
Jest to niemożliwe ponieważ takie coś prowadzi do monopolu to raz, a dwa każdy producent chce się wyróżniać i tworzy swój design! Tutaj byłoby do niemożliwe, poza tym cały czas producenci dążą do tego żeby jak najmniej dało się wymienić w telefonie bo wtedy jak się zepsuje to kupisz nowy. Innym pomysłem jest grupować części tak że jak pie**olnie jakaś mała to się okazuje że 1/4 telefonu trzeba wymienić bo tej małej części nie sprzedają osobno. Idea fajna ale i tak nikt nie pójdzie na to! Ja bym mógł mieć taki telefon ale tylko do zabawy bo jakby coś takiego powstało to nie wyglądałoby ładnie... Weźmy na przykład telefon który mam, Nexus 4, nie ma takiej opcji żeby z części jak to pokazane jest na filmiku można było złożyć taki telefon.

sonko

2013-09-12, 17:12
pozwolę sobie zacytować tu osobę z innego portalu :
cinekpol napisał/a:

Eh.. jak czytam te komentarze to ręce opadają. Nawet nie zdajecie sobie sprawy z tego ile komplikacji niesie ze sobą taki projekt choćby od samej tylko strony elektroniki - autorowi projektu wydaje się, że można zrobić kartę perforowaną z drucikami w środku i będzie baza do podłączania wszystkiego. Tak naprawdę to właśnie ta baza jest najsłabszym ogniwem projektu i powodem dla którego nigdy on nie wypali - bo nawet jeśli uda im się rozwiązać problem z komunikacją między urządzeniami, to jeszcze pozostaje kwestia szybkości - co z tego, że można kupić szybszy procesor, skoro sama 'płyta główna' jest wąskim gardłem? A zmiana protokołu komunikacji na tej płycie głównej oznacza też wymianę wszystkich pozostałych podzespołów - i tutaj cały sens urządzenia pada. (...)


tamojtamoj

2013-09-12, 17:55
Wielka korporacja wykupi patent i pogrzebie pomysł w sejfie i po zawodach :)

Zgon14

2013-09-12, 17:59
Wcale nie byłoby minusem dzisiejszego rynku bo kiedy juzwszyscy mieliby te telefony to można jeszcze produkować klocki do nich więc jest na czym zarabiać.

Jesuz

2013-09-12, 18:13
Matoły! Rozebraliście kiedyś telefon?
Zakładam, że nie skoro piszecie, że "przecież w PC się da wymienić ram".
Kość RAMu w PC jest wielkości standardowej komórki. W komórkach wszystko jest upchane do granic możliwości tak, że w większości z nich nie obejdzie się bez szkła powiększającego żeby móc wymienić i PRZYLUTOWAĆ element.

"Przecież w kompie nie lutujesz". Kompa też nie nosisz w kieszeni i nie rzucasz na łóżko. W coponiektórych laptopach GPU też jest wlutowane w płytę główną.

Dlatego też nie możliwe jest stworzenie takiego telefonu, w którym przeciętny użytkownik może sobie wymienić co chce.