18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Teledysk zrealizowany na terenie Aresztu Śledczego w Bytomiu

anymaniak • 2015-09-30, 14:08
Jestem wolontariuszem w fundacji pomagającej osadzonym i chłopakom opuszczającym zakłady karne, oto teledysk, który udalo nam się zrealizować za kratami aresztu śledczego w Bytomiu.
Mieliśmy tylko 3 h na zrealizowanie zdjęć na terenie aresztu ale myślę, że wyszło okej ;) zdjęcia i montaż to moja robota.


Xamix

2015-09-30, 14:11
Jeśli oni tam trafili to znaczy, że im tam dobrze jest :) niech tam zostaną.

anymaniak

2015-09-30, 14:13
Remixios napisał/a:

Jeśli oni tam trafili to znaczy, że im tam dobrze jest :) niech tam zostaną.



bez sensu pierwsze zdanie ale ok:)

werewolfer

2015-09-30, 14:23
Mnie tam jakos nikt nie pomaga jak mam kłopoty, no ale cóż, nie jestem ani cyganem ani imigrantem, ani osadzonym. Chociaż w sumie, lepiej żeby rapowali niż robili komuś krzywdę.

MaratHS

2015-09-30, 14:23
Może rozpętam gównoburzę, ale jednego za ch*ja nie jestem w stanie zrozumieć. Osadzeni to osoby które nie są przystosowane do funkcjonowania na wolności, więc pobyt w więzieniu to nie powinna być sielanka gdzie z osadzonymi nakręca się teledysk. Więzienie to powinno być miejsce do którego nie chcieliby wrócić, więc k***a nie kumam tego.

żmij

2015-09-30, 14:48
To tak się bawią za nasze podatki...

RastaTrance

2015-09-30, 14:51
Jaranie się pierdlem i odsiadkami to ciota i ch*j

tomilol

2015-09-30, 14:56
Up Jeden z drugim geniusze. Więzienie to teoretycznie miejsce nie tylko kary ale też resocjalizacji. Czyli masz tam siedzieć ale masz też być nauczony funkcjonowania w społeczeństwie (co jest oczywiście fikcją ale ch*j tam)
Jak by było tak jak chcecie, czyli zamknąć ich w izolatce bez okna w piwnicy i najlepiej w wiadrem zamiast kibla to by wychodziły takie zwyrole że tylko ich do ciapatych z maczetami wysyłać w ramach misji samobójczych :D

Kotliczek

2015-09-30, 15:27
A już myślałem, że to kolejna genialna przeróbka i belive i can fly :-/

James.B

2015-09-30, 15:31
za teledysk zrealizowany na terenie aresztu śledczego w bytomiu nigdy piwo mają siedzieć w celi i gnić za swe czyny wobec innych

nightclaw

2015-09-30, 15:48
tomilol napisał/a:

Up Jeden z drugim geniusze. Więzienie to teoretycznie miejsce nie tylko kary ale też resocjalizacji. Czyli masz tam siedzieć ale masz też być nauczony funkcjonowania w społeczeństwie



Pierdzielenie, bo jak by tak bylo to by robili jakies kursy albo szkolenia. A tak mamy piosenke ktora zalatuje patologia a chlopaki wygladaja i mowia jakby po wyjsciu mieli zabic pierwszego lepszego leszcza ktory sie napatoczy. Ale to wina agresywnosci nuty i slow a chyba nie o to chodzilo.
zamiast ocieplic ich wizerunek poglebia stereotypy imo

Ptoon

2015-09-30, 15:58
Też tego nie rozumiem. Ja wiem, że kręcenie teledysku przerywa monotonie, może jakoś ich tam aktywizuje i pozwala się wyrazić, ale właśnie ten ich agresywny styl bycia to pierwszy powód dla którego siedzą. Fakt że zawsze byli niedostosowani, na przekór wszystkim, to że nie szanowali ludzi dookoła i byli cwaniakami. Po co więc utwierdzać ich w takim stylu bycia, po co dawać im szanse na jednoczenie się i śpiewanie o tym. Jako organizacja pomagająca takim ludziom nie powinniście im raczej tłumaczyć, że styl bycia twardego cwaniaka z ulicy to właśnie coś co im zaszkodziło? Nie powinniście ich uczyć, że można być twardym szanowanym mężczyzną, nie napie**alając jednocześnie wszystkich dookoła i nie cwaniakując, nie oszukując, a przez prawdziwe wartości, mocny kręgosłup moralny, wiedzę, kulturę i ciężką pracę? Oni mają poprzestawiany system wartości, mają swoje kody moralne ulicy, które z moralnością nie mają nic wspólnego, żyją oszukując siebie i zwalając wszystko na niesprawiedliwe życie i wykluczające społeczeństwo, a sami sobie są tego winni. Więc po ch*j dawać upust takim emocjom? Powinniście im tłumaczyć, "jesteś tu debilu bo byłeś cwaniakiem i trafisz tu znowu jak dalej taki będziesz, musisz się zmienić", a nie "tak pośpiewajmy o tym jakie twoje życie jest niesprawiedliwe i jak to masz prawo być wk***iony".

bosslolkowy

2015-09-30, 16:39
Może niech autor się wypowie na powyższe pytania? Siedzi (hi hi) w temacie to powinien wiedzieć, co i jak wpływa na więźniów.

GoldRoger777

2015-09-30, 16:40
Z całą pewnością taka "kara" coś w nich zmieni. Zamknij patola z mnóstwem innych patoli. Z całą pewnością gdy wyjdzie będzie lepszym człowiekiem. Mało... daj im jeszcze się pokazać i nakręć teledysk z nimi. Wspaniała inicjatywa. Tak nawiasem mówiąc tylko dla zwroty z 1:58 warto było to włączyć. Aż się uśmiechnąłem. Kolega pozamiatał.

Psilocke

2015-09-30, 16:49
Mam kumpla który co jakiś czas jezdzil na państwowe wakacje.
Po pierwszym pobycie podlapal kontaktów. Po drugim pobycie wszedł do spółki z jakimiś typami. Po trzecim pobycie dostał odszkodowanie za niesłuszne oskarżenia itd.
Teraz wpie**ala z komendantem makowca i innymi takimi. Nikt go nie ruszy z policji i organów ścigania.

No ale trzeba przyznać że się chłopak zresocjalizowal. Kiedyś ordynarnie wlamywal się lomem do domów a teraz w białych rękawiczkach konta ludziom czyści.

SW w tym kraju to totalna pomyłka. Powinno być jak kiedyś.
Lopata i autostrady dla społeczeństwa budować. Racje żywnościowe takie oby tylko nie pie**olnal i miał siłę kopać.