18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Technik wysokich napięć

FeeGiee • 2022-10-20, 12:57


Zaj***ne widać skąd

Cipczan

2022-10-20, 19:24
Dobrze, że wysoki. Karzeł by obwodu nie zamknął i po zabawie.

d-_-bE.Prigozhin61

2022-10-20, 21:59
Siriuz napisał/a:

Z tego co wiem, on powinien czuć wyraźne mrowienie zbliżając się do przewodu o dużej różnicy potencjału. Zastanawiam się czy to zjawisko jest na tyle słabe, że można je zignorować czy jednak on je zwyczajnie ignoruje i chce zamknąć ten obwód? Jakiś ekspert od pracy z wysokimi napięciami mógłby się wypowiedzieć?



Przy wysokim napięciu tego nie czuć bo zanim się zbliżysz by elektrony na ciebie przeskakiwały to jebnie cię łuk

Myslimorda

2022-10-20, 22:12
Siriuz napisał/a:

Z tego co wiem, on powinien czuć wyraźne mrowienie zbliżając się do przewodu o dużej różnicy potencjału. Zastanawiam się czy to zjawisko jest na tyle słabe, że można je zignorować czy jednak on je zwyczajnie ignoruje i chce zamknąć ten obwód? Jakiś ekspert od pracy z wysokimi napięciami mógłby się wypowiedzieć?



To, po czym wspina się denat to izolator ceramiczny, separujacy od konstrukcji przewód wysokiego napięcia.
Schodząc po nim, skrócił dystans między konstrukcją (masą/ uziemieniem), a jedną z faz. Mimo, że nie dotknął przewodu, pole elektromagnetyczne wokół niego załatwiło sprawę. I zrobiła się grzanka.

Siriuz napisał/a:

Z tego co wiem, on powinien czuć wyraźne mrowienie zbliżając się do przewodu o dużej różnicy potencjału. Zastanawiam się czy to zjawisko jest na tyle słabe, że można je zignorować czy jednak on je zwyczajnie ignoruje i chce zamknąć ten obwód? Jakiś ekspert od pracy z wysokimi napięciami mógłby się wypowiedzieć?



Aha, jeszcze odpowiadając (sory za post pod postem z telefonu nie idzie edytować)

Tam k***a całe kable drgaja, stań sobie pod słupem wysokiego napięcia to z ziemi to nawet usłyszysz. Ogólnie mało kto jest na tyle zj***ny, żeby zbliżać się do czegoś takiego gdy jest zasilone. No chyba, że wiesz, co robisz.

fadamako

2022-10-20, 23:50
Zawsze się zastanawiałem dlaczego te słupy zbudowane są z aż tak dużej liczby kratownic. Teraz już wiem że to nie służy wzmocnieniu konstrukcji a jakości amortyzacji technika wysokich napięć...

Duczki1234

2022-10-21, 11:06
Jednak Indusi nie mają problemu z półprzewodnikami . Chętnych jest wielu ^^

buczkog

2022-10-22, 00:38
Jaki Technik... pojebus i tyle.

TwinCam

2022-10-23, 00:42
Widziałem kiedyś taką akcję na żywo. Zapach długo zostaje w nosie

Kasmanex

2022-11-18, 10:18
Kiedyś zbierałem grzyby obok rozdzielni wysokiego napięcia pomimo ogrodzenia poczułem mrowienie z tyłu głowy pole elektromagnetyczne ma moc sp***olilem i w życiu w to miejsce nie wrócę