18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Tajny raport NIK nt. ZUS

thoruus • 2014-11-01, 09:31
Rząd utajnił raport o ZUS

Najwyższa Izba Kontroli ujawniła, iż od 13 lat system informatyczny ZUS nie potrafił policzyć zadłużenia płatników, a urzędnicy ZUS musieli pracować na papierowych dokumentach. ządowy raport miał rozwiać zarzuty stawiane ZUS-owi przez NIK. Czy rozwiał? Nie wiadomo, bo jego wyniki zostały utajnione.

Okazało się, iż najdroższy system informatyczny w tej części Europy, który pochłonął do tej pory ponad 3 mld zł, nie jest w stanie poradzić sobie z podstawowymi zadaniami, do których został stworzony. NIK ujawnił, iż sytuacja taka miała miejsce przez 13 lat, czyli od momentu wprowadzenia reformy emerytalnej.

Jako że przed 2013 rokiem ZUS jedynie szacował niedobory na kontach płatników, szacunki te opiewały na łączną kwotę 33,8 mld zł. Jednak po wprowadzeniu jednolitego systemu okazało się, iż rzeczywisty dług jest znacznie większy i wynosi aż 55,4 mld zł.

Raport rządowy został jednak... utajniony.

źrodło:
http://zus.pox.pl/zus/rzad-utajnil-raport-o-zus.htm
---

To jest szczyt sztuki informatycznej, przez 13 lat brać pieniądze za system który nie tylko nie jest błędny ale w ogóle nie posiada żadnej funkcjonalności. "Szacun"... i kotwica w plecy.

Tassadar

2014-11-01, 09:39
ządowy Popraw to bo kuje w oczy. Tak by the way, nie od dziś wiadomo że Polska to kraj absurdu. Wiem dość dużo na jakich warunkach są rozstrzygane przetargi w Polsce, najniższa cena czyli SIWZ podrzucony przez jakiegoś kolesia gdzie kierownik przetargu dostaje parę kafli do łapy. Teraz podnieśli kwotę od jakiej trzeba organizować przetarg do 120
k zł. Znam się na cenach biznesowego oprogramowania i wiem, że wdrożenie np SAP to kwota rzędu paru milionów w zależności od potrzeby. Ale w tym zasranym zusie był jakiś custom który ssie kasę bo okazuje się że jest totalnie nie funkcjonalny. I znów ktoś się obłowił na idiotycznych przepisach i kumoterstwie.

~Beny

2014-11-01, 09:39
Daliby studentom do stworzenia i opracowania, to mieliby zrobione na cacy ;)

Za dużo mniejsze pieniądze.

thoruus

2014-11-01, 17:31
Tassadar, popraw "kuje" na kłuje ;)
I wybaczcie ten "zadowy" ale to po kropce - przy copy/paste zaznaczałem fragmenty zdań ze źródła (aby nie było tl;tr) i po prostu wcięło duże "R". A Teraz już nie mogę poprawić.

Też jestem z branży i widziałem wiele utrzymywanych przez lata, schrzanionych systemów ale żaden nie był zwalony do tego stopnia. I chyba żaden nie pochłonął aż takiej kasy. Jeden wielki wałek. A tajność raportu to potwierdza. W jakiej Polsce my żyjemy :(