18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Tajemnica zniknięcia 14-latki. Przerobiona na kebab.

SuchyHarry • 2017-10-15, 21:32
Taką oto dziś ciekawostkę z kalifatu brytyjskiego wyczytałem

Cytat:


Brytyjska Policja dokonała makabrycznego odkrycia. Zwłoki nastolatki zamordowanej ponad 10 lat temu, dodawane były do kebabów w popularnej restauracji. 51-letni oprawca wkrótce stanie przed sądem. Śledczy nie mogą uwierzyć, że sprawa ma tak szokujący finał.

Charlene Downes zaginęła w biały dzień. Przez ponad dekadę nie można było wyjaśnić zagadkowego zdarzenia, zupełnie jakby rozpłynęła się w powietrzu. Brak ciała i poszlak rozpalały nadzieję w sercach rodziców. Liczyli na to, że odnajdzie córkę żywą. Tak się niestety nie stało. Jej matka, Karen, poznała wstrząsającą prawdę.

Jak podaje serwis telegraph.co.uk, Iyad A. i Mohammed R. zostali oskarżeni o morderstwo w 2007 roku. Próbowano dowieść, że mężczyźni poćwiartowali ciało Charlene i dodawali je do kebabów. Właściciel i wspólnik zostali wypuszczeni na wolność, ponieważ brakowało dowodów, by uznać ich winę.

Jakiś czas temu nastąpił przełom w sprawie, a anonimowy 51-letni Brytyjczyk został ponownie zatrzymany. Policja nie podaje dokładnych danych aresztowanego, zasłaniając się przebiegiem śledztwa.

Rodzicielka dziewczyny zarzuca śledczym błędy podczas prowadzenia sprawy. Przez liczne niedociągnięcia stracono możliwość przesłuchania świadków i odpowiednich testów sprzedawanego przez podejrzanych jedzenia. W międzyczasie posądzeni o poćwiartowanie zwłok zaginionej, otrzymali około 1,2 mln złotych (250 tys. funtów) zadośćuczynienia za niesłuszne oskarżenie.

Wkrótce zostanie złożony pozew przeciwko Brytyjskiej Policji.



źrodło: tutaj

No ale czego oczekiwać od kraju, gdzie współsprawczyni jednego z krwawszych zamachów na metro (lipiec 2005) w Londynie pracuje sobie spokojnie w urzędzie ?

Zachód wykańcza się sam.

poligon6

2017-10-16, 13:58
2Up

Juz dawno nie żre tego syfu, i nie dlatego że robia to jakieś ciapki, bo do Mariana Kowalskiego też bym nie poszedł na "polski kebap". To jest smieciowe żarcie niewiadomego pochodzenia, a najwieksze przewały odchodzą na mięsie. Nie ma co sie rozpisywac ale wiekszość tych kebabów kupuje sie w hurtowniach, gdzie leżą sobie zale bele miesa nie wiadomo ile zamrozone i z czego zrobione. Nawet jak zrobia na miejscu to trzymana tak długo az całe nie zejdzie czyli kilka dni i zryj takie po kilka razy odgrzewane miecho. Tyczy sie to wszystkich fast fodów i trzeba miec cos z głową by się świadomie truć.

Nemayu

2017-10-16, 14:27
Jak idziesz na kebsa gdzieś na wsi to może bela wisi kilka dni. Z tego co widziałem taką belę wymienia się parę razy dziennie bo się po prostu kończy.

poligon6

2017-10-16, 14:32
Nemayu napisał/a:

Jak idziesz na kebsa gdzieś na wsi to może bela wisi kilka dni. Z tego co widziałem taką belę wymienia się parę razy dziennie bo się po prostu kończy.



Pytanie z czego jest zrobiona bo watpie by ktoś przekładał marynowane kawałki mięsa przy takim obrocie. Czyli mamy zprasowaną mase jakis miesnych odpadów.