18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Salceson

2013-04-10, 23:01
pogadał, pogadał i nic nie wyjaśnił w końcu, mimo wszystko całkiem spoko

Cossmos

2013-04-10, 23:07
A gadanie. Jebnął Bolek w nerwach o brame. Siepło wysoko, to siepło, po ch*j drążyć temat?

Dobrutro

2013-04-10, 23:28
Mnie tam zawsze drażnią te bujdy, że ktoś w średniowieczu mógł kupić "parę wiosek" jako wyznacznik ceny. Jeżeli by tak było to by kowale byli bogatsi od królów i nie jednego rycerza.

oldsoul166

2013-04-10, 23:31
Dobrutro, dokształć się później szerz takie teorie.

Dobrutro

2013-04-10, 23:39
@oldsoul166

Sam się dokształć ciemna maso w mediewistyce. Potem ludzie powtarzają te bzdury o wioskach bo każdy te przekłamanie używa jak mantrę. Gdyby coś kosztowało kilka wiosek to by rycerze z gołymi dupami biegali na wojnę.

ma...........ok

2013-04-10, 23:42
Nie wiem czy ten człowiek ma magistra, pedagogikę i faktycznie obszerną wiedzę z historii, ale jeśliby tak było, szkoły i uniwersytety powinny zabijać się o niego. Tak powinno prowadzić się lekcje w szkołach.

Next010

2013-04-11, 00:00
@Dobrutro Można kupić nawet teraz miecz na za 100 zł i taki za kilkanaście tyś to że każdy rycerz miał miecz nie znaczy że każdy taki sam. A kowale byli wtedy bardzo bogaci ale on tylko robił miecze czasami stal musiał dostać od klienta. I tak samo z końmi i zbrojami można kupić szmelc z puszek po piwie i taki z prawdziwej stali. A to jest po prostu takie powiedzenie wiec nie miej bólu dupy. (Choć nie do końca bo bardzo dużo szlachciców miało po kilka wiosek)

airwalk

2013-04-11, 00:08
...Boston masacziuset

ZQooS

2013-04-11, 07:24
Nie oglądam już polimatów, za to że te kur** bezczeszczą sadola .

Matikens

2013-04-11, 09:38
Nic mnie tak nie denerwuje jak przechodnie którzy się wpierdzielają w kadr tak jak typ na samym początku, zobaczył kamerę i rżnie głupa stojąc i udając ze coś ogląda hejt na takich baranaów. A za polimaty piwko :D

hszanu

2013-04-11, 15:02
fajny sikor :mrgreen:


temat tez ;)

dth

2013-04-11, 17:19
@ZQooS
W sensie że jak go bezczeszczą? Nie wzywaj imienia sadola swego nadaremno, czy co?

Dobrutro

2013-04-12, 10:46
Next010 napisał/a:

@Dobrutro Można kupić nawet teraz miecz na za 100 zł i taki za kilkanaście tyś to że każdy rycerz miał miecz nie znaczy że każdy taki sam. A kowale byli wtedy bardzo bogaci ale on tylko robił miecze czasami stal musiał dostać od klienta. I tak samo z końmi i zbrojami można kupić szmelc z puszek po piwie i taki z prawdziwej stali. A to jest po prostu takie powiedzenie wiec nie miej bólu dupy. (Choć nie do końca bo bardzo dużo szlachciców miało po kilka wiosek)



- Jan Szymczak "Produkcja i koszty uzbrojenia rycerskiego w Polsce XIII–XV w."

Artykuły Kazimierza Wilińskiego:
- Ceny koni w Polsce średniowiecznej, „Acta Universitatis Lodziensis. Zeszyty Naukowe Uniwersytetu Łódzkiego” Nauki Humanistyczno – Społeczne 1979, S. I, z. 57.
- Koszty konnej służby wojskowej w Polsce średniowiecznej, „Studia i Materiały do Historii Wojskowości” 1981, t. XXIII.