18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Po co nam powstania

uFo125 • 2020-06-03, 15:04
Młoda lewica w obronie czarnych


ellsworth

2020-06-04, 21:43
TranzystorWyklęty napisał/a:

Pomijając dyskusję na temat sensu powstań, serio uważasz, że to porównanie do tego co się dzieje w USA jest choćby zbliżone? Jaką ona ma rację, mówiąc że powstania to rozpie**alanie wszystkiego? Podczas powstań przeciwnik był jeden - niemieccy naziści. Nikt nie atakował postronnych ludzi i bez powodu nie plądrował wszystkiego.



Oj przeciwników było wielu i to na długo zanim ktokolwiek o nazistach zaczął słyszeć. Ale jak już piszesz o nazistach i podciągniemy sprawę Powstania Warszawskiego, to powstańcy niewątpliwie działali przeciw ludności cywilnej (no chyba trudno zanegować fakt że w wyniku tego powstania cała Warszawa obruciła się w ruinę, a główną liczbę ofiar stanowią cywile). Oczywiście nie bezpośrednio, ale jak to jest ładnie określane w prawie "działanie z zamiarem ewentualnym".
A teraz "najlepsze". Jako, ze mieszkam w Krakowie, to zmroziło mnie jak przeczytałem kiedyś, że mniej więcej po 2 tygodniach od rozpoczecia powstania warszawskiego, rząd londyński pomimo ze znał olbrzymią liczbę ofiar i zniszczeń, naciskał na dowódców oddziałów w Krakowie, by też rozpoczęli powstanie, bo pomimo strat daje takie powstanie dobre rezultaty polityczne. Na szczęście lokalne struktury AK w Krakowie stwierdziły, że tamtych w Londynie chyba poj***ło, i powstania nie było. I teraz powiedz, kto na tym lepiej wyszedł, Kraków, czy Warszawa, przedewszystkim z perspektywie zwykłych ludzi, których przed wojną w Warszawie mieszkało ponad milion a w '45 niecałe tysiąc (!!)?

panar3

2020-06-04, 22:03
Mam nadzieję że nikt tego nie zapłodni...

tytek

2020-06-04, 22:41
Sąd powinien ja skazać na karę spotkania się z tymi dwoma gośćmi z Facial Abused.

Adae

2020-06-05, 00:51
ellsworth napisał/a:

No akurat w kwestii powstań to rację ma. Zacytuję tu Tuwima, który kwestię tę (znacznie szerzej) ujął znacznie lepiej niż ja bym potrafił wyrazić:
J. Tuwim, 1929r.
Akurat ostatnio pojechałem pod Racławice i tak mnie naszło, że ch*j Głowackiemu po pomniku, skoro dał się zabić, a Kościuszko spokojnie dożył sobie starości...



Tuwim był Żydem i w jego najlepszym interesie było bronienie bolszewizmu (wymysłu żydów właśnie). Przypominam, że Polacy r*chali bolszewików równo do czasów wpie**olenia się w temat zdradzieckiej "Europy", którą między innymi propagował Tuwim.

ellsworth

2020-06-05, 20:46
Adae napisał/a:

Tuwim był Żydem i w jego najlepszym interesie było bronienie bolszewizmu (wymysłu żydów właśnie). Przypominam, że Polacy r*chali bolszewików równo do czasów wpie**olenia się w temat zdradzieckiej "Europy", którą między innymi propagował Tuwim.



Taaa. Zapomniałeś, że był też masonem i (o zgrozo) cyklistą, bo przecież każdy wie, że oni są wszystkiemu winni.

Vaust

2020-06-05, 23:37
Ona jest skarżona pewnie murzyny latają ją ostro nawet i na tym ścieranie co nakręciła Wyj***ć w p*zdu do śmieci

Adae

2020-06-06, 02:59
ellsworth napisał/a:

Taaa. Zapomniałeś, że był też masonem i (o zgrozo) cyklistą, bo przecież każdy wie, że oni są wszystkiemu winni.



A może jednak trochę się poduczysz baranie? Nawet w tym wierszu (który przy okazji jest świetnie zaadaptowany przez zespół Akurat) mówi o braciach z tej czy innej ziemii. Jego odwieczną bolączką było to, że nie potrafił odnaleźć swojej tożsamości.

O jego poparciu dla ideologii bolszewickiej i komunizmu również nie trzeba się domyślać. Wiersz ten mówił Polakom, że walczenie za naród jest bez sensowne, w momencie w którym Polska walczyła z Bolszewikami, a sytuacja geopolityczna wręcz nakazywała przygotowywanie się na wojnę.

Co za j***ny debilizm się tutaj szerzy, kontrowersje w okół Tuwima to jest wiedza powszechna.

Max01

2020-06-06, 12:25
Jak na nią patrzę to na zakończenie powinna powiedzieć muuuuuuuuuuu. Kolczyk w nosie i ten sam iloraz inteligencji

MsVapore

2020-06-06, 20:38
Japie**ole co za tempa k***a.

ellsworth

2020-06-06, 21:48
Adae napisał/a:

A może jednak trochę się poduczysz baranie? Nawet w tym wierszu (który przy okazji jest świetnie zaadaptowany przez zespół Akurat) mówi o braciach z tej czy innej ziemii. Jego odwieczną bolączką było to, że nie potrafił odnaleźć swojej tożsamości.
O jego poparciu dla ideologii bolszewickiej i komunizmu również nie trzeba się domyślać. Wiersz ten mówił Polakom, że walczenie za naród jest bez sensowne, w momencie w którym Polska walczyła z Bolszewikami, a sytuacja geopolityczna wręcz nakazywała przygotowywanie się na wojnę.
Co za j***ny debilizm się tutaj szerzy, kontrowersje w okół Tuwima to jest wiedza powszechna.



Nawet nie zrozumiałeś tego wiersza, a się wypowiadasz. "Bracia" to wszyscy ludzie. Bez znaczenia własnie z której ziemi, jakiego narodu czy wyznania czy czegokolwiek innego. Wszyscy oni są dymani w dupę przez "szlachtę", dla której są tylko przedmiotem przeznaczonym do wykorzystania w walce o wpływy, surowce itp. a których to bez mrugnięcia okiem spuszcza się po brzytwie, bo ich krew jest bez znaczenia.
Dobrze ujął też sprawę Gombrowicz, który powiedział, że on za "formę" nie będzie umierał i zostawił w p*zdu ten grajdołek.

LordVIP

2020-06-07, 14:31
Głupia pusta lafirynda. Jeszcze ma kolczyk w nosie żeby było można przywiązać sznurem do drzewa.

Adae

2020-06-08, 01:30
ellsworth napisał/a:

ego. Wszyscy oni są dymani w dupę przez "szlachtę", dla której są tylko przedmiotem przeznaczonym do wykorzystania w walce o wpływy, surowce itp. a których to bez mrugnięcia okiem spuszcza się po brzytwie, bo ich krew jest bez znaczenia.
Dobrze ujął też sprawę Gombrowicz, który powiedział, że on za "formę" nie będzie umierał i zostawił w p*zdu ten grajdołek.



Ogarnij w koncu, ze jestes kretynem, ktory gra inteligenta, a ja jestem inteligentem, który zachowuje się jak kretyn - nie dogadamy sie.

Jak ty interpretujesz jakakolwiek sztuke, wyciagajac ja kompletnie z kontekstu tozsamosci i rzeczywistosci otaczajacej autora, to jest to tylko dowod na to, ze twoje IQ kreci sie gdzies kolo 90ciu.

Moze jeszcze doczytaj, baranie, czy ten pacyfizm byl dla autora wartoscia uniwersalna, czy stosowal go wybiorczo.