18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szybko do Białki Tatrzańskiej, zanim wiosna nadejdzie!

KruK78 • 2018-03-16, 11:33

Gruzja, Gudauri

Cytat:

A ski-lift accident in Georgia’s eastern Gudauri resort has left 8 people with minor injuries, the Mountain Resorts Development Company of the Ministry of Economy of Georgia has reported.
No fatalities have been recorded. One of the eight injured has already been discharged from hospital, the Georgian Health Minister David Sergeenko told the media.
Those injured were immediately transported to the local hospital by three emergency brigades. If necessary, the individuals will transported to Tbilisi by special emergency vehicles.
However, as Sergeenko stated most of the affected individuals have received light injuries.
All the treatment and transportation expenses will be covered by the Ministry of Economy.
The exact reason for the ski-lift incident has yet to be found.



...i jeszcze ujęcie z perspektywy naszych rodaków.

"O k***a! Co tu sie odjebao! Ja pie**ole!"


Hi...........po

2018-03-16, 16:14
Zdecydowanie stawiam na hamulce i awarię silnika bo jakby tam wsiedli?

kopnijkota

2018-03-16, 16:18
Zawsze to jakaś nowa atrakcja

trebeter

2018-03-16, 16:42


prawdopodobna przyczyna

black88

2018-03-16, 17:25
a ja na narty dzis jade :D

tadek899

2018-03-16, 17:31
Gostkowi w czerwieni w ch*j się nie opłaciło kontynuowanie tej podróży

camperboy

2018-03-16, 20:36
Rozumiem, ze żadnego przycisku bezpieczeństwa, który zatrzymuje cały syciag nie było? Albo wszyscy byli zbyt głupi i zajęci filmowaniem by takowy wcisnąć?

Anonimowyja

2018-03-16, 21:13
PepeNS napisał/a:

Mi to wygląda na błąd elektryka/serwisanta. Niewłaściwe wirowanie, zamiana podłączonych faz i ku naszej radości silniki zapieprzają w drugą stronę. Ciekawsze są fontanny kału na oczyszczalniach ścieków, w trakcie wystąpienia owego sp***olenia roby. :mrgreen:


Tak tak, zamienił fazy na silniku i to w czasie, kiedy ludzie byli już na wyciągu.
Zamiana faz może mieć miejsce tylko podczas remontu/konserwacji/serwisu, ale żaden elektryk nie odda instalacji zasilającej silnik prądu przemiennego bez sprawdzenia kolejności wirowania faz, jeśli przewody były przez niego odkręcane. Żaden.
Ale to i tak bez znaczenia, bo w wyciągach (tych większych, w tym takich jak na filmie) stosuje się najczęściej silniki DC, bo muszą ruszyć pod pełnym obciążeniem i nie trzeba przewymiarować instalacji. A silnik DC musi mieć prostownik sterowany, który nagle nie zmieni kierunku prądu twornika "bo nagle ktoś mu fazy pozamieniał".

Hispo napisał/a:

Hamulec nawalił i obciążone ławki zapie**alały do tyłu.Cieżar się wysypał i hamulec chyba zadziałał.


I to się najprawdopodobniej stało.

edek.bajzel

2018-03-16, 22:23
mam nadzieję że tego ruska wyj***ło tak w kosmos , że nie będzie żaden inny h*j blokował kolejki następnym razem,
i tak za długo się czeka na wyciąg,
a ruscy nich skaczą sobie z kremla

instynkt samozachowawczy nie pozwolił kobiecie przeżyć, ciekawe dlaczego,
może przez brak jej wyobraźni

Jorgen88

2018-03-17, 09:26
w tv było wczoraj :kawa:

leonfun

2018-03-17, 11:56
Ciekawe ile dostaną rodziny po tragedii w Białce?

Stefan.8

2018-03-17, 13:57
ta jedna to chyba izded

Halman

2018-03-17, 14:58

Awaria wyciagu narciarskiego Sadzele w Gudauri (Gruzja)

Stefan.8

2018-03-17, 15:03
Masakra grecka