18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szybki zjazd z helikopterka

~McSadol • 2021-05-22, 08:37
No no expresowo :mrgreen:


paczfiko

2021-05-22, 09:38
A właśnie co dopiero czytałem o tym wypadku.

T3RMINATOR

2021-05-22, 10:59
Jak donoszą na portalach społecznościowych, dowódca oddziału i szef oddziału SOBR w Murmańsku zginął. Według wstępnych danych przyczyną tragedii były błędy pilota.

Insaner

2021-05-22, 12:08
T3RMINATOR napisał/a:

Jak donoszą na portalach społecznościowych, dowódca oddziału i szef oddziału SOBR w Murmańsku zginął. Według wstępnych danych przyczyną tragedii były błędy pilota.



W jakim sensie - był na zbyt dużej wysokości i linki zabrakło? Wydawało mi się, że te liny do opuszczania się ze śmigłowca mają jakieś zabezpieczenie na końcu aby po prostu się nie skończyła przy zjeździe. Koniec końców po zjechaniu na dół (przynajmniej na filmach) żołnierze wypinają te swoje karabinki czy inne uprzęże przypięte do liny.

No chyba, że liny są na jakichś bębnach w helikopterze i za prędkość opuszczania ludzi odpowiada ich operator.

lasyk

2021-05-22, 12:26
Jak to k***a możliwe że śmigła kręcą się tak wolno a on w powietrzu się utrzymuje? Jaki k***a fejk w tym Internecie już w nic nie można uwierzyć.

jjjkkkfff

2021-05-22, 12:34
@up
Nie chce mi się tłumaczyć jak to działa. Śmigła zajebiście szybko się kręcą ale widzisz to w zwolnionym tempie.

Papież69

2021-05-22, 13:03
lasyk napisał/a:

Jak to k***a możliwe że śmigła kręcą się tak wolno a on w powietrzu się utrzymuje? Jaki k***a fejk w tym Internecie już w nic nie można uwierzyć.



Ty tak serio?

htp

2021-05-22, 15:08
jjjkkkfff napisał/a:

@up
Nie chce mi się tłumaczyć jak to działa. Śmigła zajebiście szybko się kręcą ale widzisz to w zwolnionym tempie.



To nie jest zwolnione tempo, ale właściwość filmu, składającego się z określonej liczby klatek na sekundę.
Nie chce mi się tłumaczyć dalej.

~mg_schutze

2021-05-22, 15:17
Ćwiczenia Rosgwardii pod Murmańskiem w Zatoce Kolsdkiej. Dwóch funkcjonariuszy jednostki specjalnej Rosgwardii podczas ćwiczeń antyterrorystycznych wyzionęło ducha.

Steq

2021-05-22, 16:09
htp napisał/a:

To nie jest zwolnione tempo, ale właściwość filmu, składającego się z określonej liczby klatek na sekundę.
Nie chce mi się tłumaczyć dalej.


Efekt Stroboskopowy - w tym przypadku czas zmiany położenia łopat śmigłowca z inną łopatą zbiega się z czasem zmiany klatek w urządzeniu nagrywającym.

vortexture

2021-05-23, 01:20
Nie nadawali się do Specnazu

jjjkkkfff

2021-05-23, 13:19
W sumie legenda głosi że wstali, otrzepali się i poszli chlać dalej

Folusniok

2021-05-23, 21:36
Insaner napisał/a:

W jakim sensie - był na zbyt dużej wysokości i linki zabrakło? Wydawało mi się, że te liny do opuszczania się ze śmigłowca mają jakieś zabezpieczenie na końcu aby po prostu się nie skończyła przy zjeździe. Koniec końców po zjechaniu na dół (przynajmniej na filmach) żołnierze wypinają te swoje karabinki czy inne uprzęże przypięte do liny.
No chyba, że liny są na jakichś bębnach w helikopterze i za prędkość opuszczania ludzi odpowiada ich operator.



Prawdopodobnie zjeżdżają na ósemce więc żadnego zabezpieczenia poza twoją ręką, która kontroluje prędkość zjazdu nie ma. Lina za krótka.

Insaner napisał/a:

W jakim sensie - był na zbyt dużej wysokości i linki zabrakło? Wydawało mi się, że te liny do opuszczania się ze śmigłowca mają jakieś zabezpieczenie na końcu aby po prostu się nie skończyła przy zjeździe. Koniec końców po zjechaniu na dół (przynajmniej na filmach) żołnierze wypinają te swoje karabinki czy inne uprzęże przypięte do liny.
No chyba, że liny są na jakichś bębnach w helikopterze i za prędkość opuszczania ludzi odpowiada ich operator.



Zjeżdżają najpewniej na ósemce bo tak jest najszybciej do desantu na linie że śmigła. Po prostu liny było o te 15 metrów za mało