18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szwedzcy kibice zakpili z politycznej poprawności

hypertonic • 2017-04-05, 09:59
Zakazano kominiarek i masek, więc założyli… muzułmańską, legalną część garderobyDo nietypowej sytuacji doszło podczas meczu szwedzkiej ekstraklasy podczas meczu rozgrywanego pomiędzy AIK Sztokholm a Hacken. Fani AIK postanowili w wymowny sposób zaprotestować przeciwko zakazowi zakrywania twarzy na trybunach.

Z dniem 1 marca w Szwecji zaczął obowiązywać zakaz zakrywania twarzy przez kibiców, którzy zdecydowali się przybyć na wydarzenie sportowe. Fani nie mogą więc zakładać kominiarek oraz masek, które dotychczas, szczególnie na sektorach ultras, były bardzo popularne.

Szwedzkie władze twierdzą, że wprowadzenie zakazu ma rozwiązać problem chuligaństwa na trybunach. Pseudokibice maskując swoje twarze często czuli się bowiem bezkarni.

Szwecja nie byłaby jednak Szwecją, gdyby w nowych przepisach nie znalazł się absurdalny wyjątek od reguły. Okazuje się bowiem, że zakaz zasłaniania twarzy nie obowiązuje… wyznawców islamu. Na stadion można bez problemu wejść w elementach muzułmańskiej garderoby takich jak np. niqab.

Lukę w przepisach postanowili wykorzystać fani AIK Sztokholm, którzy w trakcie meczu szwedzkiej ekstraklasy z Hacken przywdziali charakterystyczne dla muzułmańskich kobiet nakrycia zasłaniające twarz . Kibice zaprezentowali również transparent, którego treść adresowana była do Andersa Ygemana, ministra spraw wewnętrznych. Ultrasi AIK chodzą w maskach ze względów religijnych. Wolność jest naszym celem, dzięki Ygeman za luki – napisali.

spoiler


Źródło:
https://www.rt.com/sport/383346-swedish-ultras-niqab-mask-ban/
https://www.instagram.com/p/BSa8rhgAebx/
https://www.instagram.com/p/BSas6yLDbPD/

ProVVe

2017-04-05, 10:04
Haaaa k***a konkretnie ahhahahahah :-D

nowynick

2017-04-05, 10:53
straszna musi być desperacja tych kiboli, ja bym się brzydził...

mrnorris

2017-04-05, 11:41
Tak się orze lewackie państwo.

radek225

2017-04-05, 11:56
Masz zakrytą mordę? Masz coś do ukrycia. Masz coś do ukrycia? Znaczy, że będzie rozróba. Stadion to miejsce, do oglądania meczu, a nie ring do napie**alania się. Dziękuję, dobranoc.

saint942

2017-04-05, 12:09
@up
tutaj chodzi o wyjątek dla muslimów, spowodowany ta pie**oloną poprawnością polityczna

RedIsGood

2017-04-05, 12:39
mrnorris napisał/a:

Tak się orze lewackie państwo.zakładając elementy damskiej garderoby ;)

alonzo01

2017-04-05, 12:59
radek225 napisał/a:

Masz zakrytą mordę? Masz coś do ukrycia. Masz coś do ukrycia? Znaczy, że będzie rozróba. Stadion to miejsce, do oglądania meczu, a nie ring do napie**alania się. Dziękuję, dobranoc.


O proszę, kolejny ekspert do spraw przestępczości kibicowskiej.
1) Szkoda tylko że nie ogarnąłeś że założyli te muzułmańskie szmaty by udowodnić hipokryzję szwedzkiego Kapitana Państwo.
2) Ciekawe czy do takich samych wniosków dochodzisz jak ktoś ma zakrytą mordę na 20stopniowym mrozie.
3) Pirotechnika nie jest groźna i nie gryzie. Sam wielokrotnie odpalałem race lub stroboskopy. W takiej naszej bieda ekstraklasie gdyby nie te świecidełka okraszone oprawą z często ciekawym przekazem frekwencja na meczach byłą by jeszcze bardziej ch*jowa. A to że ktoś do niej zakłada kominiarke nie oznacza że będzie robił rozróbe tylko wynika z ch*jowego prawa, które często karze surowiej za świecidełko niż za dziesionę czy defraudacje publicznej kasy. Dziękuję dobranoc.

weltmajster

2017-04-05, 13:02
No i k***a wzorowo, szkoda, że tak późno się obudzili.

support3

2017-04-05, 13:06
to ten kraj jeszcze istnieje ?

~tip.top

2017-04-05, 13:19
Turbolachon napisał/a:

Pomysłowe zwierzęta


Bardziej pomysłowe było zorganizowanie przez szwedzką prawicę, parady równości przez dzielnice muzułmańskie :trollencjusz:
Wszystkie lewicowe partie i organizacje protestowały, oskarżając organizatorów o rasizm :amused:

Kwintesencja trollingu.

PawełGM

2017-04-05, 13:23
alonzo01 napisał/a:


O proszę, kolejny ekspert do spraw przestępczości kibicowskiej.
1) Szkoda tylko że nie ogarnąłeś że założyli te muzułmańskie szmaty by udowodnić hipokryzję szwedzkiego Kapitana Państwo.
2) Ciekawe czy do takich samych wniosków dochodzisz jak ktoś ma zakrytą mordę na 20stopniowym mrozie.
3) Pirotechnika nie jest groźna i nie gryzie. Sam wielokrotnie odpalałem race lub stroboskopy. W takiej naszej bieda ekstraklasie gdyby nie te świecidełka okraszone oprawą z często ciekawym przekazem frekwencja na meczach byłą by jeszcze bardziej ch*jowa. A to że ktoś do niej zakłada kominiarke nie oznacza że będzie robił rozróbe tylko wynika z ch*jowego prawa, które często karze surowiej za świecidełko niż za dziesionę czy defraudacje publicznej kasy. Dziękuję dobranoc.Czyli tak naprawdę sport ciebie nie interesuje. Chcesz coś spalić i pokrzyczeć...

BadDaDoktor

2017-04-05, 13:26
jak kiboli i całego tego ścierwa nie trawię to propsy za granie na nosie ;)

Wiewór

2017-04-05, 14:04
Kibole to są podludzie. Należy im się tylko pogarda. Jednak ta konkretna sytuacja jest bardzo śmieszna bo absurdalnie poprawna politycznie Szwecja doprowadziła do takiej komedii.
Kibol w kominiarce jest zagrożeniem ale muzułmanka z zakrytą mordą już nie. Ciekawe jak uzasadnili te podwójne standardy jak je wprowadzali. Przecież to nietolerancja. A oni dostają sraczki na samą myśl o dyskryminacji.