18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Szwajcarzy nie chcą państwowej opieki zdrowotnej

epilebzj • 2014-09-30, 11:06
W przeciwieństwie do nas, Szwajcarzy mogą decydować o swoim losie. W kolejnym już referendum zagłosowali przeciwko państwowej opiece zdrowotnej, twierdząc (słusznie) że najwyższy poziom leczenia uzyskają w prywatnych klinikach.
Wcześniej Szwajcarzy opowiedzieli się m.in. przeciw płacy minimalnej, również argumentując to niechęcią do obciążania budżetu państwa.

Cytat:

"Nie" dla państwowego systemu ubezpieczeń zdrowotnych. Prawie 62 procent Szwajcarów opowiedziało się w niedzielnym referendum za utrzymaniem prywatnego systemu. Tym samym proponowana przez ugrupowania lewicowe reforma po raz kolejny nie zyskała aprobaty społeczeństwa.

Prywatny system ubezpieczeń poważnie nadweręża budżet przeciętnego obywatela. Tak lewicowe ugrupowania starały się zachęcić do głosowania przeciwko prywatnym ubezpieczeniom.

Wynik referendum pokazuje skrajne nastroje, jakie wywołuje w Szwajcarii temat ubezpieczeń zdrowotnych. Regiony, w których przeważającym językiem jest niemiecki, zagłosowały w referendum przeciwko. Francuskojęzyczne regiony głosowały zaś za przejściem do publicznych ubezpieczeń.



źródło: forsal.pl

el...........wy

2014-09-30, 14:23
Debile, będą umierać z głodu pod płotem bez nogi.

Ko...........on

2014-09-30, 15:16
@Up głupi XD

Ironia nieudana. Ich stać, teraz ich już stać na prywatną opiekę lekarską (która jest droższa vide US and A). Nas nie stać teraz (was, bo ja urzędnik). A co dopiero mieć nadzieję, że będziecie więcej zarabiać i będzie stać na prywatę.

GŁUPI :D

el...........wy

2014-09-30, 17:19
@Knyppe
Właśnie nei stać ich będzie, bo słyszałem, że janusz chce odłączać się od unii, czyli dołączyć do takich krajów jak Szwajcaria żeby prowadzać tam wolny ryneg.
Chyba nie muszę mówić co bendzie potem.