18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szopka z szopki

nowynick • 2018-04-03, 13:44
no ja wszystko rozumiem, ale zamiast dać mu jakieś miejsce VIP naprzeciw wiadomo kogo to go wpierniczyli do luku bagażowego pośród bomb termo barycznych :-/

Rumia...


niby się zgrało z prima aprilis, ale proboszcz powiedział, że na poważnie...

Jo...........23

2018-04-04, 00:34
voytas0 napisał/a:

@jod123 zaorałeś się koncertowo. Ten szalik przewieszony na krzyżu coś znaczy... o ile dobrze pamiętam.

edit. chyba też się zaorałem :D





"Szopka" - wg tradycji jest to nawiązanie do "stajenki betlejemskiej. Symbol Narodzenia Jezusa w grocie-stajence czyli do Bożego Narodzenia.
A dzień przed B.N to właśnie "Wigilia".
Postacie "szopki": mały Jezus, Matka Boża, św. Józef plus wół, osioł owce etc.


Na zdjęciu mamy nawiązanie do "Grobu Pańskiego" czyli do świąt Zmartwychwstania Jezusa czyli Wielkiej Nocy, czyli Wielkanocy.
Paniał?


Ps. Masz piwo za ostatnie zdanie :)

ft...........tx

2018-04-04, 00:36
Cebulandia na bani z wywaru 120% cebuli ;]

Xerandes

2018-04-04, 02:25
Ja się pytam. Co to k***a jest??? Póki byłem mały i głupi to cisnałem jako ministrant, a póżniej lektor w kościele [nawet na ksiedza prawie poszedlem] ale przez 15 lat siedzenia przy ołtarzu nigdy takiej szopki nie widziałem. Teraz jestem ateista i w bajki nie wierze, lecz mimo tego uwazam, iz takie akcje sa zj***ne w ch*j. Jak za gowniaka czuwalem przy Grobie Pańskim to bylo skromnie przystrojone tabernakulum czy krzyż, a nie k***a j***ny samolot co go nie mogą w p*zde do kupy zlozyc od 7 lat.

Polecieli złodzieje w bialych rekawiczkach w konserwie sprzed 20lat i ktos urzadzil zamachl w powietrzu czy o brzoze sie rozj***li, a teraz kazdy to pod swieta religie podciaga? Tak samo biblia pewnie pisana byla. Przez przekrety i tych co wtedy mieli wladze. To sie ni ch*ja ma do grobu czy czegokolwiek zwiazanego z religia. A tam warte nawet trzyma jakis ochroniarz z tesco. No żenadą w ch*j.

PS. najlepszy Lech to zimny Lech.

Kazdy ma swoje zdanie ale jak dla mnie to jest cyrk w cyrku poganiany cyrkiem. [gdzie dyrektorem jest cyrkowa małpa]

janlew

2018-04-04, 07:25
18-39 - po 123 latach wreszcie w Polsce rządzą Polacy
39-45 - rządzą szkopy i kolaborujący żydzi (to w gettach)
45-89 - rządzą sowieci za pomocą żydów
89-2015 - rządzą szkopy i żydzi
2015-... znów po prawie 100latach rządzą Polacy. Wrzask szkopów, ruskich i żydów, każdego dnia przeogromny.
Biorac to pod uwagę, póki nie zdradzą Polaków, jak poprzedni, nich sobie budują tego zj***nego tupolewa i w miejsce "pałacu stalina/kultury". Mam na to całkowicie wyj***ne.

Magnic

2018-04-04, 07:45
janlew napisał/a:

18-39 - po 123 latach wreszcie w Polsce rządzą Polacy
39-45 - rządzą szkopy i kolaborujący żydzi (to w gettach)
45-89 - rządzą sowieci za pomocą żydów
89-2015 - rządzą szkopy i żydzi
2015-... znów po prawie 100latach rządzą Polacy. Wrzask szkopów, ruskich i żydów, każdego dnia przeogromny.
Biorac to pod uwagę, póki nie zdradzą Polaków, jak poprzedni, nich sobie budują tego zj***nego tupolewa i w miejsce "pałacu stalina/kultury". Mam na to całkowicie wyj***ne.




nowynick

2018-04-04, 08:21
:roll:

ta twarz to akurat taka pejsata trochę ;)

janlew żeś kuźwa uprościł to na maxa , po I wojnie rządzili Polacy i Żydzi, szlachta szalała, gangi tworzyli głównie oni i Żydki bogate, wasze ulice itd., po wojnie... Żydzi? do śmierci Stalina właściwie poza nim nikt nie miał prawa głosu, po 53? No właśnie Ruscy w odwecie na wojnę Egipt - Izrael masowo deportowali Żydów i nakręcali kraje satelitarne na nich. No i najlepsze po 2015 rządzą Polacy :D . Za żydowski/niemiecki kredyt rozdajemy hołocie pieniądze, politycy robią wszystko aby osłabić Polskę na arenie międzynarodowej, skłóciliśmy się z Francją, Izraelem, jedziemy po Szwedach, z Niemcami nie rozmawiamy, Anglia się od tego całego burdelu właśnie odcina. Liczymy na to, że jak Putin się kapnie jak słabi jesteśmy to USA wyśle tu wojsko i rakiety. Nawet jeśli.... to front będzie gdzieś między Bugiem a Odrą! Bozia Cię uchroni myślisz wtedy? Tu będzie poligon atomowy w razie konfliktu... :-?

xv89

2018-04-04, 09:37
To zaczyna wyglądać jak jakiś odłam sekty. Ciekawe, czy jakby napisać do Watykanu, żeby się sekciarzom przyjrzeli, to mieliby nieprzyjemności... :)

koxu42

2018-04-04, 11:31
Akurat teraz w Polsce nie żądzą polacy a żydzi,wystarczy spojrzeć na PiS, Morawiecki,Kaczyński i prawie cały PiS to żydzi.

janlew

2018-04-04, 12:46
koxu42 napisał/a:

Akurat teraz w Polsce nie żądzą polacy a żydzi,wystarczy spojrzeć na PiS, Morawiecki,Kaczyński i prawie cały PiS to żydzi.



Rząd miał fakt niezdrowy filosemicki odchył, ale ostatnio się z niego wyleczył i oby tak zostało.
Dziecinnie zaś łatwo poznać kto traci władzę i wpływy, po tym kto Polskę atakuje. Od 89 oczywista kosa z Rosją, niezmiennie.
Do 2015 żydzi i szkopki (Izrael, diaspora, UE, Berlin) siedziały cicho i klepały pseudopolski rząd po główce. Mieli władzę a kasa płynęła. Skończyło się to jest wrzask, z TVN, Czerskiej, Newsweeka, Berlina, UE, Izraela etc. Wnioski są oczywiste.

PS. Tak, tak, Morawieccy żydzi w ch*j. Do tego z żydowskimi ekstremistami się zadają. A nie czekaj...


Magnic napisał/a:

[video][/video]


Bardzo dobrze, właśnie w łeb się jebnij, lepsze to niż się udzielać mając zerowe pojęcie.

latino_lover

2018-04-04, 13:18
janlew napisał/a:

18-39 - po 123 latach wreszcie w Polsce rządzą Polacy
39-45 - rządzą szkopy i kolaborujący żydzi (to w gettach)
45-89 - rządzą sowieci za pomocą żydów
89-2015 - rządzą szkopy i żydzi
2015-... znów po prawie 100latach rządzą Polacy. Wrzask szkopów, ruskich i żydów, każdego dnia przeogromny.
Biorac to pod uwagę, póki nie zdradzą Polaków, jak poprzedni, nich sobie budują tego zj***nego tupolewa i w miejsce "pałacu stalina/kultury". Mam na to całkowicie wyj***ne.



Zawsze się zastanawiam gdzie na żywo można spotkać ludzi którzy wygadują takie bzdury :D Trochę osób znam, zawsze co weekend pogada się z kimś przy alkoholu o tym i o tamtym, ale k***a nigdy w życiu nie zdarzyło mi się rozmawiać z tak nawiedzonymi ludźmi, jakich wypowiedzi można czytać niemal pod każdym postem na tej stronie.

Esccax

2018-04-04, 14:03
Janlew, ale ty wiesz że to można leczyć?

poligon6

2018-04-04, 14:22
Ale odj***li samolot. Od razu wszystkie te szopki kojarza mi się z kultem cargo.

"Kult ten został zauważony przez antropologów w momencie, gdy ludność tubylcza zaczęła budować lądowiska i pasy startowe dla samolotów, nabrzeża dla statków, magazyny itp. Okazało się, że miejscowa ludność widząc, iż biali budują pasy startowe i lądowiska, czego wynikiem jest przylatywanie samolotów z żywnością i innymi dobrami, zaczęła ich naśladować. W świadomości tubylców samoloty przylatywały z nieba i były kierowane na ziemię przez bogów, natomiast biali ludzie byli tylko pośrednikami, którzy nie przekazywali im wszystkich zsyłanych dobrodziejstw (stąd kult cargo)."

Widac wszystkie religie maja podobne podstawy, czyli niezrozumienie pewnych zjawisk, czyli tak zwana ciemnote.

Magnic

2018-04-04, 19:25
janlew napisał/a:





Bardzo dobrze, właśnie w łeb się jebnij, lepsze to niż się udzielać mając zerowe pojęcie.




Gdybym był tak głupi jak ty naiwny to bym pewnie przeją się twoją napędzaną znikąd wziętą nagonką opinią.
A teraz :idzwch*j:

warder

2018-04-04, 21:09
Jak powiedział kiedyś Maciej Stuhr - miało być poważnie a tu polew :lol:

Alkoeko

2018-04-04, 23:31
Ta cała szopka wydarzyła się bodajże w 2013 roku... Super, że ktoś to k***a odkopał znowu. Nie jestem pisiorem, platformersem, wyznawcą króla korwina czy rysia pietruszki, ale wk***ia mnie manipulowanie w taki sposób byle by doj***ć sobie nawzajem, w ty przypadku znowu pisowi. Po ch*j ja się w ogóle wysilam...