18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szokujące efekty zderzenia Ferrari ze Smartem!

mario1519 • 2014-02-24, 16:31
Niemcy mogą zapisać na swoje konto kolejny motoryzacyjny rekord. Minionej nocy w Berlinie doszło do pierwszego wypadku z udziałem nowego Ferrari 458 Speciale.










W samochodzie zastosowano tzw. "półkolistą klatkę bezpieczeństwa" - rodzaj wkomponowanej w samonośnie nadwozie wysokowytrzymałej, stalowej, skorupy o nazwie "Tridion safety Shell". Dzięki temu unikatowemu rozwiązaniu, Smart ForTwo uznawany jest za jeden z najbezpieczniejszych samochodów miejskich w historii.

modyf

2014-02-24, 22:52
ehhh znawcy.... Jakie amelinium??? Przecież jakby Ferrari robili z amelinium, to później by go nie mogli pomalować! skoro jest czerwone, to musi być plastik, z amelinium byłoby srebrne.

;)

jeloo

2014-02-24, 23:13
Smart jest samochodem miejskim, i nie jest zaprojektowany do jeżdżenia więcej niż pięćdziesiąt kilometrów na godzinę. Przy tej prędkości klatka spisze się doskonale, przy wyższych niestety smart robi się niebezpieczny dla pasażerów.

protos

2014-02-24, 23:28
Najważniejsze że smart jest samochodem miejskim i rodzinnym nawet gdy pasażerownie zginą to spadkobiercy (rodzina) nadal ma czym jeździć bo samochód się nie rozpadł. A ferrari jak widać już nie nadaje się do niczego i właściciel musi znowu kasę wycelować na nowy i rodzina się nie obłowiła bo nie zginął przy wypadku.

kley

2014-02-24, 23:48
dubbeat napisał/a:

Smart z uwagi na małe rozmiary, nie posiada strefy kontrolowanego zgniotu, stąd konieczność montowania klatki bezpieczeństwa. Samochód dzięki temu jest wytrzymały, ale to nie jest do końca bezpieczne dla osób znajdujących się w pojeździe podczas zderzenia, ponieważ ludzie ciało doznaje wówczas ogromnych przeciążeń, bez niemal żadnej amortyzacji, jaką w innych autach jest strefa kontrolowanego zgniotu, która pochłania energię uderzenia.



Absolutnie się zgadzam, testy zderzeniowe wychodzą genialnie dla smarta, ale tragicznie dla ludzi... Inna sprawa, że jest niemal tak brzydki, jak multipla :P

jawor7

2014-02-25, 00:26
lie down, try not to cry , cry a lot

PimpMyDick

2014-02-25, 01:25
Ja swoim Pajero skasowałem pewnej dziewczynie Smarta ForTwo..wyglądał gorzej niż ten na zdjęciach, a Pajero z 2006 roku miało do wymiany maskę, prawe nadkole i ten drążek poprzeczny czy jak to się nazywa nad chłodnicą.
Więc wygląda na to, że Ferrari to dupa, a nie samochód.

bisfhcrew

2014-02-25, 06:14
Wolę siedzieć wk***iony w ferrari niż martwy w smarcie.

Sliski

2014-02-25, 07:47
@PanOdPajero Wiesz czemu tak się stało? Bo Pajero ma w najlżejszej wersji dwie tony masy własnej i raczej 730kg smarta dawało potężną przewagę, szczególnie że energię oddała mu rama, która nie ma zwyczaju się łamać.

PimpMyDick

2014-02-25, 13:15
Zdaję sobie z tego sprawę i cieszy mnie fakt, że posiadam samochód przede wszystkim bezpieczny, wygodny i mało awaryjny (prawie 800k/km).

NoPuke

2014-02-25, 14:30
Czytam część komentarzy i zastanawiam się czy wy na serio nie rozumiecie że te auta składają się tak po to aby przyjąć i wytłumić jak najwięcej energii z uderzenia....

gupichuj

2014-02-25, 15:28
NoPuke napisał/a:

składają się tak po to aby przyjąć i wytłumić jak najwięcej energii z uderzenia....


Ale bez przesady, rowerzystę puknie i do kasacji?
Nie jednego dzwona miałem i wiem że w ruchu miejskim 50 km/h bebechów nie rozrywa.

Imie_jego_44

2014-02-25, 15:31
To jest właśnie niemiecka solidność, niemiecki mikrosamochód jest solidniejszy niż włoski supersamochód to najlepiej obrazuje przepaść między wyrobem samochodopodobnym jak włoskie, francuskie czy samochodem jak niemieckie i japońskie.

S.T.U_Cummins

2014-02-25, 16:34
Jak by zamiast lampo dać poloneza to silnik z przodu zmiażdżył by smarta

NoPuke

2014-02-25, 20:27
Bo też o to chodzi by energię owego rowerzysty też jak najbardziej wytłumić, czego niestety skutkiem jest to że stukając w słupek przy 30km/h pozbywasz się sporej części przodu...

piterek098

2014-02-25, 20:37
Demooshful napisał/a:



Kamaz samochód miejski :facepalm:


no k***a normalnie