18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szerszenie górą

MilkyWayPL • 2011-07-06, 05:38
Kilka walk szerszeni z innymi owadami.

Ultimate Warrior!

Modliszka Vs Szerszeń!



30 Szerszeni Vs 30,000 pszczół!



Tarantula Vs Szerszeń! (ten polecam szczególnie)



a TO bohater tematu :badyl:

Mockba

2011-07-06, 16:34
j***ne japonce, oni to nawet szerszenie najlepsze musza miec :roll:

Kabul14

2011-07-06, 16:35
Co do drugiego filmu. Szerszeń azjatycki radzi sobie tak łatwo z pszczołami europejskimi, gdyż wylatują one z ula i walczą z nim na otwartej przestrzeni. Japońska pszczoła zaś wpuszcza szerszenia do ula i dopiero tam rozpoczyna atak- mianowicie obsączają agresora i zaczynają pocierać się o niego swymi odwłokami. Temperatura która powstaje w skutek tego działania sprawia, że szerszeń gotuje się żywcem. Pszczoły zaś wychodzą bez szwanku- ich ciała wytrzymują temperaturę o jeden(czy dwa- nie pamiętam) wyższą niż ciało szerszenia.

Mystical user

2011-07-06, 16:41
@up

Szczera prawda. Kiedyś widziałem o tym dobry film dokumentalny. Szprytne bestie.
Lecz ogólnie smutne fakty - pszczół jest coraz mniej, a są bardzo potrzebne w każdym ekosystemie

xyz893

2011-07-06, 17:13
co to za nuta na początku III filmiku?

MilkyWayPL

2011-07-06, 17:35
Soundtrack ze Slumdog Millionaire

M.I.A. Paper planes

TheVerylukasz

2011-07-06, 17:40
Z tą modliszka to przesadzili, wybrali jakąś malutką.
P.s mam na sprzedaż 3 modliszki xD

ihatesovietrussia

2011-07-06, 17:44
@riomus Dzięki za linka, ja bym olał, szczególnie, że entomologia mnie nie pociąga

Ale jak widać niektóre "sprytne" osoby nie zakumały - to ostatnie to też szerszeń, chociaż prawda, inny gatunek, swoją drogą jego użądlenie jest jednym z najboleśniejszych doświadczeń, jakie może was spotkać.

Keepo

2011-07-06, 18:05
Dobra walka pająk mógł by popracować nad stójką. Jego umiejętności walki w parterze są nader zadowalające. Jednak nie przykładał się do treningów w stójce. Poniósł tego konsekwencje czekamy na następną galę. W wywiadzie po walce pająk podkreślił że poprawi stójkę. Możemy być świadkami niezwykłego widowiska. Jestem po stronie pająka to nowy zawodnik ale z pasją widziałem już kilka jego dobrych walk, potrzebuje jeszcze tylko trochę doświadczenia. A odnośnie samej walki. Szerszeń jest już wprawionym fighterem ma już za sobą lata swojej świetności nie wiem po co dalej kontynuuje swoją karierę z nowicjuszami. Doświadczenie szerszenia zadecydowało o wyniku tej walki zauważył błędy w postawie pajęczaka założył dźwignię na dwie kończyny i obalił go po czym zastosował duszenie, to już była kwestia czasu zanim odda walkę :)

madr

2011-07-06, 18:56
To wszystko to są SAMICE!!!, samce tych gatunków to krótko żyjące słabe zdechlaki.

Graveir

2011-07-06, 19:37
Szerszenie to ogólnie są twarde sukinkoty. Miałem raz przyjemność z przedstawicielem lokalnie występującego gatunku - przetrwał pierwsze zetkniecie z glanem i podłogą. Dopiero po 3 wdepnięciach przestał spieprzać. Wolę nie wiedzieć czego trzeba, żeby uj***ć okazy z tych filmów...

Nidils

2011-07-06, 21:58
MilkyWayPL napisał/a:



30 Szerszeni Vs 30,000 pszczół!


Liczyłeś?

MilkyWayPL

2011-07-06, 22:31
Nidils napisał/a:


Liczyłeś?



Jasne, co do jednej.

Taboretto

2011-07-07, 00:04
30 szerszeni normalnie owadzia wersja Spartan :P

imperatoro

2011-07-07, 01:36
brakuje filmiku szerszeń Vs gazeta, ciekawe czy wtedy byłby taki mocny

Maxi-005

2011-07-07, 09:47
Co do ostatniego filmiku gdzie ten owad obezwładnia pająka - to nie jest szerszeń, tylko http://en.wikipedia.org/wiki/Tarantula_hawk . Prawdopodobnie złoży w pająku jaja, a potem larwy zrobią z niego użytek. Sparaliżowany i świadomy, na łasce drapieżnika, czekając na powolną śmierć zjedzenia żywcem od środka. Mówcie co chcecie, ale jeżeli chodzi o sadyzm to natura jest w tym daleko przed nami