18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szefie bo jest taka sprawa, chyba wezmę l4

Flodzia • 2022-11-29, 21:17
- L4 jest dla zarządu a dla ciebie Areczku urlop bezpłatny


sej_maj_nejm_bicz

2022-11-29, 21:55
Tam w kodeksie musi być by nie ruszać auta jak kogoś najedziesz.

~Angel

2022-11-29, 22:02
sej_maj_nejm_bicz napisał/a:

Tam w kodeksie musi być by nie ruszać auta jak kogoś najedziesz.



W takim przypadku to logiczne jest aby nie ruszać pojazdu przed przybyciem odpowiednich służb ratunkowych. Najechanie a co za tym idzie zmiażdżenie/zaciśnięcie układu krwionośnego automatycznie zatrzymuje krwawienie. Wyciągając taką osobę spod kół można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Przyjadą odpowiednie służby, pozakładają opaski uciskowe i będą przygotowani na szybkie zatamowanie ewentualnego krwotoku podając poszkodowanemu odpowiednie leki i kroplówki.

Takafura

2022-11-29, 22:55
~Angel napisał/a:

W takim przypadku to logiczne jest aby nie ruszać pojazdu przed przybyciem odpowiednich służb ratunkowych. Najechanie a co za tym idzie zmiażdżenie/zaciśnięcie układu krwionośnego automatycznie zatrzymuje krwawienie. Wyciągając taką osobę spod kół można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Przyjadą odpowiednie służby, pozakładają opaski uciskowe i będą przygotowani na szybkie zatamowanie ewentualnego krwotoku podając poszkodowanemu odpowiednie leki i kroplówki.


Kurcze, nie pomyślałem o tym choć widziałem że nie można pochopnie wyciągać wbitego ciała obcego ( nóż, pręt, itp.) bo można gwałtownie zwiększyć krwotok.
Teraz na spokojnie i bez wyrzutów sumienia będę kręcił filmik na sadola jak będę świadkiem podobnej akcji ;)


unpleasant

2022-11-29, 23:02
Kochana żono, pamiętasz jak mówiłem Ci, że na emeryturze będziemy siedzieć i pić drinki z parasolką ? To możesz już rozkładać leżaki.

smc

2022-11-29, 23:34
Z translatora:

"Stara, nie gotuj ziemniaków, dziś wrócę później, coś mnie zatrzymało w robocie :lol: "

xxmercy

2022-11-29, 23:40
unpleasant napisał/a:

Kochana żono, pamiętasz jak mówiłem Ci, że na emeryturze będziemy siedzieć i pić drinki z parasolką ? To możesz już rozkładać leżaki.



żonka może też rozkładać nogi w odróżnieniu od niego, bo już nóg więcej nie rozłoży hehe

matzwo122

2022-11-30, 00:27
Angel napisał/a:

W takim przypadku to logiczne jest aby nie ruszać pojazdu przed przybyciem odpowiednich służb ratunkowych. Najechanie a co za tym idzie zmiażdżenie/zaciśnięcie układu krwionośnego automatycznie zatrzymuje krwawienie. Wyciągając taką osobę spod kół można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Przyjadą odpowiednie służby, pozakładają opaski uciskowe i będą przygotowani na szybkie zatamowanie ewentualnego krwotoku podając poszkodowanemu odpowiednie leki i kroplówki.



Z tym się zgodzę. Myślę, że trzeba by użyć jakiegoś sprzętu by unieść samochód. Dalsze rozjeżdżanie to niezbyt dobry pomysł. Pod jednym z tego typu filmików był rzetelny opis postępowania w takim przypadku. Jeśli obrażenia nie są bardzo rozległe, a możemy w miarę szybko i bezpiecznie usunąć przygniatający przedmiot to warto to zrobić. Jeśli obrażenia to tylko miażdżone kończyny to gorzej pacjentowi nie będzie. W powyższym filmiku to wydaje się, że gościu jest solidniej rozjechany i faktycznie lepiej nie ruszać. Jeśli osoba leży już długo uciśnieta to też nie usuwamy pochopnie ciężaru bez obecności lekarza, bo możemy spowodować zapaść.

Terminantor

2022-11-30, 01:42
~Angel napisał/a:

W takim przypadku to logiczne jest aby nie ruszać pojazdu przed przybyciem odpowiednich służb ratunkowych. Najechanie a co za tym idzie zmiażdżenie/zaciśnięcie układu krwionośnego automatycznie zatrzymuje krwawienie. Wyciągając taką osobę spod kół można bardziej zaszkodzić niż pomóc. Przyjadą odpowiednie służby, pozakładają opaski uciskowe i będą przygotowani na szybkie zatamowanie ewentualnego krwotoku podając poszkodowanemu odpowiednie leki i kroplówki.



sadol uczy i bawi

S_Z_A_L_O_N_Y

2022-11-30, 06:53
Wydaje mi się że trochę symuluje. Widać po stroju że cięciu. Ręce, oczy zdrowe, może bramę z pilota podnosić.

Cipczan

2022-11-30, 08:38
ch*ja L4. Co najwyżej "na żądanie".

ojcieckogut

2022-12-05, 01:00

amerykańcy kolejrze marzą o urlopie na żądanie albo bezpłatnym urlopie chorobowym. jak ktoś nie wie o co chodzi, to niech się dowie.