18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szczerze nie wiem co się stało...

Halman • 2023-03-12, 17:09

ale ważne ze się to w kacapskiej hucie stało...

boguslaw1234

2023-03-12, 23:09
Geraldinio napisał/a:

Zaleje, podobnie jak ropa czy gaz. Po cenach 50-70% niższych niż te, które dostawali w Europie i o to chodzi, żeby ich powoli zarżnąć ekonomicznie. O słabości i upadku UE słyszę już od ćwierć wieku, a tu efekt odwrotny do modłów eurosceptyków Europa się zjednoczyła jak nigdy i ma potencjał gospodarczy 30-40x większy niż rosja.
Kacaplandia tę wojnę przegra, i musicie drodzy Słowianie ze wschodu się z tym faktem pogodzić.



Tak ogólnie to fajne sobie cyfry strzelasz - pokaż mi jakieś dane :)
A wiesz w ogóle, że od ruskich my też nie braliśmy ropy po cenach Brent i Azja też nie?
Na razie to wojnę przegrywamy my - bo nie dość, że za wszystko musimy płacić 2 razy drożej, to jeszcze się powoli rozbrajamy.
Ale w TV powiedzieli, że to kosztem naszego bezpieczeństwa bo gdyby nie ukry to kto by walczył o naszą wolność? Dlatego płaćmy na nich i ślijmy im wszystko.
A bajki, że ue jest super zjednoczona i ma jakiś potencjał gospodarczy to możesz komu innemu wciskać :)

asdik

2023-03-12, 23:27
W złomie który wędrował do kotła był niewybuch.

Insert007

2023-03-13, 00:51
to efekt dodania mokrego wkładu. Juz nie pamiętam jakie dokładnie procesy zachodza w piecu, ale z tego co mi tam świta to dzieje sie tak dlatego, że gdy piec rozgrzany do temperatury kilku tysięcy stopni dostanie np. butelke wody to ta woda natychmiast paruje i nastepuje bardzo szybkie rozszerzanie gazów, na skutek czego powstaje fala uderzeniowa, co w rezultacie słychac jako wybuch i nastepuje wyrzut płynnego metalu co widac jako te kozackie iskry :) linkt do innego takiego wybuchu https://www.youtube.com/watch?v=-RYCXDUt2m8&t=7s

ErwinR

2023-03-13, 03:36
Geraldinio napisał/a:

No i kolejna onuca, skąd tu taki wysyp ostatnio, więcej kopiejek zaczęli płacić za posta?
Europa przetrwa bez ruskiej stali, ruskie z powyjebywanymi w kosmos wszystkimi hutami już nie. Cofną się do średniowiecza.
W sensie, ta reszta, która zdążyła się trochę ucywilizować, bo większość nigdy z tego średniowiecza nie wyszła.



na to wychodzi ze ta "onuca" bije cie inteligencja na leb na szyje. Co z tego ze europa przetrwa bez ruskiej stali gazu czy innych gowien skoro i tak jest od nich kupowana. Koles powiedzial jak jest ale uu UUUU UU!!! Ugabuga upaina !!! Rosja zla !! jebac kacapow !! uuu Pewnie jestes jednym z dych niedorobionych co twierdza ze ue jest doj***na. Rzucasz cyframi z dupy bez zadnego pokrycia i czekasz az kolejny z iq ponizej 50 tak jak ty sie na to zlapie. Wyzywasz kazdego kto ma jakiekolwiek pojecie w porownaniu do ciebie o terazniejszej sytuacji od onuc i europejczykow ze wschodu. To ty wlasnie jestes pozytecznym debilem. Maseczke dalej nosisz czy juz zaczales sciagac w domu ? Napisz jeszcze ze ukraina walczy o naszą wolnosc.

slavcis

2023-03-13, 08:15
Ted Kaczyński przyszedł i wypie**olił w powietrze


Pan_Cernik

2023-03-13, 08:31
ErwinR napisał/a:

na to wychodzi ze ta "onuca" bije cie inteligencja na leb na szyje. Co z tego ze europa przetrwa bez ruskiej stali gazu czy innych gowien skoro i tak jest od nich kupowana. Koles powiedzial jak jest ale uu UUUU UU!!! Ugabuga upaina !!! Rosja zla !! jebac kacapow !! uuu Pewnie jestes jednym z dych niedorobionych co twierdza ze ue jest doj***na. Rzucasz cyframi z dupy bez zadnego pokrycia i czekasz az kolejny z iq ponizej 50 tak jak ty sie na to zlapie. Wyzywasz kazdego kto ma jakiekolwiek pojecie w porownaniu do ciebie o terazniejszej sytuacji od onuc i europejczykow ze wschodu. To ty wlasnie jestes pozytecznym debilem. Maseczke dalej nosisz czy juz zaczales sciagac w domu ? Napisz jeszcze ze ukraina walczy o naszą wolnosc.



Żeby wiedzieć że UE była uzależniona od ruskigo gazu i ropy to nie trzeba być wybitnie inteligentnym. Nawet ruskie to wiedziały. Dlatego putin był przekonany że może sobie spokojnie napaść na Ukrainie i mu nikt nic nie zrobi. No i sie trochę przeliczył.

Siłą UE właśnie było to, że od początku było wiadomo że koszty jakie trzeba będzie ponieść odcinając ruskich od naszego rynku, będą bardzo wysokie, a pomimo to jednak się na ten krok zdecydowaliśmy.
Owszem było ciężko, ale póki co powoli wszystko wraca do normy. Straszenie Europejczyków przez putia i jego psów, ze zamarzniemy w zimie, jakoś się nie sprawdziły.

Bez względu na to jak zakończy się ta wojna na Ukrainie, ruskie bezpowrotnie straciły swoją monopolistyczną pozycję na rynku paliwowym w UE.
Wcześniej, jako monopolista, narzucały krajom UE swoje warunki sprzedaży tzn :
- umowy długoterminowe 20-30 lat
- najpierw płacisz a potem dostajesz
- musisz odebrać to co w kontrakcie, bo jak nie to płacisz.

Teraz żeby handlować z krajami UE będą musieli działać na zasadach wolnego rynku czego panicznie nienawidzą. A konkurencja przez ten rok zrobiła się n tym rynku spora.

Może jakbyś czytał inne portale, to byś wiedział, że oni nie są przygotowani na magazynowanie ropy i gazu. Zawsze to co wydobywali od razu sprzedawali.
W tej sytuacji, w której się naleźli mają właśnie dwie opcje. Wylewać wszystko lub sprzedawać za bezcen, bo niestety wstrzymanie wydobycia nie wchodzi w grę bo będzie grozić całkowitym unieruchomieniem źródła wydobycia.

ErwinR

2023-03-13, 13:37
Pan_Cernik napisał/a:


Siłą UE właśnie było to, że od początku było wiadomo że koszty jakie trzeba będzie ponieść odcinając ruskich od naszego rynku, będą bardzo wysokie, a pomimo to jednak się na ten krok zdecydowaliśmy.


Pan_Cernik napisał/a:


W tej sytuacji, w której się naleźli mają właśnie dwie opcje. Wylewać wszystko lub sprzedawać za bezcen, bo niestety wstrzymanie wydobycia nie wchodzi w grę bo będzie grozić całkowitym unieruchomieniem źródła wydobycia.



co k***a... pol europy ciagnie od ruskich tak jak ciagnela przed wojna... ponakladali wielce na ruskich sankcje a i tak wszyscy jak kupowali tak kupuja. Czytujesz onet ? Moze interie ?

No-idea

2023-03-13, 13:40
Takei wypadki podczas wrzucania wkładu ze złomu do przetopu zdarzają się jeśli złom nie był dobrze przebrany i nie zostały rozszczelnione butle po gazie/powietrzu sprężonym. Nawet pusta (ale szczelna) butla podczas podgrzania do tak wysokiej temperatury wybucha od gwałtownego rozzerzania się powietrza wewnątrz niej.

trolololo69

2023-03-13, 14:20
andrzejrobert75 napisał/a:

W tej temperaturze błyskawicznie wodòr powstaje z wody,i bum?



Sam fakt, że z jednego litra wody w zależności od temperatury powstaje 1700-6800 L pary wodnej wystarczy. Nie potrzeba tam rozbicia na wodór i tlen

Pan_Cernik

2023-03-13, 16:12
ErwinR napisał/a:

co k***a... pol europy ciagnie od ruskich tak jak ciagnela przed wojna... ponakladali wielce na ruskich sankcje a i tak wszyscy jak kupowali tak kupuja. Czytujesz onet ? Moze interie ?



Tak? A którędy?

Nord Stream, Nord Stream 2? A może instalacją przez Polskę czy Ukrainę? Bo innych połączań rurociągowych nie ma....


Zanim zaczniesz szczekać ruski kundlu to się trochę dokształć...

ErwinR

2023-03-13, 18:25
Pan_Cernik napisał/a:

Tak? A którędy?
Nord Stream, Nord Stream 2? A może instalacją przez Polskę czy Ukrainę? Bo innych połączań rurociągowych nie ma....
Zanim zaczniesz szczekać ruski kundlu to się trochę dokształć...



nie wiedzialem ze wegiel stal ziarna etc ida rurociagami. UE w lutym byla w pierwszej piatce kupujacych paliwa kopalne od Rosji ty niedopie**olencu. TO ty sie musisz dokrztalcic fajnopolaczkowa kretynko. W dalszym ciagu jak ostatnia niedopie**olona julka kazdego kto sie nie zgadza z twoimi bredniami wyzywasz od rusow xD xD
Czy te rusy sa tu teraz z nami w pomieszczeniu? pluje na takie scierwa jak wy.

marzy mi sie zeby ukraina zdechla a w tym samym momencie ktos odpalil termojadrowe pociski w kierunku rosji z czego zeby 2-3 zboczyly z kursu i trafily w niemcy i francje. Potem moglibysmy zsylac wszystkie jednostki twojego pokroju czyli takie nie przekraczajace magicznego progu 50 iq do nowych stref zero.

Sciagasz juz ta maseczke w domu czy nie ? Bo nie wiem jak bardzo drwic z twojego debilizmu

Pan_Cernik

2023-03-13, 20:43
ErwinR napisał/a:

nie wiedzialem ze wegiel stal ziarna etc ida rurociagami. UE w lutym byla w pierwszej piatce kupujacych paliwa kopalne od Rosji ty niedopie**olencu. TO ty sie musisz dokrztalcic fajnopolaczkowa kretynko. W dalszym ciagu jak ostatnia niedopie**olona julka kazdego kto sie nie zgadza z twoimi bredniami wyzywasz od rusow xD xD
Czy te rusy sa tu teraz z nami w pomieszczeniu? pluje na takie scierwa jak wy.
marzy mi sie zeby ukraina zdechla a w tym samym momencie ktos odpalil termojadrowe pociski w kierunku rosji z czego zeby 2-3 zboczyly z kursu i trafily w niemcy i francje. Potem moglibysmy zsylac wszystkie jednostki twojego pokroju czyli takie nie przekraczajace magicznego progu 50 iq do nowych stref zero.
Sciagasz juz ta maseczke w domu czy nie ? Bo nie wiem jak bardzo drwic z twojego debilizmu



Po pierwsze zjebie, komentarz dotyczył paliw, bo to z nich kacapy mają największe wpływy do budżetu. Nie chce mi się zprawdzać, ale nie sądzę żeby płody rolne czy stal stanowiły więcej niż 5-10% ruskiego eksportu.

Po drugie. I co z tego że była? Zapomniałeś ruski ćwoku że UE zgodziła się na zakup ruskich paliw, ale po określonej cenie ? Nie wiem czy masz pojęcie o ekonomii, ale raczej nie, więc ci podpowiem że zysk a obrót to nie to samo.

Po trzecie. Pan Cernik, a nie Pani Cernik. Nie ubliżaj.

Po czwarte. Jakby nie Ukranina to byś mógł już spełnić swoje marzenia i powieść portret swojego pana putina nad łóżkiem i walić konia do niego.
A to dlatego że Polska< była by następna.

Po piąte. Nie nosiłem maski w domu. Tam gdzie to było wymagane to i owszem, ale tylko dlatego że wolę nie zasilać zbędnie budżetu Państwa mandatami.

ErwinR

2023-03-13, 21:04
Pan_Cernik napisał/a:

Po pierwsze zjebie, komentarz dotyczył paliw, bo to z nich kacapy mają największe wpływy do budżetu. Nie chce mi się zprawdzać, ale nie sądzę żeby płody rolne czy stal stanowiły więcej niż 5-10% ruskiego eksportu.
Po drugie. I co z tego że była? Zapomniałeś ruski ćwoku że UE zgodziła się na zakup ruskich paliw, ale po określonej cenie ? Nie wiem czy masz pojęcie o ekonomii, ale raczej nie, więc ci podpowiem że zysk a obrót to nie to samo.
Po trzecie. Pan Cernik, a nie Pani Cernik. Nie ubliżaj.
Po czwarte. Jakby nie Ukranina to byś mógł już spełnić swoje marzenia i powieść portret swojego pana putina nad łóżkiem i walić konia do niego.
A to dlatego że Polska< była by następna.
Po piąte. Nie nosiłem maski w domu. Tam gdzie to było wymagane to i owszem, ale tylko dlatego że wolę nie zasilać zbędnie budżetu Państwa mandatami.



czyli sie nie pomylilem xD fajnopolaczkowy niedojeb xD "Ruska faja" Platna kretynka.


No tak, pewnie spisywales te kontrakty, po tak ch*jowej cenie od rusow ue kupuje paliwa ze jak amerykaniec zaporoponowal cene kilka razy wieksza niz u siebie to ta dalej kupuje od rusa :D Jak juz za duzo ciagna od rusa to kupią ruskie paliwa przez Chinskiego posrednika zeby nie bylo ze to ruskie. Kazdy cwiercinteligentny glupek powtarza to samo co ty, pewnie gdzies w wyborczej albo na onecie wyczytales albo moze i w tvp powiedzieli. Wszyscy jak jeden macie iq na poziomie k***a jamnika a wiedzy jeszcze mniej. Jestes jednymz tych idiotow ktorzy by robili nagonke na ziemniaki z biedronki ale te same ziemniaki kupione w biedronce nawet z biedronkową siateczką i ich logiem tyle ze sprzedawane ze stoiska 10 metrow dalej byscie brali na worki bo to przeciez nie biedronkowe.

panie cewniku czy jak sie tam pozyteczny glupku zwiesz, albo sie naucz czytac albo myslec. Napisal bym ci mile slowo na w ale pewnie mnie zglosisz i kolejnego bana wylapie wiec napisze to grzeczniej. Odejdz pospiesznie w dal gdyz od czytania twoich rzygowin czuje jak mi intelekt ucieka

Pan_Cernik

2023-03-14, 06:53
ErwinR napisał/a:

czyli sie nie pomylilem xD fajnopolaczkowy niedojeb xD "Ruska faja" Platna kretynka.
No tak, pewnie spisywales te kontrakty, po tak ch*jowej cenie od rusow ue kupuje paliwa ze jak amerykaniec zaporoponowal cene kilka razy wieksza niz u siebie to ta dalej kupuje od rusa Jak juz za duzo ciagna od rusa to kupią ruskie paliwa przez Chinskiego posrednika zeby nie bylo ze to ruskie. Kazdy cwiercinteligentny glupek powtarza to samo co ty, pewnie gdzies w wyborczej albo na onecie wyczytales albo moze i w tvp powiedzieli. Wszyscy jak jeden macie iq na poziomie k***a jamnika a wiedzy jeszcze mniej. Jestes jednymz tych idiotow ktorzy by robili nagonke na ziemniaki z biedronki ale te same ziemniaki kupione w biedronce nawet z biedronkową siateczką i ich logiem tyle ze sprzedawane ze stoiska 10 metrow dalej byscie brali na worki bo to przeciez nie biedronkowe.

panie cewniku czy jak sie tam pozyteczny glupku zwiesz, albo sie naucz czytac albo myslec. Napisal bym ci mile slowo na w ale pewnie mnie zglosisz i kolejnego bana wylapie wiec napisze to grzeczniej. Odejdz pospiesznie w dal gdyz od czytania twoich rzygowin czuje jak mi intelekt ucieka




No proszę, według internetów standardowy konfiarz nie ma więcej niż 14 lat. A tu niespodzianka, 34 wiosny.... Chyba że dodałeś sobie te 20 latek żeby na kogoś poważniejszego wyglądać

W twoim tekście naliczyłem ok 10 rzeczowników, które powinieneś napisać z wielkiej litery. A ty co? Jedyny wyraz, który w ten sposób napisałeś to "Chinskiego", który jest przymiotnikiem i według zasad pisowni pisze się mała literą.
Nie to że się czepiam, ale skoro zacząłeś już temat głupoty i inteligencji, to popełnianie takich błędów niestety świadczy o brakach w twoim wykształceniu...

ErwinR

2023-03-14, 12:17
Pan_Cernik napisał/a:

No proszę, według internetów standardowy konfiarz nie ma więcej niż 14 lat. A tu niespodzianka, 34 wiosny.... Chyba że dodałeś sobie te 20 latek żeby na kogoś poważniejszego wyglądać
W twoim tekście naliczyłem ok 10 rzeczowników, które powinieneś napisać z wielkiej litery. A ty co? Jedyny wyraz, który w ten sposób napisałeś to "Chinskiego", który jest przymiotnikiem i według zasad pisowni pisze się mała literą.
Nie to że się czepiam, ale skoro zacząłeś już temat głupoty i inteligencji, to popełnianie takich błędów niestety świadczy o brakach w twoim wykształceniu...



Oo argumenty się skończyły. Chińskiego z dużej żeby podkreślić jakikolwiek szacunek względem tej nacji w przeciwienstwie do rusow rosji i ciebie . twoja głupotę i debilizm również można stwierdzić po tym że jak zwykły bezzębny idiota spod kościoła z dupy wyciągasz polityczny wysryw, w dodatku mający się nijak do rzeczywistości. Po raz kolejny obdarze cię gromkim "W" . Idź tam trwaj w debilizmie i przestań się kompromitować . Nara plebsie