18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Szanujmy odmienne kultury

phrontch • 2024-02-28, 14:02
Tak się bawi Brazylia




BundyR

2024-02-28, 21:15
Ale o jakiej kulturze mówimy? Rozumiem, że np u nas są takie a nie inne zwyczaje, obyczaje, tak samo jak w Portugalii etc. Ale to, co jest na filmiku to tak samo, jakby mówić o psach i kotach. Czy koty maja wypracowane kolektywne zachowania świadczące o kulturze?

Huunreh

2024-02-28, 21:59
Samica goryla?

dr.lecter

2024-02-28, 22:34
Dlaczego nikt nie podszedł i nie zapakował jej od tylca?

pa...........ł

2024-02-29, 01:46
PękniętySłoik napisał/a:

Gdybyś interesował się trochę światem, to wiedziałbyś, że południowo amerykańskie chrześcijaństwo z naszym, nie ma praktycznie niczego wspólnego. To zupełnie inny świat, z innymi tradycjami i wartościami. Tyle co hiszpanie nauczyli ich mówić, budować chatki z cegie la nie gówna i patyków, bo gdyby nie oni to dalej te małpy wisiałyby na drzewach i srały sobie w paszcze. A brazylia to najgorszy z pie**olników, chlew do którego portugalczycy wrzucili granat i zamknęli drzwi.



Tylko że to Hiszpanie i Portugalczycy nazwozili tam czarnych niewolników z Afryki, Indii i bliskiego wschodu. Rdzenni indianie zostali praktycznie wybici w XVI w. i obecni mieszkańcy nie mają z nimi prawie nic wspólnego.

PękniętySłoik

2024-02-29, 03:30
majeńka napisał/a:

Ja taką kulturę szanuję i mam nadzieję że to się u nas przyjmie, oczywiście pod warunkiem performerek mających świadomość własnej wagi i jej przydatności lub nie do występów publicznych.
Mylisz z Afryką na południe od piaskownicy. Budowle Inkowie czy Aztecy mieli zacne, kulturę, administrację itd. I to dawno: tacy np. Olmecy mieli cywilizację w latach 1500-400pne, gdy tymczasem Słowianie jeszcze w połowie I tysiąclecia n.e. biegali sobie jako dzikie plemiona.



Kultura rytualnych gwałtów na najstarszej córce jeżeli nie znalazła sobie męża, kanibalizm, składanie ofiar z ludzi i sranie w lepiankach obok posłania. Wspaniała kultura. I od tego 1500p.n.e do 1.500 n.e nic się u nich nie zmieniło. Nawet obróbki podstawowych metali nie zdążyli ogarnąć. Wspaniała kultura.

panpaweł napisał/a:

Tylko że to Hiszpanie i Portugalczycy nazwozili tam czarnych niewolników z Afryki, Indii i bliskiego wschodu. Rdzenni indianie zostali praktycznie wybici w XVI w. i obecni mieszkańcy nie mają z nimi prawie nic wspólnego.



W południowej ameryce nikt rdzennych amerykanów nie wybił. Tam bydło pozostało w stanie względnie nienaruszonym + murzyny o których wspomniałeś.

majeńka

2024-02-29, 22:26
Nieślubne dziecko? Dziecko zabijane, matka idzie w niewolę pod okiem kapłanów.
Poddanym każą srać w drewnianych wychodkach a nie na podwórzu? Bunt.
Starożytni indianie? Nie! Polska XXego wieku.

lesku73

2024-03-01, 00:26
impreza na wysypisku śmieci?

przemekkaro

2024-03-01, 14:30
PękniętySłoik napisał/a:

Gdybyś interesował się trochę światem, to wiedziałbyś, że południowo amerykańskie chrześcijaństwo z naszym, nie ma praktycznie niczego wspólnego. To zupełnie inny świat, z innymi tradycjami i wartościami. Tyle co hiszpanie nauczyli ich mówić, budować chatki z cegie la nie gówna i patyków, bo gdyby nie oni to dalej te małpy wisiałyby na drzewach i srały sobie w paszcze. A brazylia to najgorszy z pie**olników, chlew do którego portugalczycy wrzucili granat i zamknęli drzwi.



Byłem tam wiecej razy niz ty wsadziles ku*asa w kobiete. Bo w faceta to wiem ze duzo razy:)
Jak twoi przodkowie nie wiedzieli co to ogien to oni tam stawiali takie budowle ktorych twoj rozumek nie pojmie na pewno.
Chrzescijanstwo czy to w Ameryce Poludniowej czy w Europie wszedzie jest popie**olone ,

PękniętySłoik

2024-03-01, 21:34
przemekkaro napisał/a:

Byłem tam wiecej razy niz ty wsadziles ku*asa w kobiete. Bo w faceta to wiem ze duzo razy:)
Jak twoi przodkowie nie wiedzieli co to ogien to oni tam stawiali takie budowle ktorych twoj rozumek nie pojmie na pewno.
Chrzescijanstwo czy to w Ameryce Poludniowej czy w Europie wszedzie jest popie**olone ,



Wiemy że tam byłeś, bo ci odbyt wypada. p*zdo.

kamil1188

2024-03-02, 21:55
Paryż? Londyn?

przemekkaro

2024-03-04, 07:26
PękniętySłoik napisał/a:

Wiemy że tam byłeś, bo ci odbyt wypada. p*zdo.



Koljny madry przez ekran , na zywo pewno bys poplakal sie c**o....
ty pewno nigdy nie opusciles tej swojej wioski

LubelskiCebularz

2024-03-05, 14:42
PękniętySłoik napisał/a:

Gdybyś interesował się trochę światem, to wiedziałbyś, że południowo amerykańskie chrześcijaństwo z naszym, nie ma praktycznie niczego wspólnego. To zupełnie inny świat, z innymi tradycjami i wartościami. Tyle co hiszpanie nauczyli ich mówić, budować chatki z cegie la nie gówna i patyków, bo gdyby nie oni to dalej te małpy wisiałyby na drzewach i srały sobie w paszcze. A brazylia to najgorszy z pie**olników, chlew do którego portugalczycy wrzucili granat i zamknęli drzwi.



Nasze jest zupełnie inne chrześcijaństwo, wybrane. Ale Wam mózgi wyprała ta religia