18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

szacunek do flagi

nowynick • 2013-11-04, 11:07
Z okazji żałoby narodowej po Tadeuszu Mazowieckim na osiedlu pojawiły się polskie flagi przyozdobione plastikowymi workami na śmieci :homer:



Nie wiem czy MSZ już przeprosiło samo siebie.

Panią, która je "przyozdabiała"serdecznie pozdrawiam - oby cię tramwaj rozjechał.

papcio666

2013-11-04, 11:22
Prokurator ma obowiązek "z urzędu" reagować na wszelkie okoliczności znieważania polskich symboli narodowych (stoi jak byk w konstytucji). Ostatnio była mała afera, przy której to zdjęcie to pikuś. Na pejsbuku jakiś anarcho-lewako-zjeb wrzucił zdjęcie, na którym uwiecznił polską flagę spuszczaną w kiblu. Zgłoszone zostało to do prokuratury, lecz prokurator umorzył postępowanie ponieważ nie dopatrzył się znamion przestępstwa! Co innego gdyby tam była swastyka, ale byłby raban, minister sienkiewicz znów by się odgrażał, że idziemy po was :D
PS. Pozdrawiam wszystkich żałobników po Tadeuszu Mazowieckim - w dużym stopniu dzięki jego polityce "grubej kreski" sądy i prokuratury przeszły z PRLu do IIIRP w nienaruszonym składzie.

Mr.Drwalu

2013-11-04, 11:27
Bardzo dobrze, że workiem na śmieci. :hitler: Byłem bardzo wk***iony wczorajszym dniem, że ogłoszono żałobę dla Icek Dikman (tak się nazywał Tadeusz Mazowiecki :P ) Wstyd i hańba dla polskiego rządu. :hitlerzaba:

Dannyk

2013-11-04, 11:48
W U.S.A. potrafią mieć szacunek do flagi, w Polsce niestety nie.

si...........19

2013-11-04, 12:21
Polak potrafi, tacy juz jestesmy. To nie Niemcy czy Anglia, ludzie improwizuja ze wszystkim co im wpadnie pod reke. Na pewno ktos kto zawiesil flage z workiem nie mial zlych intencji i na pewno flagi nie chcial zniewazyc. Ta flaga jest typowo polska, barwy narodowe plus pomysl tak niekonwencjonalny ze kazda inna narodowosc badz rasa 1000 lat by myslala i by nie wymyslila innego zastosowania worka na smieci. Mowcie co chcecie, ja jestem dumny ze polska kreatywnosc ma sie ciagle dobrze.

Browaryt

2013-11-04, 15:21
no dokładnie przecież to świeży worek nie obsrany żadnym syfem chodziło po prostu o kolor więc w czym problem, z dużej odległości i tak nie widać róznicy.

zonk

2013-11-04, 16:02
papcio666 napisał/a:

PS. Pozdrawiam wszystkich żałobników po Tadeuszu Mazowieckim - w dużym stopniu dzięki jego polityce "grubej kreski" sądy i prokuratury przeszły z PRLu do IIIRP w nienaruszonym składzie.


Dzięki niemu mamy nieporównywalnie większy syf niż za PRL-u

Dannyk napisał/a:

W U.S.A. potrafią mieć szacunek do flagi, w Polsce niestety nie.


Gruby amerykanin który zakłada bokserki zrobione z flagi - to jest szacunek twoim zdaniem ?

nowynick

2013-11-04, 16:17
Żeście się uczepili Mazowieckiego. Większość z Was nawet nie pamięta kim on wogóle był (ja przyznaje kojarzę go głównie jako Pana Żółwia z "polskiego zoo", kiedy przeprowadzano reformy miałem 7 lat). Wolelibyście żyć w poprzednim ustroju? Jak Wam się tak podoba socjalizm poproście o azyl Białoruś.

Nie twierdzę, że Ci ludzie zmienili Polskę na idealną, ale zmienili na lepszą i za to należy im się szacunek a nie wyszukiwanie czy byli żydami czy nie. Jak tacy jesteście mądrzy to czemu członkowie Waszych rodzin nie wzięli się wtedy za rządzenie krajem przez 45 lat gnębionym ideologią Marksa i Stalina i nie odmienili w żyłę złota? Najwyraźniej wygodniej było im pójść jak co dzień do zakładu pracy i się nie wychylać

Co do symboli narodowych należy im się wielki szacunek, bo są ideą kryjącą w sobie przeszło 1000 lat historii naszego wielkiego Państwa. Piszecie jakby nic złego nie było w tym jakby po żałobie popakować te flagi w worki i wyj***ć do pobliskiego kosza? Kiedyś bardziej wpajano wartości narodowe, dziś zastąpili to zbyt skutecznie wykładami o poprawności wobec pedałów.

zonk

2013-11-04, 16:40
Rosnące bezrobocie to jest ta lepsza polska ?

MCL

2013-11-04, 18:51
Cytat:



Nie twierdzę, że Ci ludzie zmienili Polskę na idealną, ale zmienili na lepszą i za to należy im się szacunek a nie wyszukiwanie czy byli żydami czy nie. Jak tacy jesteście mądrzy to czemu członkowie Waszych rodzin nie wzięli się wtedy za rządzenie krajem przez 45 lat gnębionym ideologią Marksa i Stalina i nie odmienili w żyłę złota? Najwyraźniej wygodniej było im pójść jak co dzień do zakładu pracy i się nie wychylać



Jak wyjdziesz poza przeglądarkę internetową, poczytasz trochę, popatrzysz co się wokół dzieje, to zobaczysz, że w polsce socjalizm nadal ma się dobrze, a że nie ma tak drastycznej formy jak na Białorusi czy Korei płn. to zasługa tego, że zasłużyliśmy na odrobinę swobody wybierając te same lewackie mordy do sejmu od zakończenia 2WŚ.

Dorquba

2013-11-04, 18:54
Dajcie mi spokój za Mazowieckim. Mam nadzieję że republika okrągłego stołu nie przeżyje długo swojego twórcę.

panchamityle

2013-11-04, 18:55
@up
Niektórym nie wytłumaczysz, bo z PRL stała się RP to niby wszystko cacy..co z tego, skoro za sznurki pociągają te sama aparatczyki i ich potomkowie?

Paskudny Stary Dżon

2013-11-04, 19:10
1. Socjalizm to akurat mamy. Tylko keyensistowski zamiast leninowskiego.

2. Przy władzy są ciągle ludzie związani z poprzednim systemem. W sejmie, w samorządach, w sądach i w największym biznesie. Właśnie dzięki "grubej kresce" Mazowieckiego.

3. Mazowiecki w 1989 roku latał osobiście prosić Kiszczaka o interwencję, żeby studenci nie drukowali antykomunistycznych ulotek.

4. Za Stalina był dziennikarzyną opluwającym żołnierzy Drugiej Konspiracji. Wypisywał oskarżenia pod adresem biskupa Kaczmarka i jego współpracowników o "imperialną propagandę i dywersję".

5. Nigdy nie wypardł się komunizmu. Tak jak Michnik i Kuroń. Po dołączeniu do "opozycji koncesjonowanej" zaczął wspólnie z Urbanem przygotowywać skok, który dokonał się w 1989.
Urban w 1980 roku powiedział, że można dogadać się z lewą stroną opozycji i już wtedy planował urząd premiera dla Mazowieckiego. Przypominam, że scenariusz "okrągłego stołu" był przerabiany już od dawna - w połowie lat 70 komuniści zaczęli przelewać kasę na swoje szwajcarskie konta.

typo

2013-11-04, 19:26
W polityce nie ma uczciwych ludzi. Nie ma, nie było i nie będzie.

A z Mazowieckim jest tak, że łatwo teraz siedzieć i pie**olić, że można było to zrobić lepiej. Należy pamiętać, że nikt wtedy nie wiedział, że ZSRR aż tak bardzo upadnie, trzeba było pójść na ustępstwa. Nikt nie wiedział co się stanie, czy Rosja się nie wk***i i nie jebnie, a już raz liczyliśmy na sojuszników i skończyło się 6 letnią wojną i ponad 40 letnią okupacją.

Nie chodzi mi o to, żęby go usprawiedliwiać za to co robił przed 89, ale przy transformacji swoją rolę spełnił. W tamtym czasie inaczej nie dało się tego zrobić


Łykacie prawicową propagandę jak leci. Prawica niebezpiecznie podąża lewacką drogą, na oślep, bez refleksji. Nieustannie rozliczając przeszłość, jakie k***a plany prawica oprócz rozliczenia się z przeszłością?!

Lewactwo zresztą nie lepsze - skupiają się co prawda na przyszłości, ale ja dziękuję za taką przeszłość (tęczowo-multikulti-gigasocjalnie)

Niedługo zamieni się to w scenę z "Dnia Świra", bezmyślne gdakanie, a pekiel będą robić jak zwykle ci na górze.

Nic tylko patrzeć :) Ubaw po pachy