18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sytuacje na drogach

tupak • 2015-07-23, 13:35
Nudziło mi się w weekend we Francji i zmontowałem filmik z różnych sytuacji drogowych. Jeśli ch*jowe to do piekła z tym.

Emilian89

2015-07-23, 16:33
lukaszq15 napisał/a:

Jestem debilem bo jadąc 150km/h musze zwalniać do 90km/h co 10 min, bo jeden TIR ma na tempomacie 90 a drugi 92...
Pojezdzicie troche na autostradzie to zrozumiecie.
Emilian89 nie bardzo rozumiem twojej wypowiedzi, podlapales internetową gadkę na tematach golfów i powtarzasz to jak malpa licząc na wirtualne piwka? Myslisz ze golfy nie mają mocy? Az taki bogaty jestes ze odrazy w BMW X5 siadasz?



tak licze na Wirtualne Piwka bo to jest moje marzenie aby zablysnac na Sadolu ;] Mialem Golfa III :) i wiem jaka ma moc i jaka blache silniki nie do zaj***nia 1.9 TDI / SDI a blacha gówno

BMW nie stac mnie na gówno bolida mlodych wiesniakow

masz 21 lat i podejrzewam ze prawojazdy od 3 lat no i wypowiadasz sie na temat Tirów Szczerze ?

ale tak k***a Szczerze ? to









:idzwch*j:


Tylko to mi nachodzi na mysl jak Czytam Cyber znawców drogi



Dawer17pl napisał/a:

Różni się trafiają,już przy końcu podróży trafiłem na coś takiego :




Pochodzenia Szamo... Tuły okej trafil ci sie pajac na drodza racja ale szczerze jak mam trase na Szamotuly to 2 paczki fajek mi nie starczaja tam sa dopiero Mistrze kierownicy ja nie wiem Wy macie jakies zawody z Gorzowem ? kto jest lepsiejszy ?

ithat

2015-07-23, 16:37
Szkoda ze w okresie wakacyjnym na tym odcinku A2 obowiązuje ZAKAZ WYPRZEDZANIA DLA SAMOCHODÓW CIĘŻAROWYCH, dlatego miły pan w BMW na ciebie trąbił i robił to całkowicie słusznie, sam jeżdżę do pracy tym odcinkiem autostrady i takie ch*jki jak ty to codzienność
nie pozdrawiam

tupak

2015-07-23, 16:46
lukaszq15 - niestety przykro mi ale pie**olisz jak potłuczony.

1. Po pierwsze jak nie na autostradzie mają się wyprzedzać, to gdzie - tak jak Litwin na filmiku na krajówce? Czy może na trasie Kokoszka Dolna - Pierdziszewo Kolonia ale to wtedy byś krzyczał że nie, bo z domu do autostrady drogę ci blokują.
2. Zobacz co się dzieje na niemieckiej A12 gdzie jest zakaz wyprzedzania ciężarówek przez 60km - porażka dla wszystkich.
3. Większość, powtarzam większość osobówek na autostradzie czy u nas, czy na zachodzie jedzie średnio 100 - 120 km/h - nie robi większości problemu pojechać przez nawet tą minutę czy dwie 90 km/h za ciężarówką.
3. Wyobraź sobie "osobniku który pojeździł już po autostradach" że prawie zawsze w Niemczech wystarczy włączyć lewy kierunek a osobówki same zjeżdżają czym prędzej na lewy skrajny pas (przy trzech pasach) lub zwalniają i migają długimi żebyś przed nie wbijał i wyprzedzał. Nie wiem po co ci to napisałem pewnie już cie głowa rozbolała od myślenia o co im chodzi.
4. Na autostradzie każdy ma tempo na maksa ustawione, a każdy ma inną prędkość odcinki. Średnio 85 - 90 km/h i to nie jest zachcianka kierowcy że sobie będzie o 2km/h szybciej wyprzedzał tylko przymus.
5. Autostrady i drogi ekspresowe nie są budowane by taki lukaszq15 mógł za parę złotych zapie**alać swoim srebrnym BMW (dobra już przyznaj się wydało się że to ty na początku filmu) 150 km/h tylko by usprawnić transport międzynarodowy i głównie dla ciężarówek właśnie. Koszt przejazdu 3 bramek od Konina do Świecka do dla TIRa 244zł.

Przema

2015-07-23, 16:51
@tupak

niech się na parkingu wyprzedzają

tupak

2015-07-23, 16:54
ithat - widzisz nie wiedziałem, jechałem na pamięć. To nowy zakaz w tym roku wprowadzony z tego co wyczytałem przed chwilą i tych znaków co piszą o nich jakoś nie zauważyłem. Przyznaję mój błąd. W niczym to nie tłumaczy kierowcy BMW - ani z trąbienia, ani tym bardziej z zajeżdżania drogi.

night_ZG

2015-07-23, 16:58
Kolego z tira.. Niby Twój manewr zajął TYLKO około 2 minuty.. TYLKO.. Tylko szanowni kierowcy tirów, weźcie pod uwagę to, że oprócz Was są też inni użytkownicy autostrady i przez to, że Tobie nie chce się wyłączyć tempomatu to ci jadący 140-150 km/h przez te 2 minuty zebierają się na lewym pasie i przez to tworzą się zatory lub niebezpieczne sytuacje. Dochodzi do tego, że cały lewy pas jest zawalony a prawym można śmignąć.

Świetnie widać to w dni kiedy jest większy ruch (piątki, święta, gorące dni w wakacje), śmigasz autostradą i nagle robi się korek po czym po 2 kilometrach korek znika. Skąd się wziął? A no między innymi przez niedzielnych kierowców, przez januszy jadących 90 km/h bo "mało pali" i przez takich wyprzedzających tirowców.

Korzystając z okazji chciałem powiedzieć jeszcze o zawalidrogach dla których prawy pas śmierdzi. Może mi ktoś wytłumaczyć, dlaczego do ch*ja mając 3 j***ne pasy na autostradzie niektóre zjeby w osobówkach na siłę jadą tym środkowym mimo, że prawy jest wolny????????

3. Wyobraź sobie "osobniku który pojeździł już po autostradach" że prawie zawsze w Niemczech wystarczy włączyć lewy kierunek a osobówki same zjeżdżają czym prędzej na lewy skrajny pas (przy trzech pasach) lub zwalniają i migają długimi żebyś przed nie wbijał i wyprzedzał. Nie wiem po co ci to napisałem pewnie już cie głowa rozbolała od myślenia o co im chodzi.

Tu masz rację, jechałem dwa razy przez całe Niemcy autostradą i ta kultura jazdy.. Zawsze zjeżdżali mi na zewnętrzny pas. Niby tak blisko do Polski a taka różnica na drogach. Jeździjmy tak jak oni to może inni wezmą od nas przykład?

lukaszq15

2015-07-23, 17:24
Tupak
1. TIRY blokują każdą drogę nawet z Kokoszki Dolnej - Pierdziszewo Kolonia więcj fajnie by było jakby nie blokowały chociaż autostrad.
2. Na niemieckiej A12 nie jezdzilem nigdy więc nie wiem jak tam jest.
3. Ja ustawiam tempomat na 150, jezeli osobówka jadąca 120 wyprzedza TIRA jadęcego 90 km/h jest OK, bo zajmie jej to 2sec, a inny kierowcy nie muszą tak gwałtownie zwalniać.
Osobówki w Niemczech na 3 pasmowej autostradzie uciekją na lewy pas bo mają taką możliwość. W Polsce każdy by uciekał na sąsiedni pas żeby uniknąć blokady jaką stanowi wyprzedzający TIR. Szkoda, że w Polsce takich autostrad jest tak mało.
4. TIREM nie jezdzilem nigdy, ale z tego co się orientuję to limit jest na 90km/h i każdy kierowca ciągnika powinien sobie takie tempo ustawić i ładnie sobie jechac jeden za drugim do celu mając cały czas tą samą prędkość.
5. Akurat jestem budowlańcem i na temat budowy dróg wiem wszystko. Koszt przejazdu dla osbówek od Konina do Poznania wynosi 2x17zl + 8,30 zl.
Niestety nie jeżdżę BMW i nigdy bym w życiu nie zachował się jak ten kierowca.

tupak

2015-07-23, 17:52
lukaszq15
1. Nie robią tego dla przyjemności własnej ale po to byś miał w sklepie żarcie czy swój sprzęt budowlany.
2. No właśnie.
3. W USA nie mają ograniczników w ciężarówkach i nie ma problemu blokowania. Jeden jedzie 80km/h, drugi 90 km/h a trzeci nawet jak chce jechać 90,0000001 km/h to przez chwilę depnie do 110km/h wyprzedza i swoje jedzie dalej. U nas to niemożliwe ze względu na ograniczniki więc tu jest problem a nie w kierowcach.
4. Niemożliwe do wykonania - 90km/h na tempo w kazdej ciężarówce to zupełnie inna prędkość rzeczywista na drodze ze względu na zużycie opon i ustawienie tacho. Różnice sięgają +- 4km/h. Wiesz jak ch*jowo i męcząco jest jechać za kimś 2000km, jeszcze utrzymując 50m odstępu (Niemcy).

InnyName

2015-07-23, 18:01
Ja pie**ole, ja właśnie wróciłem z trasy motocyklem w której przejechałem spokojn ie 3k+ km autostradami,a pierdyliard więcej krajowymi i jakoś mnie nie denerwowały wyprzedzajace się ciężarówki, czy to w Polsce, Chorwacji, Grecji, Turcji czy ch*j wie gdzie jeszcze, wy serio nie macie sie czego czepiać ?
10 minut straty podczas 5h jazdy to naprawdę taki problem ? Kilka razy mi zablokuje, a kilkadziesiąt razy mi zjedzie z krajowej 1 pasmowej jak lewy jest dłużej zajęty abym mógł bez problemu wyprzedzić kilka ciągników, albo kierunkiem da znać czy na zakrętach mogę wyprzedzać bo muszą jechać 60km/h przez 50km
Trochę zrozumienia egoiści

Kup se samolot to nie będziesz miał problemu z korkami, parkingiem, motocyklistami, rowerzystami i pieszymi.

killua

2015-07-23, 18:23
tupak napisał/a:

ithat - widzisz nie wiedziałem, jechałem na pamięć. To nowy zakaz w tym roku wprowadzony z tego co wyczytałem przed chwilą i tych znaków co piszą o nich jakoś nie zauważyłem. Przyznaję mój błąd. W niczym to nie tłumaczy kierowcy BMW - ani z trąbienia, ani tym bardziej z zajeżdżania drogi.




no stary bądź konsekwentny, przyznajesz że złamałeś przepisy i to tłumaczy kierowce BMW (no przynjamnie z tego trąbienia bo chamowanie faktycznie wsiowe był0). Z drugiej strony jesteś jednak bucem bo do tej drugiej ciężarówki miałeś dużo jeszcze i spokojnie mogłeś zjechać na lewo i wszystkie te auta by przejechały , ale nie bo jesteś burakiem co mu się nie chce.... setki razy widziałem na autostradzie porządnych kierowców tirów co jak wyprzedzają to jak tylko miną wyprzedzany pojazd to zjezdzają, i nie nie zajezdzaja koledze drogi, a potem spokojnie po przejechaniu wszystkich osobówek spowrotem wskakują i wyprzedzają. ale nie ty musiałeś k***a na 2 minuty zablookwać wszystkich i jeszcze sapiesz że cię obtrąbili.

typ123

2015-07-23, 18:39
Ja wiem że zaraz się zacznie gówno burza, ale!

Jeżdżę BMW, nie jestem zafajdanym dresem, nie mam zajechanej fury i owszem sporo jeżdżę i to nawet (o Bogowie) autostradami i wiecie co?

Staram się zachowywać o 180 stopni inaczej niż się utarło o kierowcach bmw, wpuszczam jak mogę, jak widzę ciężarówkę, która chce wyprzedzić to jej mrugnę i zwolnię z tych 140 do 90, bo k***a co za różnica czy dojadę w godzinę czy 55 minut....

Najsmutniejsze jest jednak to że kiedy tak jeżdżę to widzę prawdziwe zdumienie na twarzach kierowców (bmw mnie wpuściło?, BMW mi mruga żebym zapalił światła?).

A czy działa to w drugą stronę? oj bardzo rzadko zdarza się, żeby ktoś Ci mrugną że masz niezapalone światła albo coś w ten deseń, tak się utarło o kierowcach bardzo małych wozów, że to chamy i prostaki i ch*j :D , ale ch*ja na to kładę i jeżdżę jak biały kulturalny człowiek, bo mam dość tej ch*jowizny o kierowcach bmw...

P.S.
Kierowca ciężarówki to też człowiek też chce dojechać do celu, pójść do rodziny dzieciaka cokolwiek... bądźmy ludźmi na drogach... a może kiedyś to się odpłaci.

Pozdro


Behind

2015-07-23, 19:13
Też trafiłem na takiego pajaca, wyprzedzałem swoim turbo matizem tira, pajac w hondzie za mną zaczął mi napie**alać długimi jak pojeb kiedy już kończyłem manewr, to mu kulturalnie palec pokazałem. Ta k***a zjechała mi drogę i po hamulcach. Mało mnie ten tir co go wyprzedziłem nie rozj***ł na strzępy. Ale byłem zły że mój turbo matiz to tylko matiz... Nie miałem szans go dogonić i zaj***ć mu w ryj tym zajebiście dużym kluczem który wożę pod siedzeniem...

Najlepszy_na_świecie

2015-07-23, 19:36
Po co Wy się tak spinacie? Nie można by sobie spokojnie i na luzie jechać mając wylane na to wieczne ściganie się o pół długości samochodu? Jakie wtedy podróżowanie mogłoby być przyjemne i relaksujące.

Catar

2015-07-23, 19:41
A gdyby tak BMW zaczęło masowa produkcje ciągników siodłowych?

Emilian89

2015-07-23, 20:38
Nie raz wracajac z Gorzowa czy to na esce czy na expresie polarnym tudziez normlanej DK 92 iveciem nie wytostam wiwecej niz 140 z górki pelne żagle wiatrl w plecy i wo gule lecz wystarczy miec CB'ka i juz jest inna para Kaloszy by porozumiec sie z Tirkami tudziez innymi lapserdaczkami ale niestety Wiekszosc Prawych obywateli maja wyj***ne na komunikacje miedzy pojazdami i sie pruja jak stare prześcieradła co ich boli Fakt faktem czasem przeginaja podczas wyprzedzania Tiry ale tez nie raz osobowki mnie blokowaly jak widza z daleka ze mam migacz w prawo chce wyprzedzic tira to te kurewki na rejestracjach STilon Scierweo Gorzów (FMI) przyspieszaja i ja ze 140 musze hamowac do 90 by sie nie rozpie**olic na Naczepie lub przyczepce z Tandemu to jest wk***iajace i flustrujace albo wymuszaja bym sie wpie**olil na Chama ja tego nie chce ale czasem musze dlatego tez miejcie zrozumienie dla kierowców bo nie raz widzialem jak te Kurewki litwinskie odpie**alaja na drodze poznan Pniewy jak lataja po lewej stronie Wysepek