18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Święto flagi a sprawa polska

Yanek43 • 2013-05-02, 07:24
Drodzy Sadole!

Przeglądając ostatnio różne reżimowe i niereżimowe czasopisma w ramach przygotowania do matury z Wiedzy o Społeczeństwie natrafiłem na informację o nowej inicjatywie którą promuje Bronisław K. pseudonim "Prezydent" - "Orzeł może

Cytat:

We wspólnej - Programu Trzeciego Polskiego Radia i "Gazety" - apolitycznej kampanii społecznej "Orzeł może" zamierzamy rozprawić się ze stereotypem Polaka pesymisty, malkontenta, nadętego smutasa, który ma wszystkim za złe i innym zazdrości.
O ile my, Polacy, umiemy tęsknić za wolnością, umiemy się nawet o nią bić, a najchętniej za nią ginąć, o tyle radość z wolności nie bardzo już nam wychodzi. Tymczasem Polska ma wyjątkowego farta, jakiego nie miała od czasu wiktorii wiedeńskiej, i osiągnięcia, o jakich 25 lat temu nie mogliśmy nawet marzyć. Dostrzegają to przyjeżdżający do Polski cudzoziemcy, nasi rodacy mieszkający za granicą - tylko nie my sami.

Chcemy, by Polacy zaczęli odczuwać taką samą dumę ze swego kraju, jaką odczuwali za czasów II Rzeczypospolitej - mimo wszystkich jej niedoskonałości, krzywd, biedy, społecznych nierówności i deficytów demokracji.

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,13840369,Orzel_moze__Rozpoczynamy_wielka_akcje_spoleczna_radiowej.html#ixzz2S6qRWtU9

Kurier z Warszawy Jan Nowak-Jeziorański mawiał, że największym wrogiem Polski są sami Polacy, zwłaszcza jeśli w Polaku bierze górę jego egoizm, skłonność do anarchii, przerost indywidualizmu, syndrom ofiary, poczucie zdrady i opuszczenia.

Nauczmy się być nie tylko narodem, ale i społeczeństwem. Uwierzmy w siebie. Cieszmy się wolnością jak Francuzi, Czesi czy Amerykanie, którzy święta narodowe obchodzą całymi rodzinami w atmosferze radosnego pikniku.

A nasz narodowy mesjanizm i męczeństwo zamknijmy na klucz w starej rekwizytorni. Może już nigdy nie będą nam potrzebne.

"Orzeł może" - uśmiechnij się i dołącz do nas 2 maja

Kampanię "Orzeł może" zapoczątkuje wielki happening w czterech miastach Polski. 2 maja br., nad centrami Warszawy, Krakowa, Poznania i Wrocławia zostaną rozrzucone kolorowe ulotki, promujące akcję i zawierające żartobliwe acz patriotyczne wierszyki.

Następnie zaprosimy mieszkańców tych miast do zbierania ulotek i przynoszenia ich w konkretne, wyznaczone miejsca (będziemy o tym informować w "Gazecie" i na antenie radiowej Trójki). W ten sposób zamierzamy wesprzeć służby miejskie w oczyszczaniu ulic. Tak, obiecujemy, posprzątamy wszystko. A dodatkowo każdy, kto włączy się w sprzątanie, ma szansę na zdobycie ciekawej nagrody ufundowanej przez radiową Trójkę.

Również tego dnia w Warszawie odbędzie się wspólny, pokojowy marsz, który swój początek będzie mieć przy Rondzie de Gaulle'a. Z tego miejsca o godzinie 11.45 wyruszy radosny pochód. Towarzyszyć mu będzie koncert zespołu Biff, muzyka, a także wiele atrakcji i słodkich niespodzianek. Trasa przebiegnie ulicami: Nowy Świat i Krakowskie Przedmieście.

Z kolei w Krakowie o godz. 19.30 odbędzie się Koncert "Gwiazdy nad Małym Rynkiem" w stylu lat 20-tych i 30-tych, podczas którego wystąpią Krzysztof Piasecki oraz Jacek Wójcicki. Zabrzmią najbardziej znane szlagiery polskiej piosenki.

We Wrocławiu natomiast, w samo południe na Rynku czekać nas będzie m.in.: defilada i koncert orkiestry Reprezentacyjnej Wojsk Lądowych, pokaz musztry pododdziału Wyższej Szkoły Wojsk Lądowych i wystawa sprzętu wojskowego.

Honorowy patronat nad akcją objął Prezydent RP, Pan Bronisław Komorowski.

Organizatorzy Akcji: Gazeta Wyborcza i Program 3 Polskiego Radia

Zapraszamy!

Orzeł może!

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,75478,13840369,Orzel_moze__Rozpoczynamy_wielka_akcje_spoleczna_radiowej.html#ixzz2S6qZ23F5



Jeśli komuś nie chcę się czytać powiem w skrócie o co chodzi - o to aby Polak zrezygnował ze swej najświętszej świętości - prawa do marudzenia. Z jednej strony inicjatywa słuszna bo wszyscy dobrze wiemy że marudzimy za dużo. Z drugiej jednak mam nieodparte wrażenie że taniej, łatwiej i bardziej w stylu naszych "elyt" jest zorganizować kolejną inicjatywę która niczego nie zmieni ale będzie ładnie wyglądać w TuskVisionNetwork24.

źródło

na koniec grafika zaj***na z bloga B.Wildsteina która moim zdaniem zajebiście oddaje wartość tego pomysłu


źródło grafiki

Ra...........it

2013-05-02, 09:09
NIe marudź Yanku

gabrychchch

2013-05-02, 10:56
orzeł Bronka oddaje powagę jego prezydentury

hallux

2013-05-02, 11:07
a myslałam, że tylko ja jestem tak poj***na, żeby zdawać wos:D bratnia duszo..powodzenia

Ba...........or

2013-05-02, 12:33
nie zdacie

RDX

2013-05-02, 12:43
fajna wstawka, tylko szkoda was na ten wos...
...ale cóż ja zdaję 3 języki obce, więc też najmądrzejszy nie jestem :)

tds1974

2013-05-02, 17:34
Oooo, polityka. Zapewne temat trafi na główną.

rurkowiec

2013-05-02, 17:52
ten przedmiot jest taki prosty że jak pisaliśmy maturę to miałem więcej procent od tych co zdawali wos, wystarczy elementarna wiedza z tv i masz po 70-80 procent. :hitler: