18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świetnie miejsce...

Jesse.Pinkman • 2021-11-27, 22:07
...na spacery sobie wybrała i zakończyła żywot. Niżny Tagił, Rosja.

Krakus36

2021-11-27, 23:05
masakra... czemu ludzie tak popieprzyło... coraz głupsze te śmierci "selfi" "spacer środkiem ulicy" "przejazd wprost pod pociąg" itp...

OpenStreetMaps

2021-11-27, 23:34
Niech stracę czas ale się poświęcę i napiszę tu długi elaborat którym być może któremuś z was albo waszych dzieci uratuję życie .

Zastanówcie się przez chwilę czy jeśli baba w tej sytuacji gdy jadące z naprzeciwka samochody oślepiają światłami
miała by na sobie odblask to czy cokolwiek by to zmieniło?
Jest to wręcz idealny przykład na to że nie odblaskowy talizmanik ratuje życie na drodze tylko myślenie i samoświadomość.

Wszelkie te ciągle powtarzane w mediach i Internecie kampanie na temat noszenia odblasków w oderwaniu od przypominania którą stroną drogi się chodzi
to kampanie zbrodnicze dające ludziom i dzieciom fałszywe poczucie bezpieczeństwa.
Zbrodnią jest zaniechanie propagowania bardzo ważnej zasady survivalu drogowego dla pieszych, polegającej na poruszaniu się poza terenem zabudowanym drogą pod prąd. Zamiast tego wpaja się ludziom wiarę w cudowność odblaskowych talizmanów.
Broń Boże nie jestem ich przeciwnikiem!
Ale dużo ważniejsze od odblasków jest myślenie pieszego i poruszanie się po drodze pod prąd przodem do niezajeżdżających pojazdów a nie tyłem.
Pieszy widząc światła jadącego w jego stronę pojazdu ma zawsze możliwość wykonać krok w bok na pobocze, minimalizując ryzyko ewentualnej kolizji praktycznie do zera. Niezależnie od tego czy kierowca go widzi, czy też nie.
Pieszy powinien być współodpowiedzialny za własne życie.
Samo posiadanie odblasku nie czyni go nieśmiertelnym i nie zwalnia z czujności.
Pieszy który ma odblaski ale idzie jezdnią tyłem odwrócony do jadących aut nawet nie zdaje sobie sprawy na jak cieniutkim włosku wisi jego życie.
Wystarczy taka sytuacja:
Akurat z naprzeciwka jedzie inny samochód który mocno oślepia kierowcę i słabe światełko odblasku już niknie w tym blasku.
Debilom co tego nie rozumieją będzie przyświecał blask świeczki na grobie.
Tak jestem kierowcą i takich i takich bezmyślnych debili którzy uwierzyli jedynie w moc odblaskowego talizmanu widuję dość często.

sothis

2021-11-28, 01:54
OpenStreetMaps napisał/a:

Niech stracę czas ale się poświęcę i napiszę tu długi elaborat którym być może któremuś z was albo waszych dzieci uratuję życie .



Brawo, fajnie ze Ci się chciało o tym przypomnieć.

Flpgrs

2021-11-28, 02:19
OpenStreetMaps napisał/a:

Niech stracę czas ale się poświęcę i napiszę tu długi elaborat którym być może któremuś z was albo waszych dzieci uratuję życie .
Zastanówcie się przez chwilę czy jeśli baba w tej sytuacji gdy jadące z naprzeciwka samochody oślepiają światłami
miała by na sobie odblask to czy cokolwiek by to zmieniło?
Jest to wręcz idealny przykład na to że nie odblaskowy talizmanik ratuje życie na drodze tylko myślenie i samoświadomość.
Wszelkie te ciągle powtarzane w mediach i Internecie kampanie na temat noszenia odblasków w oderwaniu od przypominania którą stroną drogi się chodzi
to kampanie zbrodnicze dające ludziom i dzieciom fałszywe poczucie bezpieczeństwa.
Zbrodnią jest zaniechanie propagowania bardzo ważnej zasady survivalu drogowego dla pieszych, polegającej na poruszaniu się poza terenem zabudowanym drogą pod prąd. Zamiast tego wpaja się ludziom wiarę w cudowność odblaskowych talizmanów.
Broń Boże nie jestem ich przeciwnikiem!
Ale dużo ważniejsze od odblasków jest myślenie pieszego i poruszanie się po drodze pod prąd przodem do niezajeżdżających pojazdów a nie tyłem.
Pieszy widząc światła jadącego w jego stronę pojazdu ma zawsze możliwość wykonać krok w bok na pobocze, minimalizując ryzyko ewentualnej kolizji praktycznie do zera. Niezależnie od tego czy kierowca go widzi, czy też nie.
Pieszy powinien być współodpowiedzialny za własne życie.
Samo posiadanie odblasku nie czyni go nieśmiertelnym i nie zwalnia z czujności.
Pieszy który ma odblaski ale idzie jezdnią tyłem odwrócony do jadących aut nawet nie zdaje sobie sprawy na jak cieniutkim włosku wisi jego życie.
Wystarczy taka sytuacja:
Akurat z naprzeciwka jedzie inny samochód który mocno oślepia kierowcę i słabe światełko odblasku już niknie w tym blasku.
Debilom co tego nie rozumieją będzie przyświecał blask świeczki na grobie.
Tak jestem kierowcą i takich i takich bezmyślnych debili którzy uwierzyli jedynie w moc odblaskowego talizmanu widuję dość często.



Szkoda właściwie, że to nie jest zdrowym rozsądkiem dla wszystkich.
Ja zawsze dbam o swoje bezpieczeństwo i zdrowie, bo wiecie, nie lubie umierać xD

Justynka99

2021-11-28, 06:00
OpenStreetMaps napisał/a:

Niech stracę czas ale się poświęcę i napiszę tu długi elaborat którym być może któremuś z was albo waszych dzieci uratuję życie .

Zastanówcie się przez chwilę czy jeśli baba w tej sytuacji gdy jadące z naprzeciwka samochody oślepiają światłami
miała by na sobie odblask to czy cokolwiek by to zmieniło?
Jest to wręcz idealny przykład na to że nie odblaskowy talizmanik ratuje życie na drodze tylko myślenie i samoświadomość.



Piszesz jak antymaseczkowcy o maseczkach - jak nie działa na 100% to znaczy, że w ogóle nie działa. To nie jest tak, że odblask daje nieśmiertelność. Odblask zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku. Jest wiele dróg z ciemnymi poboczami, gdzie pieszy po prostu nie ma gdzie uciec nawet idąc właściwą stroną i wiele takich, gdzie zwyczajnie samochody jadą za szybko, żeby pieszy zdążył uciec od momentu połapania się, że auto go nie wymija. Nie wskakujesz przecież w krzaki za każdym razem, jak jedzie z naprzeciwka samochód. A w momencie, w którym widzisz, że auto zahacza o pobocze może być już po prostu za późno. Nie ma metody, która daje 100% pewności, że Cię samochód nie pie**olnie z wyjątkiem siedzenia w piwnicy i przeglądania sadola 24h/ dobę. Każda OGRANICZA ryzyko wypadku. A pieszy - zwłaszcza przy obecnej pogodzie, podczas zmierzchu, czy po zmroku i w najmodniejszych dzisiaj kolorach ubrań -biały/szary/czarny/granatowy - jest widoczny jak w moro w lesie. To po prostu barwy maskujące. I odblaski dają naprawdę wiele, ale nie znaczy to, że zapewniają nieśmiertelność.

OpenStreetMaps

2021-11-28, 10:05
Justynka99 napisał/a:

Piszesz jak antymaseczkowcy o maseczkach - jak nie działa na 100% to znaczy, że w ogóle nie działa. To nie jest tak, że odblask daje nieśmiertelność. Odblask zmniejsza prawdopodobieństwo wystąpienia wypadku. Jest wiele dróg z ciemnymi poboczami, gdzie pieszy po prostu nie ma gdzie uciec nawet idąc właściwą stroną i wiele takich, gdzie zwyczajnie samochody jadą za szybko, żeby pieszy zdążył uciec od momentu połapania się, że auto go nie wymija. Nie wskakujesz przecież w krzaki za każdym razem, jak jedzie z naprzeciwka samochód. A w momencie, w którym widzisz, że auto zahacza o pobocze może być już po prostu za późno. Nie ma metody, która daje 100% pewności, że Cię samochód nie pie**olnie z wyjątkiem siedzenia w piwnicy i przeglądania sadola 24h/ dobę. Każda OGRANICZA ryzyko wypadku. A pieszy - zwłaszcza przy obecnej pogodzie, podczas zmierzchu, czy po zmroku i w najmodniejszych dzisiaj kolorach ubrań -biały/szary/czarny/granatowy - jest widoczny jak w moro w lesie. To po prostu barwy maskujące. I odblaski dają naprawdę wiele, ale nie znaczy to, że zapewniają nieśmiertelność.



Zanim wyskoczysz przed szereg z głupim komentarzem to doczytaj lepiej do końca albo chociaż do momentu w którym wspominam o Bogu. Piszesz tu o oczywistych oczywistościach które doskonale rozumiem i się nawet z nimi zgadzam.
Nie to jednak w swym wpisie pragnę powiedzieć że odblaski są bez sensu tylko to że wszelkie kampanie reklamowe na ich temat
pomijające fakt że nie tylko ty masz być widoczny ale też tak chodzić aby widzieć co się na ciebie zbliża i jak się zbliża czynią wielkie zło.
Nie przesadzaj z tym czasem reakcji pieszego bo stary dziad już jestem, od wilelu lat praktykuję takie chodzenie i wiem że zawsze jestem w stanie zauważyć reakcję auta na mój widok czy już zbliżyło się do środka jezdni aby bezpiecznie mnie wyminąć czy zapie**ala swym pierwotnym torem prosto na moją zagładę. Lepsza jakakolwiek szansa na czas reakcji niż kompletny jej brak gdy pieszy nonszalancko popiernicza sobie dubskiem odwrócony do zagrożenia.

Wejdź proszę na YouTube i obejrzyj kilka filmów zatytułowanych Noś odblaski aby się przekonać że twórcy ich zapominają przypomnieć o chodzeniu właściwą stroną drogi. To tak jakby mówili noście maseczki bez przypominania że maseczki powinny zakrywać usta i nos.

Kiedyś nawet próbowałem komentarz o podobnej treści wskazujący na to że czasem sam odblask może nie wystarczyć rozpowszechniać pod wszystkimi filmami na ten temat na YouTube w żaden sposób do odblasków nie zniechęcając a jedynie żądając pełnej instrukcji bezpieczeństwa na drodze. I totalna klapa j***ne cenzorskie algorytmy YouTuba uznały wszystkie moje komentarze za spam i wywaliły do śmieci. :evil:

Sam posiadam kilka opasek odblaskowych

Karboksylator

2021-11-28, 10:28
baba samobója popełniła, bo przy tym natężeniu ruchu inaczej nie być nie mogło, a wy wysnuwacie teorie spiskowe

Spidzio199

2021-11-28, 16:16
Poleciała dalej niż Kubacki na skoczni