18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Świadek zatrzymuje agresora.

Salieri16000 • 2018-07-27, 15:03
Provo, UH - Dobry Samarytanin pomógł funkcjonariuszowi z Provo w pojmaniu człowieka oskarżonego o atak i próbę rozbrojenia oficera.

Według oświadczenia, 34-letni Emiliano Medina, stoi w obliczu jednego przestępstwa i pięciu zarzutów w związku z incydentem, kiedy został schwytany.

Policja odpowiedziała na zgłoszenie dotyczące mężczyzny chodzącego po parking klubu Sam's, który prosił ludzi o wodę.

Oficer podszedł do Mediny, który wskazał na broń oficera, po czym wykonał gest ręki pistoletem i wycelował we własną głowę...

Policjant napisał, że Medina sięgnął po jego służbową broń. Funkcjonariusz bezskutecznie próbował zmusić Medinę do położenia się na ziemi lecz podczas bójki Medina uderzył oficera w głowę i wydawało się, że uda mu się uciec lecz interweniowali inni świadkowie, którzy obserwowali incydent.

Według raportu policji, Medina został zabrany do szpitala, ponieważ wykazywał oznaki delirium. Badanie krwi wykazało, że Medina uzyskał pozytywny wynik testu na metamfetaminę.


komin321

2018-07-27, 15:44
A który to Policjant ?

Argeusz

2018-07-27, 15:50
komin321 napisał/a:

A który to Policjant ?


Nie jestem pewien, czy chciałeś być zabawny, czy też jesteś po prostu debilem.

komin321

2018-07-27, 16:17
Argeusz napisał/a:


Nie jestem pewien, czy chciałeś być zabawny, czy też jesteś po prostu debilem.



dobra dobra juz dam ci piwo.... :*
więcej napewno dostaniesz za ten super ekstra komentarz:P

Bo...........er

2018-07-27, 16:27
@up komin321
Tak to już jest niestety jakiś burak cie zwyzywa od debili, a reszta zj***nych kretynów uzna ze to fajne .. ;/ ehh

CoJaTamKurwaWiem

2018-07-27, 17:06
komin321 napisał/a:

A który to Policjant ?



Argeusz napisał/a:


Nie jestem pewien, czy chciałeś być zabawny, czy też jesteś po prostu debilem.



Bezbłędna diagnoza - mam kopię jego karty chorobowej:


lm65

2018-07-27, 17:20
Piękna postawa białego człowieka.

castagir

2018-07-27, 22:22
A teraz wyobraźcie sobie sytuację w Polsce.
Policjant łapie jakiegoś patusa, a reszta zamiast pomóc w zatrzymaniu to wydzierałaby mordy skandując: JP, HWDP, zostaw go psie itp. Podczas glebienia delikwenta jakieś karyny by to nagrywały i piszczały, że one go znają, że to dobry chłopak jest. Ehh... dlatego tutaj zawsze będzie zj***nie.

hfbnmiuytp

2018-07-27, 23:24
castagir napisał/a:

A teraz wyobraźcie sobie sytuację w Polsce.
Policjant łapie jakiegoś patusa, a reszta zamiast pomóc w zatrzymaniu to wydzierałaby mordy skandując: JP, HWDP, zostaw go psie itp. Podczas glebienia delikwenta jakieś karyny by to nagrywały i piszczały, że one go znają, że to dobry chłopak jest. Ehh... dlatego tutaj zawsze będzie zj***nie.



Sam jesteś jak ta karyna i człowiek JP, bo bez żadnego wstydu, niczym cwaniaczek manipulant, generalizujesz.
Ale nawet jeśli, to jak dodać do tego, że policja w Polsce (zachowując skalę do liczby populacji i znacznie większego odsetka patoli w USA) przez długi czas w stosunku do własnych współobywateli, przeprowadzała brutalne akcje niczym rosyjski OMON, to w jakimś stopniu można rozumieć reakcję stereotypowego sebka i karyny.
Następna sprawa jest, że policji u nas nikt nie traktuje poważnie bo w świetle prawa ta formacja gówno może. No ale z drugiej strony, pokazali że paralizatorem potrafią zabić.

MIhau_

2018-07-28, 00:11
hfbnmiuytp napisał/a:


[...]
Następna sprawa jest, że policji u nas nikt nie traktuje poważnie bo w świetle prawa ta formacja gówno może. No ale z drugiej strony, pokazali że paralizatorem potrafią zabić.



Zdrowy człowiek od paralizatora by nie zszedł, Stachowiak akurat był pobudzony, po środkach psychoaktywnych i do tego w stresie, więc mu pikawa padła, miesięcznie Policja dziesiątki razy używa paralizatora i nikt nie schodzi przez to. Ale ja nie o tym, tylko o tym "gówno może". Otóż może bardzo wiele. Ma ogromną liczbę uprawnień, nawet samo użycie broni wg ustawy jest dosyć szeroko regulowane, problem jest to, że policjant nie wie co mu wolno, a nawet jak wie to potem jego szef/prokurator nie wie co mu było wolno i zaczyna się rozbijanie gówna na atomy.
Policjant może wejść do domu i przeszukać ci go bez "nakazu", a tym bardziej postanowienia. Na samą legitymację. Może nawet prewencyjnie zatrzymać i osadzić w PDOZ na 24h, PREWENCYJNIE. Może za pomocą samych przepisów tak uprzykrzyć życie, że się ludziom w pale to może nie mieścić.
Policjant może wiele, ale o tym nie wie lub nie chce z tego korzystać.

DoubleBorger

2018-07-28, 00:53
A mógł go jak we wrestlingu na łeb rzucić, taką okazję zmarnować :-/

PS
Zawsze marzyła mi sie akcja, że kogoś gonią, a ja mu nogę podstawiam i krzyczę "w11 gleba k***a! Gleba! Maciek skuj go"


hfbnmiuytp

2018-07-28, 03:27
MIhau_ napisał/a:



Zdrowy człowiek od paralizatora by nie zszedł, Stachowiak akurat był pobudzony, po środkach psychoaktywnych i do tego w stresie, więc mu pikawa padła, miesięcznie Policja dziesiątki razy używa paralizatora i nikt nie schodzi przez to. Ale ja nie o tym, tylko o tym "gówno może". Otóż może bardzo wiele. Ma ogromną liczbę uprawnień, nawet samo użycie broni wg ustawy jest dosyć szeroko regulowane, problem jest to, że policjant nie wie co mu wolno, a nawet jak wie to potem jego szef/prokurator nie wie co mu było wolno i zaczyna się rozbijanie gówna na atomy.
Policjant może wejść do domu i przeszukać ci go bez "nakazu", a tym bardziej postanowienia. Na samą legitymację. Może nawet prewencyjnie zatrzymać i osadzić w PDOZ na 24h, PREWENCYJNIE. Może za pomocą samych przepisów tak uprzykrzyć życie, że się ludziom w pale to może nie mieścić.
Policjant może wiele, ale o tym nie wie lub nie chce z tego korzystać.



Chodziło mi o to, że nie może Ciebie zranić bez wyraźnej przyczyny, z czym najczęściej jest problem aby to udowodnić.
+ o przeszukaniu bez nakazu się nie wypowiem bo nie wiem, ale zgaduje, że działa to podobnie jak w USA- czyli jak się nie potwierdzi powód to potem też dla policji są grube konsekwencje i pewnie dlatego raczej się nie słyszy o takich wejściach, o ile z tym nie ściemniasz (mógłbyś podać przepis, który o tym mówi, a który pewnie brzmi "w przypadkach określonych w (...), nie obowiązuje art ten i ten itd.")

El_Macias

2018-07-28, 08:20
Rebeliant_ZPF,

Masz na pocieszenie :D

damiaxi

2018-07-28, 10:18
A tutaj Polska.

youtube.com/watch?time_continue=120&v=L5WEtIdW_sU

MIhau_

2018-07-28, 10:42
hfbnmiuytp napisał/a:



Chodziło mi o to, że nie może Ciebie zranić bez wyraźnej przyczyny,
+ o przeszukaniu bez nakazu się nie wypowiem bo nie wiem, ale zgaduje, że działa to podobnie jak w USA- czyli jak się nie potwierdzi powód to potem też dla policji są grube konsekwencje i pewnie dlatego raczej się nie słyszy o takich wejściach, o ile z tym nie ściemniasz (mógłbyś podać przepis, który o tym mówi, a który pewnie brzmi "w przypadkach określonych w (...), nie obowiązuje art ten i ten itd.")



1. A po co kogoś ranić bez przyczyny? Jest podstawa do użycia ŚPB to się go używa.
2. Źle zgadujesz, podstawą prawną jest art. 220 kpw. I hierarchia jest taka:
Postanowienie sądu/prokuratora
Nakaz kierownika
Legitymacja służbowa
Dlatego bawi mnie to wszechobecne "A MASZ NAKAZ?" jakby nakaz był czymś szczególnym. I podpowiem Ci, w sprawach o wykroczenia działa to identycznie ;)