18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

Su-57 spada z rowerka

mamurra • 2018-07-13, 17:34
Rosja likwiduje projekt myśliwca w technologii stealth, Su-57:

https://amp.businessinsider.com/russia-admits-defeat-su-57-not-going-into-mass-production-2018-7

Rosyjski wiceminister obrony miał stwierdzić, że Su-57 jest tak świetny, że nie ma sensu go produkować (!).

Jednak z dalszej części artykułu wynika, że Rosja zbudowała naprawdę dobry myśliwiec, o świetnych właściwościach manewrowych, który w bezpośredniej walce powietrznej miałby szanse pokonać F-22 albo F-35. Jednakże, jako że Su-57 jest w rzeczywistości "stealth" tylko z nazwy, nie ma szans się do F-22 albo F-35 nawet zbliżyć (bo zostanie wykryty i zestrzelony na długo przedtem, zanim jego dzielność powietrzna będzie miała szansę dać mu jakąkolwiek przewagę).

Prototypowe myśliwce zostały wypróbowane w Syrii, ale ich służba (według artykułu) trwała tylko niewiele dni, podczas których nie wystawiano ich na żadne ryzyko godne samolotu myśliwskiego tej klasy, do której Su-57 pretendował.

Nie wiem, czy ten temat jednak nie zawiera humoru zważywszy oświadczenie wiceministra. Po tagach nie znalazłem. Skasować, jeśli się nie nadaje.

Maras76

2018-07-14, 20:38
zakończą produkcję i wreszcie nie będzie ich widać ;)

parolpl

2018-07-15, 19:02
Zwykłe mydlenie oczu. Koniec historii.

throatpenetrator

2018-07-17, 11:36
Su 35 było produkowane z myślą o Indyjskim rynku bo Ci mieli kupić ponad 100 maszyn, jednak zdecydowali się na francuskie wielozadaniowe myśliwce.
Może Turcja się zaoferuje, ale jako państwo biorące udział w rozwoju f-35 raczej wybierze drugą opcję ze względu na prestiż.