18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Studnia dusz...

Halman • 2020-09-06, 02:24

skoczył i zakończył żywot

Tulkas

2020-09-06, 11:05
ra0mir napisał/a:

A ja na ten kabel wpuszczony w wodę. Było git dopóki nie podpłynął do niego.
Co te ciapaki mają z tym prądem?



zauważ że początkowo nogę zanurzył obok kabla, więc prąd odpada, już na początku by go poraziło


soulbinger

2020-09-06, 11:26
Może chodzi o to, że dwutlenek węgla, który jest cięższy od tlenu gromadzi się w studni w której nie ma przeciągu. Gość z braku tlenu po prostu dostał paraliżu.

marcinus40

2020-09-06, 11:29
Teoria: Wysokie stężenie CO2 nad powierzchnią wody, widać jak chłop się wychyla, bierze jeden w dech i totalnie odpływa. Przy wysokim stężeniu wystarczy jeden wdech do utraty przytomności :-D

Gandalf

2020-09-06, 12:02
Spuchnie to wypłynie ;-)

picolo

2020-09-06, 12:07
A ten kabelek co tam wisi to do ozdoby czy do ogłuszania debili co sobie wyją dupę w wodzie pitnej?

ProVVe

2020-09-06, 12:16
marcinus40 napisał/a:

Teoria: Wysokie stężenie CO2 nad powierzchnią wody, widać jak chłop się wychyla, bierze jeden w dech i totalnie odpływa. Przy wysokim stężeniu wystarczy jeden wdech do utraty przytomności



Tez to obstawiam... Prad juz na początku by dal oznakę kiedy moczy nogi... Tutaj raczej na bank CO2

R41NM4N

2020-09-06, 12:47
k***a nawet małe dzieci wiedzą, żeby nie włazić do studni ze względu na "niedobre powietrze" jak to na wsiach mawiali...

Cycu320

2020-09-06, 12:56
Imperator_Jan napisał/a:

Zielony kolor wody chyba świadczy o jej nienajlepszym stanie..



Nie podążaj za swiatłem....


Eknen

2020-09-06, 13:11
soulbinger napisał/a:

Może chodzi o to, że dwutlenek węgla, który jest cięższy od tlenu gromadzi się w studni w której nie ma przeciągu. Gość z braku tlenu po prostu dostał paraliżu.



to się zdarza, ale w studniach głębokich o niewielkiej średnicy, właściwie to jest główna przyczyna zgonów w takich studniach . Ta studnia jest za duża, aby dwutlenek węgla osiągnął zabójczą koncentrację .

luxpiotr

2020-09-06, 14:02
Toż to niewielkie zakłębienie a nie studnia głębinowa. Jakoś nie chce mi się wierzyć, żeby w takim otwartym zbiorniku zebrał się co2.

Eknen

2020-09-06, 14:03
Wśród nurkujących /pływających w płytkich wodach zdarza się utrata przytomności i utonięcie . Po angielsku to Shallow-Water Blackout. Cały problem dotyczy hiperwentylacji czyli tego głębokiego wdechu , który bierze się przed zanurkowaniem . Hiperwentylacja prowadzi do obniżenia poziomu dwutlenku węgla we krwi. Kiedy poziom CO2 osiąga poziom krytycznie niski, dochodzi do zwężenia naczyń krwionośnych. Jeśli zwężą się naczynia doprowadzające krew do mózgu, dochodzi do jego niedotlenienia i utraty przytomności . Dodatkowo sprawę pogarsza fakt, że pień mózgu kontroluje oddychanie, kontrolując poziom CO2 we krwi, a nie poziom tlenu. Jeśli poziom CO2 jest niski pień mózgu wysyła sygnał o wstrzymaniu oddychania, ponieważ we krwi powinno być tyle samo tlenu co CO2.
Jeśli pień mózgu nie zdąży wysłać sygnału o zaczerpnięciu powietrza przed utratą przytomności z powodu niedotlenienia, to jest pozamiatane. Zgon.
Shallow-Water Blackout to jedna z głównych przyczyn utonięć w basenach . Sprawa jest skomplikowana , ale wniosek nasuwa się sam : jeden wdech za dużo i po tobie.

https://www.ncbi.nlm.nih.gov/books/NBK554620/

mazga50

2020-09-06, 15:10
SupremeLeader napisał/a:

Up.
Bardziej bym obstawiał jakiś szok organizmu wywołany naglą różnicą temperatur, ale ja tam ekspertem nie jestem.



Tam przy schodach idzie przewód elektryczny, więc...

ValvePlsFix

2020-09-06, 18:09
A może po prostu dobrze nurkuje i to była ustawka? Oddech można wstrzymać na 2 minuty na luzie, a pod wodą jest 50 sekund...