18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strzelnica w Petersburgu ..

~McSadol • 2022-04-05, 07:52
ruscy trenują ..


na...........pl

2022-04-05, 09:28
Co tam się stało?

Kriski

2022-04-05, 09:51
narkotykiTanio.pl napisał/a:

Co tam się stało?



Friendly fire w wykonaniu zmywarki.

Robster

2022-04-05, 09:55
narkotykiTanio.pl napisał/a:

Co tam się stało?



Kolesiowu karabin wypalił. Widać po odrzucie, że poszła seria i kolejnymi kulami dostał po tułowiu i nogach.

Nexus69

2022-04-05, 12:19
Kriski napisał/a:

Friendly fire w wykonaniu zmywarki.



Gówno prawda ślepy fermenciarzu

Kriski

2022-04-05, 12:50
Robster napisał/a:

Kolesiowu karabin wypalił. Widać po odrzucie, że poszła seria i kolejnymi kulami dostał po tułowiu i nogach.



Mój błąd, dopiero w zwolnionym zobaczyłem że karabinek frunąc pruł kolesia. Co nie zmienia faktu że wina zmywarki.

PiecNaSzynach

2022-04-05, 13:04
Robster napisał/a:

Kolesiowu karabin wypalił. Widać po odrzucie, że poszła seria i kolejnymi kulami dostał po tułowiu i nogach.



To teraz jak to się stało?

Ogórek

2022-04-05, 13:31
Nie wiem nie jestem instruktorem ale nie wlazł bym na linie strzalu gdy ktoś stoi z bronią a tym bardziej zmywarka. Ale jesli kacap to nawet jest to wskazane.

Zbysław

2022-04-05, 15:02
Ani mru mru

ramadanio

2022-04-05, 16:01
Jak musiałbyć zajechany ten kałasz zeby sam strzelać serią xD

Emilian89

2022-04-05, 17:20
niestety panowie to nie wina zmywarki. 0:02 Podszedł typ do broni odbezpieczył i nagle wypaliła i poleciała do tyłu.

Anonimowyja

2022-04-05, 18:45
Dlatego magazynek wkłada się do broni dopiero, gdy zajęliśmy stanowisko strzeleckie a oś strzelnicza jest pusta. Broń powinna być przeładowana dopiero, gdy zaraz przymierzamy się do strzału.
Nie mniej sytuacja, gdy broń sama wystrzeliła nie powinna mieć miejsca. Z drugiej strony to rosja, więc może tak miało być?

Jako ciekawostkę przytoczę cytat z Wikipedii o Polskim PM-63 Rak:
Cytat:

Do wad PM-63 należała pewna podatność na przypadkowe strzały, spowodowana łatwością samoprzeładowania pistoletu przy upadku, uderzeniu lub zeskoku z czołgu, przy źle zablokowanym zamku


Janusz_k

2022-04-05, 20:39
Anonimowyja napisał/a:

Jako ciekawostkę przytoczę cytat z Wikipedii o Polskim PM-63 Rak



Bo PM-y to największe gówno jakie widziałem, strzelałem z tego w wojsku. Prostota tej broni jest jednocześnie największą jej wadą. W komorze nabojowej 'lata' kawałek żelaza który jest jednocześnie też zamkiem, rygluje lufę bezwładnościowo, potem gazy prochowe przez łuskę pchają go do tyłu jednocześnie wywalając łuskę na zewnątrz, sprężyna go hamuje i zawraca z powrotem, po drodze ładuje nabój do komory i wyzwala spłonkę iglicą. Duży ciężar zamka powoduje dość szybkie wyrobienie zaczepu który ma go zablokować, efekt tego widać na filmie, sam potrafi w ten sposób opróżnić cały magazynek bo tam strzela się tylko seriami, nie ma mechanizmu pojedynczych strzałów.

hasfar

2022-04-05, 23:44
Czyli czysto teoretycznie, w przypadku jeden na milion - możliwe jest przypadkowe samobójstwo przez strzał w potylicę.
Tam w Katyniu to musiała być niezła seria przypadków!

CrookerS

2022-04-05, 23:47
Kriski napisał/a:

Friendly fire w wykonaniu zmywarki.



Zaciecie kolego. Sam siebie odpalil. Zmywara nawet nie ogarnela co sie odj***lo :krejzi: