18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Strzał ze snajperki

CrazyEdek • 2022-05-30, 18:36
Trafił nawet.


Pawehan

2022-05-30, 21:24
Kiedyś strzelałem starą amunicją z 80 roku . Proch oczywiście Nitro i był to boczny zapłon. Możliwe że proch nitrocelulozowy nie może tak długo "siedzieć" bo na moje oko strzał był potężniejszy , mocniejszy , odrzut większy , coś jak amunicja P+ , a była to przecież zwykła. W tych nabojach odrywało się denko łuski, czyli może być, że przez te lata proch zareagował z mosiądzem i osłabił łuskę w tym newralgicznym miejscu przez nawet minimalną korozję.
Ale wracając do tego prochu Nitro nieszczęsnego , to wyciągnołem z tego strzelania wnioski takie , że stracił on swoją stabilnosć , którą uzyskuje się przez różne związki chemiczne. Przez to był mocniejszy, spalał się szybciej i dawał większe ciśnienie. Coś jak u łysego, tylko on strzelał z ręcznej armaty i stad takie obrażenia.

TiIg_Die_Schmach

2022-05-30, 21:30
stopwar napisał/a:

Możliwe, albo brazzeersowi nie chciało się czyścić i przyblokowało pocisk.
Co do kolegi, najlepsze efekty daje KBK AKMS, gdy dodatkowo kolba złoży się na ryju.
Chociaż rozdęcia lufy nic nie przebije.




Nic nie przyblokowało. Ostatni pocisk do tej pory tkwi w hydrancie. Okazało się że kupił przeciwpancerne pociski podkalibrowe które ktoś podrobił, bo jedyne to demobilu i już się ich od lat nie produkuje. Podrobiony pocisk był przeładowany i spowodował tak duży skok ciśnienia że zerwało nakrętkę komory nabojowej i zrobiło bum.

Nikt_nie

2022-05-30, 22:02
Stare ale jare :) byłem na bierząco jak się to wydarzyło, subskrybuje i polecam kanał.

obciach2

2022-05-30, 22:20
Out of battery fire . Nabój nie wszedł do końca do komory i odpaliło.

CzarnyAdolf

2022-05-30, 22:25
Karabin sklejony z aparatu Canon i puszki po Coca Coli

woytasw

2022-05-30, 22:30
Pawehan napisał/a:

Kiedyś strzelałem starą amunicją z 80 roku . Proch oczywiście Nitro i był to boczny zapłon. Możliwe że proch nitrocelulozowy nie może tak długo "siedzieć" bo na moje oko strzał był potężniejszy , mocniejszy , odrzut większy , coś jak amunicja P+ , a była to przecież zwykła. W tych nabojach odrywało się denko łuski, czyli może być, że przez te lata proch zareagował z mosiądzem i osłabił łuskę w tym newralgicznym miejscu przez nawet minimalną korozję.
Ale wracając do tego prochu Nitro nieszczęsnego , to wyciągnołem z tego strzelania wnioski takie , że stracił on swoją stabilnosć , którą uzyskuje się przez różne związki chemiczne. Przez to był mocniejszy, spalał się szybciej i dawał większe ciśnienie. Coś jak u łysego, tylko on strzelał z ręcznej armaty i stad takie obrażenia.



Łał
Kończę chińska konserwę do kałacha z roku 71 i nic się nie dzieje. Mam resztki polskiej z 83 roku i nic się nie stało. Do TT mam pestki z 56 i strzela aż miło. Bocznego polskiego z 81 roku wywaliłem jakieś 500 sztuk i poszło ok. Wszystko było z prochem nitro. Będzie miało pierdyknąć to pierdyknie. Nie ma się co podniecać

Mzimu

2022-05-31, 00:34
Beka_XD napisał/a:

To w końcu strzelał ze snajperki, czy z pistoleciku, a snajperki używał jedynie jako celownika? Jeśli tak, to dlaczego rozj***ło lufę snajperki, a nie p*zdolet? Jakiś znaffca się wypowie?



To jest chwyt pistoletowey, z kawałkiem zamka, część karabinu.

Pawehan

2022-05-31, 00:51
woytasw napisał/a:

Łał
Kończę chińska konserwę do kałacha z roku 71 i nic się nie dzieje. Mam resztki polskiej z 83 roku i nic się nie stało. Do TT mam pestki z 56 i strzela aż miło. Bocznego polskiego z 81 roku wywaliłem jakieś 500 sztuk i poszło ok. Wszystko było z prochem nitro. Będzie miało pierdyknąć to pierdyknie. Nie ma się co podniecać



Widać kamikadze.
Amunicja , amunicją, normalka. Ale tą konserwę z psa trzeciej kategorii można było sobie odpuścić, naprawdę.
Albo zostaw sobie na później jak będzie w Polsce naprawdę kryzys. Smacznego.

~mg_schutze

2022-05-31, 03:44
Pawehan napisał/a:

Widać kamikadze.
Amunicja , amunicją, normalka. Ale tą konserwę z psa trzeciej kategorii można było sobie odpuścić, naprawdę.
Albo zostaw sobie na później jak będzie w Polsce naprawdę kryzys. Smacznego.



Chłopie przestań, piszesz bzdury jakich mało. Na żadnej wojskowej nie widziałem ani jednego problemu, zawsze zdarzały się problemy z elaborką. Konserwy przerabiałem już chyba z każdego kraju byłego Układu Warszawskiego, włącznie z ChRL jak jeszcze można to było normalnie w sklepach brać. Kolesiowi na nagraniu wyj***ła właśnie elaborka, plus inne czynniki, za ciepło i problem z drożnością lufy.

Powtórzony eksperyment. I ten sam efekt.
https://www.youtube.com/watch?v=hsw70VfSFFw

"przyczyną były dłubane, zbyt gorące naboje .50 BMG SLAP, jakoś 170 tysięcy Juli, a broń do 90 tysięcy."

Pawehan

2022-05-31, 09:01
Są jeszcze na łysego kanale filmiki jak próbował strzelać amunicją typu 700 Nitro express (przeznaczona na największe zwierzęta z Afryki) ze zwykłej strzelby pojedynki łamanej z marketu. :shock:

stopwar

2022-05-31, 09:44
TiIg_Die_Schmach napisał/a:

Nic nie przyblokowało. Ostatni pocisk do tej pory tkwi w hydrancie. Okazało się że kupił przeciwpancerne pociski podkalibrowe które ktoś podrobił, bo jedyne to demobilu i już się ich od lat nie produkuje. Podrobiony pocisk był przeładowany i spowodował tak duży skok ciśnienia że zerwało nakrętkę komory nabojowej i zrobiło bum.



I wszystko jasne. W takim razie, miał ch*j na co zasłużył. Ten co składał te naboje, to chyba miał chińską wagę, albo ładował na oko.

Pawehan

2022-05-31, 10:41
woytasw napisał/a:

Łał
Kończę chińska konserwę do kałacha z roku 71 i nic się nie dzieje. Mam resztki polskiej z 83 roku i nic się nie stało. Do TT mam pestki z 56 i strzela aż miło. Bocznego polskiego z 81 roku wywaliłem jakieś 500 sztuk i poszło ok. Wszystko było z prochem nitro. Będzie miało pierdyknąć to pierdyknie. Nie ma się co podniecać



No widzisz Stary. A mi odrywało się denko łuski w tych nabojach , czyli to nie tylko moje subiektywne odczucie.

woytasw

2022-05-31, 12:10
Pawehan napisał/a:

No widzisz Stary. A mi odrywało się denko łuski w tych nabojach , czyli to nie tylko moje subiektywne odczucie.



Parę razy oderwało denko w nowej SB oraz w czerwonej SK . Nie ma na to normy

Ale paczkowane STV czyli zsypywane z całego UW naboje kałachowe nie sprawiały żadnych problemów - pomimo swojego wieku.. Mam SKS-a z 53 roku i strzelałem amunicją tez tego roku Strasznie kopciła ale dała radę.

intermag

2022-05-31, 12:46
maxkulczyk napisał/a:

Pukawka to Serbu RN 50 ,
Gosc co strzela to Scott a jego kanal na jutubie to kentucky ballistic (proponuje obejrzec relacje z wybuchu pukawki podobno od starej amunicji i temp do jakiej sie nagrzala)
ledwo przezy;, rozj***lo mu oczodol, czesc wbila mu sie w okolicach obojczyka i tracil duzo krwi ale mial farta ze byl jakims tam psem czy wojakiem wczesniej to wj***l w dziure kciuka i to mu dalo pare minut na dowiezienie do szpitala pozniej



Dodam jeszcze że jakiś czas temu robił test identycznej broni. Sprawdzał jak do tego doszło i oczywiście broń się również rozpadła.