18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Struny gitary podczas grania

ke...........85 • 2011-07-14, 09:30
Fajnie to wygląda :)


Blodhgarm

2011-07-14, 16:44
@SpermaSzatana
To, że czegoś nie rozumiesz, nie znaczy, że jest nieprawdą.

kolejny

2011-07-14, 20:01
eh troche to głupio brzmi, ale spermaSzatana dobrze mówi, a idioci którzy się dali nabrać niech wrócą do słuchania techno albo radia.
Struna basowa w klasycznym nastrojeniu ma około 82hz, jest to najniższa częstotliwość w tym dropie, ludzkie oko podobno widzi 30 fps i kamery, które mieszczą się w pudłach akustycznych nie przekraczają takiej wartości, więc jak możliwe, żeby drgania strun były widoczne w normalnym tępie.
Warto zauważyć, że jednak amplituda drgania przy dźwiękach jest odpowiednio odwzorowana wygląda idealnie jak wykres, czyli koleś nagrał filmik i edytował film w taki sposób, że "widać" muzykę, może program do edycji nazywa się lsd?
Ci wszyscy co, którzy wierzą w to co widzą, a nie myślą o tym co widzą, niech poszukają nagrania na yt z klatki czasu o drganiu strun (nie chce mi się szukać, ale z tego co pamiętam to grali tam na basie i na wiolonczeli, czyli amplituda jest dosyć duża).
I jeszcze to tych tępych ku*asów co uwierzyli w ten filmik:
pie**olcie się
chciałem nagrać filmik jak drgają struny i k***a 15 minut wyciągałem j***ny telefon z pudła akustycznego.

kerim85 napisał/a:




Masz rację, każdy głupi wie, że struna wydaje z siebie dzwięk poprzez uwalnianie energi kosmosu przy dotknięciu.


Daruj sobie i tak nie trafisz na szczyt swoich ambicji
(czyt. mistrzów)

amb

2011-07-14, 20:52
1. wpiszcie sobie w youtube "guitar string slow motion" (kolejny, wywazasz otwarte drzwi :P )
2. @longlong7: twoj nauczyciel fizyki z gimnazjum bylby niepocieszony. to, o czym mowisz, to nie interferencja, tylko efekt stroboskopowy. malo tego, na filmiku tego nie ma. interferencji (ani fal dzwiekowych, ani swietlnych) tez nie.
3. to, co koles wstawil w miejsce strun to ruszajacy sie wykres wychylenia struny w czasie. zastanawia mnie tylko, jak on do cholery to zrobil, a zrobil to zajebiscie.

Edek Łomiarz

2011-07-14, 20:59
fake
a czemu?
ot, choćby dlatego, że NIE MA SZANS żeby tak napięte struny, jak są w gitarze, wyginały się w takie ostre "zęby" (nie wiem jak to nazwać) jak jest to pokazane np. w 30-35 sek.

Ludzie, błagam, trochę logicznego, SAMODZIELNEGO myślenia!
To na prawdę nie boli!!!

spiepszaj_dzbanie

2011-07-14, 21:32
SpermaSzatana napisał/a:

emenemsy na prawdę gadają


No ale na prawdę gadają. Nigdy nie gadałeś z emenemsem?

timmy77

2011-07-15, 00:16

Pozdro, i niech ktoś mnie nazwie wszechwiedzącym napinaczem...

ke...........85

2011-07-15, 08:24
Niektórych chyba podnieca udowadnianie innym, że to co widzą jest nieprawdą.

bercik05

2011-07-15, 19:25
Fake jak słonie trąba! Miałem napisać jak ch*j, ale to brzydko!

r4dzik

2011-07-16, 11:09
widzę, że same kapitany obviousy

Kowal.

2015-07-21, 07:12
Gosc postanowil wrzucic kamere do gitary i nagrac z bliska jak wibruja struny. Gosc gra 2 utwory zespolu metallica jak kogos to interesuje, musze przyznac ze ciekawie to wyglada.






Jak bylo albo ch*jowe to do kosza ;-)