18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Stopa Słonia

achujciwcycki • 2013-07-08, 09:54


Tak wygląda stopiony rdzeń reaktora w czarnobylu, który po przetopieniu się przez kila warstw betonu zatrzymał się gdzieś w podziemiach elektrowni. Choć formacja wydawać mogłaby się niewielka, waży setki ton (tak podali przynajmniej). Samo spojrzenie na ten twór zabiłoby człowieka, zdjęcie zostało wykonane za pomocą lusterka.

Tu film, nie obsługujemy jeszcze dailymotion.

http://www.dailymotion.com/video/xgrtsg_inside-chernobyl-s-sarcophagus_tech#.Udpta6w3i1t

en...........an

2013-07-08, 10:04
Gdyby nie tytuł nawet bym się nie domyślił co to.

~Vuko

2013-07-08, 10:23
No to k***a słoń czy bazyliszek?

Wyjaśni mi ktoś czemu niby zdjęcie robiono przy pomocy lusterka?

Bociek

2013-07-08, 10:25
Trzeba dodać że katastrofa w Czarnobylu stworzyła też nowy minerał 'Czarnoobylit', nie wierzysz? wygoogluj :P

Fa...........um

2013-07-08, 10:26
Jest tak cholernie radioaktywne, że aż ktoś mopa z lewej strony zostawił :mrgreen:

I_T_I

2013-07-08, 10:37

rockface123

2013-07-08, 11:21
ciekaw jestem czy można to wysadzić i jak by to pie**olnęło hmm :evil:

Suka_Blyat

2013-07-08, 11:29
Cardioceras napisał/a:

No to k***a słoń czy bazyliszek?

Wyjaśni mi ktoś czemu niby zdjęcie robiono przy pomocy lusterka?



Promieniowanie z tej masy jest tak duże, że ja pie**ole, w kilka sekund człowiek dostaje wielokrotność dawki śmiertelnej i umiera w męczarniach w ciągu kilku/kilkunastu godzin

BongMan

2013-07-08, 11:34
ach*jciwcycki napisał/a:

Samo spojrzenie na ten twór zabiłoby człowieka, zdjęcie zostało wykonane za pomocą lusterka.


A co to, k***a, bazyliszek?

Bo...........aS

2013-07-08, 12:03
Zdjec nie robi sie czasem aparatem? :krejzi:

Darson666

2013-07-08, 12:44
Za Czarnobyl zawsze piwo!

juzeg

2013-07-08, 12:52
W wyniku awarii i niekontrolowanego wzrostu mocy, uległ stopieniu rdzeń, który uformował m.in. coś na kształt „nóg słonia”. O tym jak początkowo duża mogła być temperatura świadczy to, że główny składnik prętów – Uran ma temperaturę topnienia aż 1135°C, a roztopiła się i spłynęła w dół w zasadzie cała jego ilość, przepalając w ciągu kilku dni strop. Na szczęście wcześniej udało się wypompować nagromadzoną poniżej wodę, choć operacja ta kosztowała zdrowie i życie wielu ludzi. Jednak dostanie się rozgrzanych pozostałości rdzenia do wody spowodowałoby kolejną eksplozję fizyczną pary, a nie jądrową!.
Początkowo bardzo wysoka aktywność produktów rozszczepień w szczątkach reaktora zaczęła maleć i to głównie ze względu na naturalnie zachodzący proces zaniku promieniotwórczego. Ryzykowne akcje zrzucania środków gaszących i dekontaminacyjnych ze śmigłowców miały jednak różną skutecznoś. WIększość materiału co spadła do wnętrza Bloku IV, ale niestety nie do rdzenia (przeszkadzała w tym m.in. przechylona pokrywa). Skuteczną metodą okazało się wpompowanie na początku maja, środków gaśniczych rurami z Bloku III, i umożliwiło w końcu zgaszenie pożaru oraz zażeganiu wycieku z rdzenia – co pozwoliło na zbudowanie Sarkofagu jeszcze w 1986 r. 29-krotne zmniejszenie aktywności radionuklidów w zniszczonym rdzeniu już w ciągu roku od Awarii, zaś 49-krotne w dwa lata po niej, sprawiło że stopione paliwo zaczęło powoli stygnąć i uformowało się w postaci m.in. słynnych „nóg słonia”.

od: Andrzej_K, strefazero.org

mahalik666

2013-07-08, 13:05
Najmilszy komplement w Czarnobylu ?
- Promieniejesz! :krejzi:

starskrim^

2013-07-08, 13:10
Piwko za materiał o Czarnobylu!