18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
Planowana przerwa techniczna - sobota 23:00 (ok. 2h) info

Stephen King "Zdolny uczeń"

mystersaditik • 2014-08-21, 18:56
Cytat:

„Zdolny uczeń, czyli Lato zepsucia” to niezbyt długie opowiadanie Stephena Kinga. Ale rozpala wyobraźnię i trzyma w napięciu tak samo jak niemal tysiącstronicowe powieści mistrza grozy i strachu.

Opowiadanie Stephena Kinga z „Czterech pór roku”. Todd Bowden wpada na trop hitlerowskiego zbrodniarza, który pod przybranym nazwiskiem ukrywa się w amerykańskim miasteczku. Trzynastoletni chłopak okaże się bardzo pojętnym uczniem oprawcy z Auschwitz.


lubimyczytac

Witam. Chciałbym przedstawić Wam opowiadanie Stefana Króla "Zdolny uczeń" (z ang. Apt pupil). Pokrótce rozwijając powyższy opis: młody chłopak odkrywa w sobie prawdziwego sadola. Świetnie opisana rosnąca fascynacja młodego zbrodniami nazistowskimi. Przeczytałem ją ponad rok temu, ale z tego co pamiętam to dobrze wkręca.
Polecam każdemu cały zbiór "Cztery pory roku".

Opowiadanie doczekało się ekranizacji, niestety nie oglądałem.

~Angel

2014-08-21, 19:06
Tytuł filmu na j.polski przetłumaczono na "Uczeń Szatana" - dostępny na chomiku.

ArekJarek

2014-08-22, 16:39
Zdolny uczeń jest ch*jowy jak rosół z cukrem. Czytałem już chwilę temu ale z tego co pamiętam to młody wyczytał gdzieś w haha bibliotece, że dziadek z sąsiedztwa był nazistą i potem go szantażuje i dziadek musi wkładać swój stary mundur. ch*jowe.

sa...........os

2014-08-23, 00:55
Milten napisał/a:

Zdolny uczeń jest ch*jowy jak rosół z cukrem. Czytałem już chwilę temu ale z tego co pamiętam to młody wyczytał gdzieś w haha bibliotece, że dziadek z sąsiedztwa był nazistą i potem go szantażuje i dziadek musi wkładać swój stary mundur. ch*jowe.




Jak chcesz doświadczyć jakichś emocji, czytaj całe opowiadanie, a nie streszczenie ze szkolnego bryku lub opisu ekranizacji z gazety... ;-)

robcio26

2014-08-30, 21:52
Z tego co pamiętam to było to coś o chłopaku(13-14 lat) co miewał sny o obozach koncentracyjnych śnij chyba o jakiejś żydówce o komorach gazowych po tych snach budził się mokry :roll:

skukla

2014-09-02, 16:08
Czytałem Kinga kiedyś. Znudził mi się. Ma niestety bardzo nużący styl. Bardzo powoli się rozkręca i nudzi niestety.