18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Stephen King Wszystko jest względne. 14 mrocznych opowieści

Bobek_ • 2011-01-18, 23:02



empik.com napisał

Cytat:

Czternaście opowiadań mistrza horroru. Razem z bohaterami trafiamy do tajemniczego świata z cyklu Mroczna Wieża, by stawić czoła wampirzycom, ale już kilkanaście stron dalej uciekamy wraz z Johnem Dillingerem przed obławą FBI. Spotykamy wędrujących nieboszczyków, prześladuje nas zmieniający się obraz i trafiamy do nawiedzonego pokoju hotelowego, gdzie od lat dochodzi do makabrycznych wypadków. W restauracji musimy się zmierzyć z szaleńcem, który ni z tego, ni z owego postanowia nas zabić. A kiedy wybieramy się nad rzekę, by spokojnie połowić pstrągi, natykamy się na samego diabła.


Rafal1757

2011-09-03, 18:06
king jest mistrzem ale takie krótkie opowiadania nie przypadły mi do gustu

BÃ...........³g

2011-09-03, 20:26
Rafal1757 napisał/a:

king jest mistrzem



Tyś chyba Edgara Allana Poe nie czytał, on jest mistrzem.
King ma momenty, miejscami jednak czytając jego książki, czujesz jakby na siłe nadawał zjawiskom cech strasznych.
Czekać aż napisze książkę o zabójczym bucie.

Zresztą, często można znaleźć analogię w jego książkach, nie ma w nich pie**olnięcia.
Czytając dzieła Poe'go czuć że czytamy mistrza, przez wielkie M.

Lepiej mi się czytało Turgieniewa niż Kinga, więcej mistycyzmu - mniej konsumpcyjnego horroru, skrytego za komórkami, puszkami coca-coli i tym całym błyszczącym światem.

Rafal1757

2011-11-19, 20:04
jeśli tak piszesz to nie pozostaje mi nic innego jak wypróbować Edgara, zobaczymy ;p

W

2011-11-22, 22:53
nie czytałam kinga, ale filmy (te, które widziałam) na podstawie jego książek są głupie

Da...........ki

2011-11-22, 23:07
niedlugo skoncze 5 tom mrocznej wiezy jak dla mnie rewelka poki co

Templariusz Mariusz

2012-01-19, 18:29
King łyka miecza, a jego pożal się boże epopeja Mroczna Wieża to grafomania i nuuda. :-/

whiterussian

2012-03-31, 18:31
takie krótkie opowiadania to raczej forma rozrywkowa, nie wiem jaką i czy to ma wartość literacką....

Architeuthis Dux

2012-09-21, 22:33
Templariusz Mariusz napisał/a:

King łyka miecza, a jego pożal się boże epopeja Mroczna Wieża to grafomania i nuuda. :-/


Też z ciekawości sięgnąłem po Kinga i jego "Czarną bezgwiezdną noc" - bardzo nudne, sztampowe i grafomańskie cztery opowiadania. I jeszcze jego posłowie w którym (o ironio) sam tępi ludzi którzy piszą tylko by zarobić. Jestem na nie ;)