18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Stephen Hawking Bojkotuje izrael

stefan szufla • 2013-05-08, 13:45
Artykuł bezczelnie zerżnięty z Onetu :-)

Kod:
 Wybitny brytyjski uczony, astrofizyk Stephen Hawking wycofał się z konferencji zorganizowanej przez Izrael, dołączając do bojkotu tego kraju przez akademików na znak protestu przeciwko okupacji ziem palestyńskich - poinformował Uniwersytet Cambridge.
Stephen Hawking, fot. AFP

Przykuty do wózka 71-letni Hawking, który zdobył międzynarodowy rozgłos swoją pracą nad czarnymi dziurami w czasoprzestrzeni, miał przemawiać w czerwcu na prestiżowym spotkaniu zorganizowanym przez prezydenta Izraela Szimona Peresa.

Nazwisko Hawkinsa jednak cicho spadło z listy uczestników w tym tygodniu, dając powód do radości zwolennikom propalestyńskich ugrupowań, dążących do izolowania Izraela na scenie międzynarodowej za okupowanie ziem palestyńskich.

"Jest to jego niezależna decyzja o respektowaniu bojkotu, oparta na jego wiedzy o Palestynie i na jednomyślnych radach jego własnego środowiska akademickiego" - podał na swojej stronie internetowej Brytyjski Komitet do spraw Uniwersytetów Palestyny.

Uniwersytet Cambridge, na którym pracuje Hawking, potwierdził, że profesor zaaprobował to oświadczenie. Sam Hawking we własnym imieniu żadnego oświadczenia nie wydał.

Jak podaje agencja AP, organizatorzy konferencji uznali decyzję Hawkinga za "nieusprawiedliwiona i złą".

W ostatnich latach liczne osobistości ze świata sztuki i rozrywki, m.in. brytyjski piosenkarz Elvis Costello i rockowy zespół Pixies, odmawiały występowania w Izraelu w ramach poparcia dla Palestyńczyków.

Bezpośrednie rozmowy izraelsko-palestyńskie załamały się w 2010 roku w związku z nieustającą rozbudową żydowskich osiedli na terytoriach zajętych w rezultacie wojny z 1967 roku. Na ziemiach tych Palestyńczycy chcą utworzyć własne państwo.


Brawa Dla Stephena za odwagę 8-)

majer

2013-05-08, 13:49
zastanawia mnie po ch*j pisać "Przykuty do wózka 71-letni Hawking" toć to chyba wszyscy wiedzą, wydaje mi się że opisywanie ze szczegółami i to zbędnymi to jak pisanie :

Papież Jan Paweł II, który jest prawiczkiem, pozdrawiał wszystkich na placu św Marka"

ps. dzięki za wrzutke, fajne info, piwo.

stefan szufla

2013-05-08, 13:51
Wiesz może nie każdy jednak wie że jest przykuty do wózka ;/ nie mniej jednak zawsze wiedziałem że to mądry chłop :D

sz...........an

2013-05-08, 14:01
I weź tu bądź człowieku mądry.... nie cierpię żydów i ciapatych czyją stronę trzymać? :(

Xiem

2013-05-08, 14:15
Gdyby nie Izrael ciapate gówno już dawno zalałoby świat...

kupaDelfina

2013-05-08, 14:18
raczej gdyby nie my, 1683 Bitwa pod Wiedniem

Miziou

2013-05-08, 14:54
W tym wypadku to akurat mnie mało obchodzi czy to ciapaci, czy czarni, czy niebieskoszarzy. Wyobraź sobie, że ktoś ci włazi do chaty, rozsiada się w pokoju, zajmuje kuchnie, a ciebie wpie**ala do klopa - bo w jego "swietej ksiedze" jest napisane, ze to jego mieszkanie. Sąsiedzi mają cię w dupie, cała reszta blokowiska też, a ty jak chcesz się wynurzyć z rodziną z kibla, żeby walczyć o swoje, to dostajesz srogi wpie**ol. pie**olę ich, nie jestem antysemitą, ale antysyjonistą na pewno.

Brawa dla Hawkinga.

be...........en

2013-05-08, 15:06
Na marginesie chciałem tylko powiedzieć, że Hawking na pewno jest medialną postacią, ale wśród fizyków za tak bardzo wybitnego nie uchodzi. Jest na pewno popularyzatorem fizyki, jednak co do wkładu w naukę, to żyli do niedawna i nadal żyją fizycy o wiele wybitniejsi, z tym, że nie tak popularni wśród ludu pracującego miast i wsi.

sługaSzatana

2013-05-08, 16:06
Ciapatych nie lubię, ale pejsatych syjonistów jeszcze bardziej. Piwko ze słomką dla Hawkinga.

Re...........ms

2013-05-08, 16:26
eeeeeeeeeeeeeeee tam pie**olenie. Wpie**alają się wszyscy w konflikt, który trwa od początku świata i myślą, że coś kiedykolwiek zmienią.

adekniejadek89

2013-05-08, 19:15
szer.Lucjan napisał/a:

I weź tu bądź człowieku mądry.... nie cierpię żydów i ciapatych czyją stronę trzymać? :(



ja trzymam stronę Palestyny, byli tam wcześniej więc mają prawo do własnego terytorium

Promocja

2013-05-08, 19:40
adekniejadek89 napisał/a:



ja trzymam stronę Palestyny, byli tam wcześniej więc mają prawo do własnego terytorium



Ja w sumie nie tyle co trzymam stronę Palestyny, co po prostu nie lubię żydów ;)