18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

SteadfastJazz

lolflexberylex • 2013-11-08, 15:25

Ćwiczenia mające na celu sprawdzenie współpracy NATO. Drawsko Pomorskie



Szukałem po tagach i nie znalazłem

tranzystor

2013-11-10, 00:07
boberm napisał/a:

Żałosne ćwiczenia. 6 tyś ludzi razem, z czego chyba 3 lub 4 tyś wystawiła Polska. Powinno być po 6 tyś z każdego kraju, kilkaset pojazdów, co najmniej setka samolotów, kilkadziesiąt okrętów. Taką śmieszną garstką to oni nie pokonają reprezentacji San Marino w piłce nożnej. Do tego na tych wszystkich filmach z poligonów to ich "walka" polega na staniu w miejscu i strzelaniu w pagórki wszystkim co mają, co oni ćwiczą?




A co, amerykanie i Niemcy mieli się zj***ć całymi swoimi armiami do Polski?

Splifcior

2013-11-10, 01:24
Nie rozumiem po co robić takie ćwiczenia. II Wojna Światowa pokazała, że na sojuszników nie mamy co liczyć, więc powinniśmy ćwiczyć sami. Oczywiście logistyke potrzebną do transportu amunicji z Niemiec czy Czech można ćwiczyć, tylko po co sprowadzać tu niemców skoro w razie wybuchu wojny nawet by nam nie pomogli. Jeszcze by sie dołożyli do rozbioru pewnie. Wg mnie powinien powstać Sojusz Słowiański czy jakkolwiek go nazwać. Kraje którym zależy na tym żeby sie uniezależnić od rosji - Ukraina, Litwa, Łotwa, Estonia no i Polska. My mielibyśmy "strefe buforową" między naszą granicą a ruskimi, a w razie wojny odzyskalibyśmy Królewiec. Oczywiście zostaje aspekt ekonomiczy, te kraje są uzależnione od ruskiego gazu ale w końcu mamy łupki. Po za tym na wschodzie jest ogromny rynek zbytu a przez UE mamy zamknięte drzwi do naszych słowiańskich sąsiadów. Dobry i solidny rząd byłby w stanie to zrobić...
Ehh to sie k***a rozmarzyłem

Wolf3D

2013-11-10, 04:00
Dla informacji NATO pomoże Polsce JEDYNIE GDY POLSKA UTRZYMA PRZEWAGĘ W POWIETRZU.