18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

SPUSC jedynke

H788 • 2011-09-01, 12:34
"Głosuj bez obciachu, spuść jedynkę do piachu."

W każdych wyborach do Sejmu dostają się zwykle ci sami kandydaci.Zauważył to też Kabaret Klika i zaproponował akcję, która może to zmienić.
Ponieważ całkowicie się z panami Sobczakiem i Szpakiem zgadzam podejmuję ich akcje i niniejszym tu o niej informuję.
Cytuję fragment z ich felietonu pt."Bez obciachu" zamieszczony w ostatniej Angorze.
"Czas najwyższy, aby ci impotenci polityczni, okupujący od rana do wieczora radio i telewizję, zajęci jałowymi sporami i dbający wyłącznie o siebie i swoje kariery, ustąpili miejsca ludziom młodym, wykształconym, pełnym energii, entuzjazmu i świeżego spojrzenia na rzeczywistość. Dokonać tego można w następujący sposób. Mubaraki okupują pierwsze miejsca list wyborczych. (...) Bo to ma im zagwarantować reelekcję, czyli kolejne cztery lata grzania ławy i laby w parlamencie.
Kochani, zróbmy im bardzo przykrą niespodziankę! Idźmy do wyborów z hasłem: „GŁOSUJ BEZ OBCIACHU, SPUŚĆ JEDYNKĘ DO PIACHU!!!”. Takie głosowanie umożliwi we wszystkich partiach zmianę pokoleniową i znacznie przewietrzy parlament. Spuszczając jedynki do piachu dajemy szansę tym, którzy z pewnością zasłużyli żeby być w Sejmie, ale z racji takiej, a nie innej pozycji na liście, jest to praktycznie niemożliwe. Pomóżmy im, ucierając nosa zadufanym, zarozumiałym, zblazowanym gwiazdorom partyjnym. Upokorzenie ich, to nasz wielki, narodowy obowiązek. Ten ropiejący wrzód, który od lat jest pudrowany, czas w końcu spróbować przeciąć!
P.S. O rozpropagowanie hasła „GŁOSUJ BEZ OBCIACHU, SPUŚĆ JEDYNKĘ DO PIACHU!” prosimy szczególnie internautów, grafficiarzy i twórców robiących wlepki. Mamy przeszło miesiąc czasu, żeby skruszyć ten czteroskładnikowy, partyjny żelbeton!"

nsa

2011-09-01, 12:57
W Polsce obowiązuje metoda d'Hondta, więc nie wiem co zyskasz olewając jedynki, skoro i tak wejdą do sejmu? :)

System d’Hondta

Liczby głosów oddanych w okręgu na poszczególne listy zostają uporządkowane w ciąg liczb od największej do najmniejszej i następnie dzielone przez kolejne liczby całkowite tj. 1,2,3,4 itd. Spośród uzyskanych wyników wybiera się tyle największych, ile jest mandatów do obsadzenia.

czyli jak partia(lista) dostanie N mandatów to i tak na zasadzie FIFO numer 1 dostanie mandat.
Niech się panowie idą napinać gdzie indziej ;)

BongMan

2011-09-01, 16:14
H788 napisał/a:

zamieszczony w ostatniej Angorze.



Czemu mnie to nie dziwi... Nic innego nie można było się spodziewać po czytelnikach tej, za przeproszeniem, gazety.
Prawda jest taka, że każdy kto się dopcha do koryta będzie robił to samo co poprzednik więc skończcie z tymi "genialnymi" pomysłami, bo robicie z siebie jeszcze większych błaznów niż ci, których tak wielce chcecie obalić.
Poza tym to sadistic a nie jakiś pie**olony wykop, więc paszoł won z polityką.

No...........ck

2011-09-01, 21:44
Czyżby panowie Sobczak i Szpak nie wiedzieli takich rzeczy? I oni mają czelność krytykować polityków?

vajron

2011-09-08, 01:11
ty się w ogóle znasz na polityce?

puszysko

2011-09-09, 01:10
żelbet kur..a a nie jakis zelbeton :)

lukasz343

2011-09-22, 20:21
Wpuść jedynkę do gmachu spuść siudemkę do piachu heheh ciekawe jak zareagują napinacze z PO

marcinsud

2011-09-22, 20:46
Wprowadzić do sejmu jednomandatowe wybory, tak jak teraz do senatu i się skończy grzanie stołka. Nawet bezpartyjni będą mieli możliwość wejścia do sejmu jeśli w swoim okręgu sprawdzali się dobrze.

vass

2011-09-22, 20:53
A mnie wkur--a jak mi ktoś mówi jak i na kogo mam głosować.
Sam dobrze wiem jak i na kogo. Podejrzewam, że 90% idących na wybory też wie i nie potrzebuje podpowiadaczy.

M1n1s7eR

2011-09-22, 23:48
Ja rozumiem, że można czasem wrzucić jakiś spot żeby kogoś wyśmiać, no ale k***a, może jeszcze wrzucajmy programy wyborcze, co by userzy wiedzieli na kogo głosować. Czy kogoś tutaj poj***ło? Wypad z polityką.

madkomp

2011-09-23, 08:11
Może z innej beczki, po ch.. iśc do wyborów, pierd...ć system, ta "demokracja" urąga nam wszystkim

fleshintogear

2011-09-23, 10:58
@up
Spuść swoją głowę w kiblu. Głosować trzeba.