18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

nowynick

2018-01-19, 12:51
Velture napisał/a:


Poj***ło ci się tylko o 400 kilometrów :homer:



na stempel spójrz ;)

głest

2018-01-19, 13:13
Velture napisał/a:


Poj***ło ci się tylko o 400 kilometrów :homer:




Zagadka.... :idea:


Uzupełnij brakujące miejsca (podpowiedź - nazwa geograficzna)

S O _ _ O W I E C

Hasło na dziewięć liter.

Przepyrałem Urzędowy wykaz nazw miejscowości z 2012 roku i nic innego nie pasuje.

Oświeć mnie - wiem że nowy sadisticu jestem (niemłody wiekiem) ale pie**olenia dla zasady nie znoszę. Jeśli mnie oczy mylą (i program do obróbki grafiki) to oczy wydłubię a grafika wyślę w delegację - będzie grafiki naskalne w Lascaux retuszował.

Halman

2018-01-19, 13:26
na stemplu jest SOSNOWIEC bo płaciłem na poczcie w sosnowcu, bardzo często bywam w sosnowcu (o czym już kiedyś wspominałem a kiedyś nawet podałem miejscowość gdzie mieszkam i nie był to sosnowiec choć w linii prostej jakieś 35 km w prawo). Konto bankowe mam ale lubię czasami iść np na pocztę i pobajerować rożne niunie z rożnych okienek w rożnych miejscowościach - takie hobby.

to tyle słowem dementi i dziękuję za zachowanie uwagi na szczegóły. :-D

głest

2018-01-19, 13:39
HAL9000/2 napisał/a:

na stemplu jest SOSNOWIEC bo płaciłem na poczcie w sosnowcu, bardzo często bywam w sosnowcu (o czym już kiedyś wspominałem a kiedyś nawet podałem miejscowość gdzie mieszkam i nie był to sosnowiec choć w linii prostej jakieś 35 km w prawo). Konto bankowe mam ale lubię czasami iść np na pocztę i pobajerować rożne niunie z rożnych okienek w rożnych miejscowościach - takie hobby.

to tyle słowem dementi i dziękuję za zachowanie uwagi na szczegóły. :-D




Puszczam więc oczko - i piwo idzie do Ciebie :mrgreen:




~Velture

2018-01-19, 15:33
głest napisał/a:




Zagadka.... :idea:


Uzupełnij brakujące miejsca (podpowiedź - nazwa geograficzna)

S O _ _ O W I E C

Hasło na dziewięć liter.

Przepyrałem Urzędowy wykaz nazw miejscowości z 2012 roku i nic innego nie pasuje.

Oświeć mnie - wiem że nowy sadisticu jestem (niemłody wiekiem) ale pie**olenia dla zasady nie znoszę. Jeśli mnie oczy mylą (i program do obróbki grafiki) to oczy wydłubię a grafika wyślę w delegację - będzie grafiki naskalne w Lascaux retuszował.


Nie spinaj dupska ;)

Mój błąd. Miałeś rację :ok:

Patrzyłem na wszystko poza pieczątką :krejzi:

poligon6

2018-01-19, 18:17
Ja tam nie oglondam TVPiS bo fszystko co tam puszczajom to zło. Za to lubię Sierakowskiego i Żakowskiego ich metafizyczne i ontlogiczne przemyślenia. Ostatnio żakowski zj***ł artyste wykletego Kazika bo ten raczył powiedzieć ze PO i PiS to ten sam syf i uwiera go w dupsko tak samo. A to nie prawda bo Pis to samo zuoooo! PiS buduje dyktature, jeszcze jen nie widać, ale sam fakt że PiS jej jeszcze nie wprowadził jest najgorsza męczarnia. Może na wiosne wprowadza, ale ile można czekać!
Po drugie w TVN są programy dotykające współczesnych problemów czlowieka np "Trudne sprawy". A kto by sie przejmował co było kilkaset lat temu! Trzeba zyć tym co bedzie, j***ć ta szpetna cebulowa historię pełna wymachiwania szabelka, i po co to było! A tak ostatnio widziałem odcinek gdzie dzieci w szkole wysmiewały się z pewnego dziecka które wprawdzie nie było gejem ale tak wygladało. To sa problemy bliższe zyciu czy ch*ja w dupsko wsadzić do połowy czy całego, a jak do polowy to czy jest się gejem czy nie?

Musashi_Miyamoto

2018-01-19, 19:52
Najeżdżanie na PiS jest... Tandetne i prostackie.... Godne poziomu jakiś desperatów i nieogarniętych mamisynków.... Oczywiście jest tez pokazem udanej manipulacji Zachodnich Mediów...

ellsworth

2018-01-19, 21:00
Musashi_Miyamoto napisał/a:

Najeżdżanie na PiS jest... Tandetne i prostackie.... Godne poziomu jakiś desperatów i nieogarniętych mamisynków.... Oczywiście jest tez pokazem udanej manipulacji Zachodnich Mediów...


A pie**olisz! To nie jest kwestia PiSu czy nie PiSu, tylko tego, że ten serial jest tak beznadziejnie słaby że aż nie do wiary.

Żadne zasłanianie się niskim budżetem nie jest tutaj wyjaśnieniem, bo napisanie dobrych dialogów kosztuje tyle samo co napisanie słabych (a te w serialu są wręcz żałosne). Gdy usłyszałem o tym serialu, byłem przekonany że będzie to filmowa kontynuacja wielkiego cyklu Piastowskiego Karola Bunscha, który napisał powieści historyczne od czasów Mieszka I do bitwy pod Płowcami, niestety wymienianie tego serialu w jednym zdaniu z arcydziełem Bunscha to obraza dla tego drugiego.

Z kolei Teatr Telewizji pokazał, ze nawet małą kasą, przy bardzo skromnej scenografii można tworzyć arcydzieła (patrz np. Rozmowy z Katem).

Praca kamery też dramat. 10 latek potrafiłby nakręcić lepsze sceny plenerowe, bo i co za problem w dzisiejszych czasach - puścić chłopa na koniu doliną Prądnika, sfilmować go z drona i jest piękne ujęcie.

poligon6

2018-01-19, 21:37
@Up
co racja to racja Engelt też zrobił pare genialnych sztuk w temacie historycznym. Ale pamietajmy kto realizuje ten serial. Łepkowska czyli taka telenowela. Ludzie zachwycali sie ostatnio podobnym pażdzierzem w wykonaniu tureckim i nikt nie darł szat.

Mnie osobiscie najbardziej uderzyły lasrtkowe gacie, szaty z polyestru i brak postażanych rekwizytów. Co przy dość dobrej polskiej szkole rekwizytów jest karygodne!

SaveTheTrees

2018-01-20, 15:00
@up
Brak postarzenia rekwizytów to akurat mały problem. Gorzej, że w tym "serialu historycznym"na przykład:

- Większość ciuchów ni ch*ja nie ma nic wspólnego z historią. Część z nich szyli krawcy rekonstrukcyjni, ale... dostali niehistoryczne wykroje, według których mieli szyć...
- Uzbrojenie przemilczę, bo nie mam na tyle nerwów.
- Ciuchy z firanek to wiadomo
- Wnętrza pomieszczeń z kartongipsu. A na ścianach pochodnie. Pochodnie to akurat częsty błąd w filmach.
- Aktorzy nie umieją jeździć konno, strzelać z łuku, walczyć... co bardzo widać. Z resztą - grać też za bardzo nie umieją
- Papryka. No k***a. W XIV wieku papryka... W gimnazjum uczą, że papryka jest z Ameryki...
- Polakowi mało odbytu nie wypiekła pikantna potrawka węgierska. Skąd ona taka pikantna, ja się pytam? Ano tak, papryka...
- Pogwałcone zostały średniowieczne prawa cechowe (patrz - koleś z garnkami na kiju)
- Obrządek katolicki wyciągnięty z XX wieku
- Bażanty w Polsce w XIV wieku. Chyba w dupie.
- Zakon krzyżacki pali wsie pod Krakowem? Coś tu nie halo...

Można by wymieniać duuużo dłużej. A gdyby tak zamiast 68 odcinków zrobić 60, to kasy na na prawdę zajebiste stroje i konsultację byłoby aż nadto. No ale po co to komu.

PS.: Byłbym zapomniał. Jest jeszcze Armia Czerwona.

ojcieckogut

2018-01-20, 22:41

miła, prosta rozrywka na popołudnie. oglądam z żoną - ona ma trochę "m jak miłość" ja mam trochę historii, którą lubię.

komu się nie podoba niech nie ogląda, zajmijcie się swoim życiem

SaveTheTrees

2018-01-21, 09:20
@up
No nie, historii to tam raczej nie masz.