18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach

spam

BYNIO123 • 2013-10-27, 20:12
Ku przestrodze.
Krążyła jakiś czas temu po internecie 'instrukcja' co zrobić, by w przypadku zawału serca dać sobie większe szanse na przeżycie. Wg instrukcji owej należało... intensywnie kaszleć.
Postępowanie takie jest zupełnie niezgodne z tym, co doradzają eksperci (wezwać pogotowie, starać się oddychać spokojnie, głęboko, unikać niepotrzebnych ruchów etc...)

Osobiście nie zwróciłam na ten spam większej uwagi, bo po necie różne bzdury krążą, ot, pośmiałam się tylko z paru znajomych, którzy ową 'instrukcję' udostępnili na facebooku, powyprowadzałam z błędu.

Ale wczoraj kolega ratownik opowiedział mi, że na wyjeździe do wezwania 'silny ból w klatce piersiowej' w domu zastali mężczyznę, ledwie żywego, który całą swoją energię, mimo rozpierającego go bólu, wkładał w... kasłanie wyczynowe. Autentycznie, siedzi facet i kaszle jak opętany, ledwie daje radę, ale kaszle, bo w internecie tak wyczytał.

Ludzie! Ta instrukcja to mit, fake itp. Kasłanie nie tylko nie pomoże, ale może nawet doprowadzić do zatrzymania akcji serca (im więcej wysiłku, tym serce bije szybciej, im bije szybciej tym więcej krwi musi przepompować, im mniej jej dostaje (bo tętnica zatkana) tym szybciej umiera...) ja bym tam wiadomościom z zus-u nie wierzył szczególnie w wieku przedemerytalnym ;-) tekst podprowadzony z piekielnych

cys23

2013-10-27, 20:55
To ludzie jeszcze wierzą w to, co jest w internecie napisane?

jacekmatys

2013-10-27, 21:17
Up teraz Ty uwierzyłeś....

606

2013-10-27, 21:52
Niech kaszlą. Selekcja musi być.

Da...........id

2013-10-27, 22:24
Niech kaszlą, jedzą borowika czerwonego - nakrapianego, pływają po pijaku, karmią krasnoludki mieszkające w gniazdkach gwoździami, niech wierzą we wszystko co znajdą w internecie, niech ufają politykom, reklamą, tvnowi i handlarzom samochodów! Niech wiedzą tyle, co Max kolanko im powie, niech hejtują wszystko i każdego bo jest taka moda, niech k***a skaczą do wulkanów bo jakiś pedał w telewizji powie, że jest to fajne, modne i glamur.
Może w końcu selekcja naturalna weźmie się do roboty i wytępi raka głupoty, który toczy ten świat.

le...........65

2013-10-29, 14:15
Dafid napisał/a:

Niech kaszlą, jedzą borowika czerwonego - nakrapianego, pływają po pijaku, karmią krasnoludki mieszkające w gniazdkach gwoździami, niech wierzą we wszystko co znajdą w internecie, niech ufają politykom, reklamą, tvnowi i handlarzom samochodów! Niech wiedzą tyle, co Max kolanko im powie, niech hejtują wszystko i każdego bo jest taka moda, niech k***a skaczą do wulkanów bo jakiś pedał w telewizji powie, że jest to fajne, modne i glamur.
Może w końcu selekcja naturalna weźmie się do roboty i wytępi raka głupoty, który toczy ten świat.


Widać, że Ciebie już ten rak toczy. Trzymamy kciuki byś nie zdychał w męczarniach :dead:

grubyluki

2013-10-29, 22:56
Ostatnio taka sama historia pojawiła się na piekielnych.

ul...........rt

2013-10-29, 22:58
BYNIO123 napisał/a:

Ku przestrodze.
Krążyła jakiś czas temu po internecie 'instrukcja' co zrobić, by w przypadku zawału serca dać sobie większe szanse na przeżycie. Wg instrukcji owej należało... intensywnie kaszleć.
Postępowanie takie jest zupełnie niezgodne z tym, co doradzają eksperci (wezwać pogotowie, starać się oddychać spokojnie, głęboko, unikać niepotrzebnych ruchów etc...)

Osobiście nie zwróciłam na ten spam większej uwagi, bo po necie różne bzdury krążą, ot, pośmiałam się tylko z paru znajomych, którzy ową 'instrukcję' udostępnili na facebooku, powyprowadzałam z błędu.

Ale wczoraj kolega ratownik opowiedział mi, że na wyjeździe do wezwania 'silny ból w klatce piersiowej' w domu zastali mężczyznę, ledwie żywego, który całą swoją energię, mimo rozpierającego go bólu, wkładał w... kasłanie wyczynowe. Autentycznie, siedzi facet i kaszle jak opętany, ledwie daje radę, ale kaszle, bo w internecie tak wyczytał.

Ludzie! Ta instrukcja to mit, fake itp. Kasłanie nie tylko nie pomoże, ale może nawet doprowadzić do zatrzymania akcji serca (im więcej wysiłku, tym serce bije szybciej, im bije szybciej tym więcej krwi musi przepompować, im mniej jej dostaje (bo tętnica zatkana) tym szybciej umiera...) ja bym tam wiadomościom z zus-u nie wierzył szczególnie w wieku przedemerytalnym ;-) tekst podprowadzony z piekielnych



Masz rozdwojenie jaźni czy jesteś obojga płci...?

UBcjaPOLSKA

2013-10-29, 23:01
Z dwojga złego nie wierzę sadisticowi. W razie fali zawałów i braku kaszlenia - pewnie będzie troll miał polewkę, wolę nie ryzykować.

Loaloa

2013-10-29, 23:05
Jedni wierza w boga, inni w kaszel przy zawale serca. Nie każdemu dane będzie umrzeć zdrowym i mądrym.

Lord_Rzeźnik

2013-10-30, 00:01
Ja wiem tyle, że taka osoba musi usiąść ,nie kłaść jej na siłę, i tak nie dacie rady, nie wolno. Zapewnić dopływ świeżego powietrza: otworzyć okno, rozluźnić kołnierzyk jeśli takowy jest, zdjąć krawat, łańcuchy, obrożę, żyrandol z głowy jednocześnie wzywając pogotowie i odprawiając Dziady. Poprawcie mnie, jeśli źle gadam.

Volton

2013-10-30, 00:15
mnie nawet tego w szkole uczono żeby kaszleć albo kichać w razie zawału więc to chyba nie jest kwestia wiary w to co jest napisane w internecie a w to co mówią ludzie

Nesh

2013-10-30, 00:29
Zaj***ne z piekielnych k***a... I fajnie tak wstawiać jako swoje?! Jak mnie wk***ia takie sk***ysyństwo... Wiecie co z nim zrobić...

BYNIO123

2013-10-30, 07:00
ulthart napisał/a:



Masz rozdwojenie jaźni czy jesteś obojga płci...?

jak dodałem na końcu tekst z piekielni.pl

michone

2013-10-30, 09:16
A może k***a miał gruźlice?