18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Sondy von Neumanna - jak skolonizować Drogę Mleczną

Gorti • 2017-08-09, 13:54
Kolonizacja Drogi Mlecznej wydaje się wręcz niemożliwym przedsięwzięciem. Nasza galaktyka obfituje w miliardy gwiazd oraz planet, rozrzuconych na dystansie wielu tysięcy lat świetlnych. Mimo to, istnieje pomysł pewnego urządzenia, które mogłoby skolonizować całą galaktykę. Sonda von Neumanna to samoreplikująca maszyna, zdolna do podróży międzygwiezdnych oraz do tworzenia własnych kopii.


pi...........ja

2017-08-09, 22:01
Wiesz ty co znaczy termin kolonizacja?

styx38

2017-08-11, 15:25
Może wie ale nie chce napisać :)

qwerty1234567890

2017-08-11, 20:53
ch*j tam z kolonizacją :) maszyny samoreplikujące, a ich idea powstała, kiedy? w latach 60... no tak pi razy drzwi, w ch*j czasu temu, kiedy komputer był wielkości domu. Samolot B2 wykonany w latach 70 lub F117 wygląda jak nowoczesny projekt. Jakiś czas temu czytałem wywiad z konstruktorem ferrari, który mówił, iż te auta którymi jeździmy dziś były projektowane lata temu, budynki z początku usa projektowane w taki sposób, aby utrzymywały odpowiednią temperaturę podczas upałów. To co projektuje się dziś? Przypomina mi się film Tajemnica Syriusza, kiedy to podobnie replikujące roboty wyniszczyły ludzkość. Ja pie**olę, Tesla, DaVinci, mega wizjonerzy, a dziś ludzie srają się bo nie mogą dodać zdjęcia na insta albo czekają 8 lub 10h aby się napie**olić po robocie lub snują marzenia o imprezie w piątek i sobotę.

Thesherk

2017-08-13, 13:36
Kolonizacja, kolonoskopia... To moje hobby.

szoferzdz

2017-08-14, 16:29
Thesherk napisał/a:

Kolonizacja, kolonoskopia... To moje hobby.

Hemoglobina, dwutlenek węgla, taka sytuacja...