18+
Ta strona może zawierać treści nieodpowiednie dla osób niepełnoletnich.
Zapamiętaj mój wybór i zastosuj na pozostałych stronach
topic

Solidarność kibicowska - coś czego rząd nigdy nie zrozumie

Marian Paździoch • 2011-05-10, 15:23
Tusk ruszył grupę społeczną której nie powinien ruszać. Kibice potrafią walczyć o swoje prawa i potrafią wytykać błędy najgorszemu rządowi od 1989 r. To już koniec panie Tusk



C'est Ca

2011-05-11, 10:37
Hmmm ... zauwazylem ( po ostatnich incydentach ) nagly wzrost filmikow z kibicami itp. oraz glupich komentarzy typu - tak ich powinni napie**alac itp. itd. A ja zadam pytanie - po co ? Po to, a zeby byc ' fajnym ' i pokazac jakim to sie jest sadysta ( ohhhh pewnie, 3/4 osob stad, to tacy sadysci, ze ... szczena opada ) ? Ludzie, opnaujcie sie z komentarzami tego typu. Jezeli cos nie pasuje, to przeciez nie musieliscie tego ogladac ( jak i innych filmikow tego typu ). Chcesz napie**alac niemilosiernie ? Wypie**alaj do policji. Chcesz dawac srogie kary ? Wypie**alaj do rzadu - proste ! Zaraz pewnie mnie tutaj zlinczujecie ale chce powiedziec, ze nie jestem chuliganem, bandziorem ( tak, jak ktos wyzej napisal ). Nie obchodza mnie zadne mecze. Bija sie, to niech sie bija ale gdyby nie ultrasi, to na meczach nic byscie nie slyszeli poza:
- gwizadami;
- jakims szumem;
- ' o k***a nie trafil ', ' jak oni graja ?! '
A tak to widzicie barwne oprawy, przyspiewki ( niektore moze i wulgarne ale ... ktoz z nas nie klnie ). Przeciez, jezeli ktos sie boi o swoje dzieci itp. nie musi ich wysylac na mecze oraz ( co najwzaniejsze ) winna jest tutaj telewizja, bo sezon na smolensk, osame, slub pary krolewskiej sie skonczyl, a przeciez trzeba znalzec cos. Tzw. zapchajdziure do wiadomosci. Dobra, pisac mi sie wiecej nie chce, bo pewnie wiekszosc osob i tak tego nie przeczyta albo przeczytaja i zapamietaja to, co chca.

donwasyle

2011-05-11, 11:29
Marian nie pie**ol

dużo ludzi chętnie by w niedzielę poszło z rodziną na mecz gdyby nie to j***ne bydło na stadionach
nikt nie wie kiedy się zaczną napie**alać i nie wiadomo też gdzie sp***alać jak policja z gumowych kul zacznie napie**alać

a co do piosenki to skąd takiego przypała znalazłeś co sylabizuje na poziomie zerówki ki-bi-co-wa-nie

Tester

2011-05-11, 12:26
"Za klub oddamy życie"... Leczyć się ta hołota powinna. donwasyle, w pełni się z Tobą zgadzam. Na bank jest wiele osób które chciały by rodzinką iść mecz obejrzeć, ale się nie da przez ten plebs który lęgnie się na tych stadionach. Mam nowy pomysł na rozrywkę dla kiboli. Niech za każdym razem gdy jakakolwiek dz**ka da dupy, jeden z nich się wiesza, to dopiero będzie ubaw i rozrywka dla mass. A i przy okazji wyświadczą przysługę ludzkości.

haosek

2011-05-11, 12:46
Jeżeli ktoś, nie idzie na mecz tylko dlatego, że ma przekonanie że jest tam 'pełno debili i nie jest bezpiecznie' - to jest debilem. Wejdźcie na strone byle którego klubu i oglądnijcie fotki. JEST PEŁNO RODZIN Z DZIECMI.

Stadiony mają to do Siebie,a teraz w napływie budowania nowych stadionów, że zorganizowane grupy kibiców - siedzą w innych miejsach, niż taki tatuś z synkiem. I taki 'tatuś' może przyjśc, na mecz być bezpiecznym i w miłej atmosferze oglądnać mecz - tym bardziej, jeżeli stadion jest nowoczesny.

Nawet w takiej bydgoszczy. Jeżeli ktoś siedział na sektorze neutralnym,na trybunie gł. To mogł sobie tylko ogladać,co się dzieje - a stać mu się nic nie mogło.

Ale, co dla takich co powiedzą. "Nie chodzę na mecze, bo są zadymy". Co takie osoby mogą wiedzieć?

michael90

2011-05-11, 13:20
TO może ja się wypowiem. Pracuję parę lat na stadionie. Największym problemem jest to, że w ludzie z poza stadionów nie potrafią rozróżnić kibica od kibola. Do kibiców nie mam nic, ale kiboli trzeba lać aż zmądrzeją. Można kibicować, dobrze się bawić, tworzyć zajebisty klimat poprzez doping i oprawę. Nieraz byłem świadkiem jak zwykli kibice uciszali "zadymiarzy" i według mnie jest to duży postęp w zachowaniu na stadionie, ale osobiście jeszcze nie odważył bym się przyjść na mecz z dzieckiem jako np niedzielna rozrywka.

Cooper

2011-05-11, 14:13
Ja jeżdże tylko na mecze reprezentacji. Po caej Polsce, a to Poznań, Kielce, Warszawa. Jeździmy zazwyczaj grupką 20 osobową, niektórzy z dziećmi i mamy za cel świetnie bawić się na stadionie, czasem wymienić szaliki z obcokrajowcami. Niestety nie raz bywało tak, że podchodziła grupa drechów w kapturach mówiąc tekst "Wypie**alać ze swoją flagą tutaj będzie wisiała nasza, jak jakis problem to możemy porozmawiać" sytuacja ze stadionu Polonii w Warszawie z meczu z Bułgarią. Ja mam w dupie jakieś walki pomiędzy klubami.. ale do jasnej cholery, jak przyjeżdżam na mecz reprezentacji i wywieszam sobie flagę która jest także Twoim symbolem przynależności narodowej to po kiego ch*ja idioto się rzucasz? Czy to jest normalne? Mmam dostac wpie**ol bo przyjechalem mecz obejrzeć i kadre kibicować, bo miejsce na flage złe wybrałem. Pieprzony motłoch bez pracy i wartości.

firer

2011-05-11, 14:14
To teraz mi wytłumaczcie: dlaczego na mecze żużlowe, koszykówki, siatkówki przychodzą tłumy osób i jest spokój? Moim zdaniem wzorem zachodu a zwłaszcza Wielkiej Brytanii na mecze piłkarskie przychodzili tam KIBOLE ponieważ byli to ludzie z dzielnic robotniczych i biednych, niewykształceni, prości, dla których jedyną rozrywką było zadymianie na stadionach a później naj***nie się w pubie. Podobnie jest i teraz. W grupie KIBOLI są w większości debile co to w szkołę kamieniami rzucają, a jak ktoś ma mgr to wybaczcie- dzisiaj to żadna sztuka w fabrykach magistrów. Dla mnie są to idioci, kretyni, głupsi od murzynów dla których jedynym lekarstwem jest wpie**al do nieprzytomności. Jak kogoś nie interesuje mecz to niech idzie do lasu i pie**olnie mocno baniakiem w drzewo. Tak myślę i ch*j!

kondziukb

2011-05-11, 16:13
w zyciu nie widzialem bardziej smiesznego i bardziej zalosnego filmiku... sylabizowanie pierwsza klasa i tekst ociekajacy ponadczasowymi wartosciami. Bardziej mi to przypomina piosenke disco-polo dzieki ktorej ludzie bez zadnych wartosci podwyzszaja swoja samoocene i poczucie "dumy", niz dzielo muzyczne stworzone ku czci i chwale walcznych, i honorowych kibicow.

A do klasy robotniczej nic nie mam bo sam pochodze z nizbyt zamoznej rodziny, tyle ze ja nigdy nie ogole sie na lyso i nie ubiore w ortalionowy dresik. I serdecznie wspolczuje przyszlym zonom i dzieciom kiboli, dla ktorych "kibicowanie jest calym zyciem". I wolalbym zeby mnie ktos zaj***l niz mialbym spasc do takiego poziomu.

BananUst

2011-05-11, 16:15
Mówicie, że odpowiedzialność zbiorowa, którą tu zastosowano jest zła. Ale co wy do k***y nędzy zrobiliście, by wyeliminować chuliganów ze swoich szeregów? Przecież, gdyby nie te zadymy przez nich robione, to cała ta akcja z zamykaniem stadionów nie byłaby potrzebna.
Jakoś są grupy, które tez można kojarzyć negatywne na zewnątrz, które dbają by debili w ich szeregach było jak najmniej - ale nie u kiboli.

Muffin

2011-05-11, 16:16
Velture napisał/a:

Zacznijmy od tego ,ze nie ruszył KIBICÓW tylko KIBOLI czyli bandytów ,ktorzy wszczynają burdy na stadionach.

Chociaż tego ryżego ch*ja nienawidze to akurat walke z KIBOLAMI uważam za słuszną.

Nie rozumiem co mają KIBICE do tego tematu.



wiktor4024 napisał/a:

Sluchajcie, od pewniego czasu pilka nozna w polsce stala sie sportem dla idiotow. A tak btw. "za klub oddamy wszystko" super, gosciu, wyobraz sobie masz zone, dom, SYNA/CORKE, dalej za klub oddasz wszystko? Tak, jestes niesamowicie wspanialy, poklon.




EXACTLY i piwo, tematowi ni ch*ja.


a i

Marian Paździoch napisał/a:

Edge pokazałeś jakim jesteś imbecylem. pie**olone stereotypy. Nigdy nikogo na stadionie nie uderzyłem, nigdy na stadionie nie dostałem (kilka pał od policji tylko). Mam wykształcenie wyższe magisterskie. Włosy mam średniej długości. Chodzę w jeansach i lubię chodzić w koszulach. Na siłkę już nie chodzę, ale sobie jeżdżę na rowerze. Jak jestem wk***iony po przegranym meczu to idę na piwko a nie napie**alać nikogo. Nie pasuje do stereotypu nie? Nie potrafisz ogarnąć tego, że coś może wyglądać inaczej niż ułożyło się to w twojej, wypełnionej przez medialne gówno, bani.




:lodowka: pan zaebisty, na co był ten temat ja się pytam.

MyBijaCZ

2011-05-11, 16:56
Magik2501 napisał/a:

Oj przecież rząd wie jak jest, ma swoich ludzi od informowania. Tusk też głupi nie jest, byl kibolem Lechii Gdańsk i w samym TVN pytali go o to, co to była za akcja, jak to kiedyś machał szlauchem.

Tylko, że rząd potrzebuje takich rewelacji, żeby głupi ludzie mieli czym się podniecać. Był krzyż, były dopalacze, a teraz są kibole. Donek rzuca patyk z ciemna masa aportuje.

Co, nagle się pogorszyło na stadionach? Niebezpiecznie jest? Litości, ludzie. W latach `90 bylo ostro, teraz włos Ci z głowy na stadionie nie spadnie (no chyba, że sam atakujesz policję, lub lecisz sam na sektor gości, ale ja mówię o cywilizowanych osobach).
Poza tym "kibole" to nie jest ciemna masa, tylko ludzie z własnymi, mocno niepopulistycznymi poglądami, którym się chce. Korwin-Mikke swojego czasu stwierdził, że "kibice to ostatnia grupa społeczna w Polsce, której chce się jeszcze wychodzić na ulice."

Rządu niespełnione obietnice, temat zastępczy - kibice!



Dokładnie jest tak ja mówisz, dzięki takim wyskokom partie wdrążają nam w mózg swój program polityczny. Był krzyż i co?? Była mowa o krzyżu w TV ciągle, zbliżają się wybory będzie na bierząco o kibolach że ich powstrzymają, a że babcie żyją tylko telwizją to pójdą i znowu na Tuska zagłosują bo żeby nie było niebiezpiecznie na ulicach...

No dobra spoko, można dużo z ty zrobić, a nic nie robią. Wystarczu podnieść kary za bójki na meczach, a anglii za bójkę dostajesz 5k złotych grzywny plus 10lat w zawiasach, albo na 5lat do więzienia, a u nas 300zł grzywny i 3 lata w zawiasach, taki kibol po wyjściu z sali sądowej śmieje się z polskiego prawa... Ot co..

sebastan

2011-05-11, 17:05
Widzę, że 95% stąd w dupie była i gówno widziała.
Po 1 - KIBOL i KIBIC to jest jedna i ta sama osoba. Obydwa określenia są tak samo pozytywne.
Po 2 - Więcej agresji i chamstwa bije od ludzi, którzy niby są przeciwni kibicom i chuliganom(bo ostatnio to już jest w Polsce jeden worek). Poza tym rzucanie inwektywami w chuliganów jest równie głupie jak rzucenie się na stado wygłodniałych wilków z mięsem. Po co ? Żeby pokazać jakim się jest fajnym i przypodobać medialnej prowokacji ?
Po 3 - Ten pan z filmiku co na początku mówi to jest bardzo ogarnięty koleś i można znaleźć na necie jego przemówienie o kibicach, niestety nie pamiętam jak się ten człowiek nazywa. O kibicach w mediach można mówić tylko wtedy, gdy poleje się krew, bo inaczej nic w Polsce do przeciętnych Kowalskich nie dotrze. Trzeba znaleźć po prostu temat, który jak już parę osób zauważyło jest "zapchajdziurą".
Po 4 - Nie jest bezpiecznie na stadionach ? Popatrzcie lepiej na Włochy, Grecję czy Amerykę Łacińską. Tam jest o 2 poziomy niebezpieczniej niż w Polsce. Pamiętam jak jeszcze w osławionych przez przemoc latach 90 ojciec zabierał mnie na mecze lokalnego klubu. Fakt, byłem małym szczylem i ani razu nie widziałem zadymy na stadionie czy choćby bójki.
Po 5 - Dla tych co pieprzą, że nie rozumieją jak można kochać klub to jest proste wyjaśnienie. Nie kocha się za coś tylko dla czegoś. Jeśli wolisz siedzieć na dupie przed telewizorem(wiem, że teraz obrzucą mnie zdaniami typu: "Można pobiegać, wyjść na rower."). Jeśli wolisz przeżywać z kumplami i klubem przygody to jesteś kibolem, powtarzam kibolem(wiem, że to tylko Wlkp gwara, ale solidarność kibicowska...) i jeśli to przeżyłeś to raczej nie będziesz chciał się od tego odgonić no chyba, że jesteś ignorantem, ale to już Twoja prywatna sprawa.
Po 6 - Gdyby nie kibice na stadionie to słyszałbyś jak zawodnicy i trenerzy rzucają "kur...", "chu..." i innymi podobnymi wyrazami. Atmosfera jest atmosferą i nikt nie zrobi jej tak dobrej, jak właśnie kibice.

Teraz możecie rzucać we mnie mięsem, ale swoje zdanie mam i go nie zmienię.

renamentor

2011-05-11, 17:08
Wrzucajcie wszystkich do jednego worka, bierzcie do siebie wszystko co pisze gowno prawda oraz tefauen, bo to wlasnie tego chca! Robia z was wszystkich ciemne masy wmawiajac wam, ze idac na stadion z mama tata, corka, synem zostaniecie zabici zgwalceni obrabowani a wy jako spoleczenstwo haczyk lapiecie i jestescie posluszni jak baranki. Nie zdajecie sobie k***a sprawy z tego, co w tym kraju sie naprawde dzieje, gdzie sa drogi ktore tak wam hyzy obiecywal? Jak wyglada dworzec u was w miescie? No, ale mowi sie o kibolach, 'zwalcza sie ich' [nie wiem czy wiecie, ale zatrzymuje sie teraz osoby, ktorych nawet w Bydgoszczy nie bylo], ale Andrzej uslyszy o zatrzymanych KIBOLACH, kupi to i zaglosuje w wyborach. Bez pozdrowien

Dalione

2011-05-11, 18:07
Ja nie mam nic do kibiców, kiboli, polityką się nie interesuje, ale gdy tak dalej pójdzie i zamkną stadiony to coś czuje że nawet na curlingu i golfie zaczną się burdy.

byttna

2011-05-11, 18:16
Polecam ostrą amunicję...cwaniak który kopnął ostatnio kamerzystkę po 1 kulce więcej by już tego nie robił...
Jeśli wolimy bardziej humanitarnie...Łapanka na miejscu,pałowanie do stopnia,żeby w szpitalu nie lądował bo koszty podatników i kolejki w szpitalu,3tyś zł kary,5miechów prac,i zakaz wejść na jaką kolwiek imprezę masową...KONCERT , MECZ wszystko jedno...
\

OSOBIŚCIE Nie mam nic do kibiców,do opraw (flary itp),ale bydło powinno być kasowane od razu